Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Charlie'nin Çikolata Fabrikası by Mind Map: Charlie'nin Çikolata Fabrikası

1. Veruca Salt: İstediği şeyi elde etmeyi seven bir kız. Ceviz Odasındaki cevizleri ayıklayan sincaplar tarafından bir "çürük ceviz" olarak tespit edilir ve çöplerin atıldığı fırına atılır. Böylece Veruca'da elenmiş olur.

2. Umpa Lumpalar Fabrikada çalışan minik işçilerdir.

3. Bay Willy Wonka Kocaman silindir şapkalı çok enerjetik kocaman bir çikolata fabrikasının sahibidir.

4. Charlie Bucket Neşeli,çikolataya bayılan ve fakir bir ailenin çocuğudur..

5. Büyükbaba Joe Bay Bucket'in babasıdır. Charlie'ye sürekli hikaye anlatır..

6. Bayan Bucket( ANNESİ)

7. Augustus Gloop: Açgözlü bir çocuk. Hikâyede Çikolata Nehri'ne düşerek elenmiştir.

8. Violet Beauregarde: Durmadan sakız çiğneyen kız. Ağzındaki sakızı üç yıl boyunca çiğnediği için ödül almıştır. Wonka'nın domates çorbalı, kızartma sığır etli ve yabanmersini turtalı sakızını yiyerek büyümüş, şişmiş ve böylece elenmiştir.

9. Umpa Lumpalar: Fabrikada çalışan küçük insanlar. Yaklaşık 44 santimetredirler ve onların garip saç kesimleri vardır. Wonka onlara fabrikada çalışmaları karşılığında kakao çekirdekleri verir. Onlar Loompaland ülkesinin Loompa bölgesinden gelmektedir. Loompa Pasifik Okyanusu'nda küçük bir adadır. Her çocuk yarışmadan elendiğinde Umpa Lumpalar elenen çocuk hakkında şarkılar söylerler. Onlar Wonka'nın en çok güvendiği insanlardır.

9.1. Mike Teavee: Her zaman televizyon izlemek isteyen çocuk. Tele-Çikolata Odasındaki televizyonda milyonlarca parçalara ayrılarak çok küçük olur ve böylece elenir.

10. Veruca SaltEgoist,her isteğinin olmasını isteyen bir kızdır

11. Bay Bucket Charlie'nin babasıdır kar kürekleyerek geçimi sağlar.

12. Olayın geçtiği yer fabrika

13. Olayın geçtiği zaman Charle Yedi yaşındayken

14. (Hikaye hakkında ek bilgi=Charlie ve ailesi küçük bir kulübede yaşıyordur. Bir gün bir haber çıkar... Çikolataların içinden çıkan beş tane altın renkli kağıttan birini bulan çikolata fabrikasını gezebilecektir. Charli sürekli çikolata alır.. Son kağıt kime çıkacaktır? Yürürken yolda 50 dolar bulur. Bu parayla tüm bakkaldaki çikolataları satın alır. Ve birinin içinden altın renkli kağıt çıkar... Gerisini oku :) .