Змішане навчання

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Змішане навчання by Mind Map: Змішане навчання

1. Що означає “якісне змішане навчання”?

1.1. воно персоналізоване. Що це означає? Цей метод враховує індивідуальні потреби кожного учня, а не цілого класу загалом.

1.2. передбачає майстерність (=якість) вивчення того чи іншого матеріалу, тобто учень продовжує вивчати наступну тему чи отримує оцінку лише тоді, коли він/вона засвоїли основний концепт. Тобто, коли учень відчуває, що він/вона готовий(-а) продемонструвати свою обізнаність в темі, тоді він/вона проходить тест/здає фінальне завдання. Учням не потрібно чекати, поки вчитель скаже “Зараз 7-ий тиждень, як ми вивчаємо цю тему, прийшов час складати тест”

1.3. високі очікування до учня означають, що кожен має чітко прописані стандарти, які готують його/її до успіху в коледжі і в подальшій кар’єрі, та старанно дотримується їх.

1.4. право на автономність/самостійність учня, тобто кожна дитина має навички, інформацію, та інструменти, які допоможуть йому/їй в управлінні власним процесом навчання.

2. Основні моделі “змішаного навчання”

2.1. Ротаційна модель (англ. Station Rotation Model) Ротаційна модель Місіс Сміт поділила свій клас на групи так, що з однією групою вона вивчає певну тему, в той час як інша група самостійно працює за комп’ютерами, а ще одна група – взаємодіє в команді і разом вирішує поставлені завдання. Всі групи роблять взаємопов’язану роботу, відштовхуючись від особистих потреб/рівнів кожного учня.

2.1.1. Особливості цієї моделі: діти переміщуються по класі за певний проміжок часу між різними навчальними “станціями”; хоча б одна міні-група (до прикладу, якщо в класі 25 учнів, то 1 міні-група складається із 6-7 учнів) повинна виконувати завдання онлайн, інші – працювати над проектом, використовувати папір чи олівці, або інші інструменти для ефективної роботи; учні повинні пройти усі “станції” під час уроку.

2.1.1.1. Приклад школи, яка застосовує цю модель: KIPP LA: Schools

2.2. Модель “Flex” (англ. Flex Model) • Модель “Flex” Коли ви заходите у школу АВС, ви зауважуєте, що близько 100 учнів знаходяться у великій просторій кімнаті. Усі вони мають ноутбуки і сидять по різних куточках цього відкритого простору. Все виглядає дуже хаотично, але коли ви запитаєте когось із учнів, що вони роблять, ви почуєте відповідь, що вони працюють над математичним завданням. Усі учні мають власний “плейлист” активностей, які вони повинні виконати за певний час. Коли щось не зрозуміло, вони можуть запитати свого однокласника чи вчителя. Водночас вчителі вивчають ситуацію і запрошують групки учнів у окремі кімнати для обговорення матеріалу, який діти не зрозуміли.

2.2.1. Особливості цієї моделі: основою цієї моделі є онлайн-навчання, кожен учень має свій ноутбук і можливість переходити в інші приміщення; учні можуть бути максимально мобільними і враховувати свої потреби для вивчення теми; кожен учень має індивідуальний графік і завдання; разом з учнями є два вчителі (або більше) – той, який може відповісти на будь-які запитання учнів під час роботи, та вчитель, який проводить персональні зустрічі з групами дітей, які щось не зрозуміли або ж мають труднощі з виконанням завдання.

2.2.1.1. Приклад школи: Summit School

2.3. Лабораторна ротація (англ. Lab Rotation) • Лабораторна ротація В школі XYZ учні мають 65-хвилинні перерви. Одну перерву вони проводять у навчальній лабораторії, вивчаючи онлайн концепт/основи теми, а іншу перерву – навчаються разом і з вчителем і глибше вивчають тему, застосовують вивчене на практиці. Ця модель дуже схожа на ротаційну у класі, але її відмінність у тому, що діти рухаються не лише у класі від станції до станції, а переходять у онлайн-лабораторію, де працюють над виконанням завдання.

2.3.1. Приклад: Navigator school

3. Що ви можете вже застосовувати у своєму класі із прочитаного вище?

3.1. відходити від установки “я в класі – головний(-а)” і давати учням більше свободи та можливостей управляти власним процесом навчання; давати більше групової роботи і завдань, які передбачають самостійне вивчення з урахуванням певних потреб учнів (деяким дітям потрібно більше часу на освоєння матеріалу, але це не означає, що вони менш здібні за тих, хто виконує завдання швидше); пробувати складати індивідуальні плани навчання разом із дітьми; урізноманітнювати завдання та проводити ігри-симуляції; визначити, кому і які теми даються краще у класі, та давати учням можливість навчатися в один одного; елементарно, переставити парти у класі так, щоб дітям було краще взаємодіяти; додайте тут ваш варіант!

4. “Змішане навчання” – це методика формальної освіти, згідно з якою учень/учениця засвоює одну частину матеріалу онлайн, частково самостійно керуючи своїм часом, місцем, шляхом і темпом навчання, а іншу частину матеріалу вивчає у шкільному класі. Водночас, усі активності впродовж вивчення того чи іншого предмету логічно пов’язані між собою і, як результат, учень отримує цілісний навчальний досвід.

5. Подивіться на ці приклади і дайте собі відповідь на запитання: це змішане навчання чи ні?

5.1. Приклад 1. Учні використовують планшети, щоб дати відповідь на запитання вчителя, який стоїть біля дошки в центрі класу.

5.2. Приклад 2. На домашнє завдання діти переглядають лекцію про вбивство Дж.Кеннеді. У класі учні роблять постановку суду над обвинуваченим у вбивстві, Лі Гарві Освальдом.

5.3. Приклад 3. Вчитель проектує її/його лекцію на дошку і показує вказівником частини презентації, в той час діти нотують почуте на своїх ноутбуках.