יעוץ זוגי - עם רעיון

Plan your projects and define important tasks and actions

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
יעוץ זוגי - עם רעיון by Mind Map: יעוץ זוגי - עם רעיון

1. תחזוקה

1.1. פגישות תחזוקה, אלו פגישות לאחר שכבר השטח רגוע ומיושם ברמה של כ 70% ואז הרעיון הוא לעקוב ולראות שהזוג מיישם ומשמר.

1.2. פגישות תחזוקה אלו פגישות לכל דבר אך בסגנון של מעקב וליבון וגם בדרך כלל בתדירות רחוקה של פעם בשבועיים עד לפעם בחודשיים. עד ששלושתנו בטוחים שאין צורך יותר בפגישות. "הזוג תפס כנפיים"...

2. הבנת ההבדלים ביניכם

2.1. שהאשה תבין מה זה גבר

2.2. שהגבר יבין מה זו אישה

3. תקשורת טובה

3.1. תקשורת טובה ביני לבין האדם שמגיע היא קריטית ותנאי אצלי, משום שאני מאמין שמי שלא מסוגל לתקשר עם אדם אחר סביר להניח שלא מסוגל לתקשר עם אשתו ולכן אני מייצר קשר טוב עם האדם שמגיע אלי ואם הוא לחוץ ממני אני משתדל דאוג שזה לא יהיה משום שאני רוצה לראות אותו כמה שיותר טבעי. אם מישהו עושה לי משהו לא נעים אני מדבר איתו על כך ברכות משום שאני מאמין שאם אני אצליח לחיות עמו כפי שנוח לשנינו הוא יאמין ויעתיק גם לזוגיות שלו.

3.2. כך גם בדיוק כפי שאני רוצה שהאדם יוכל להרגיש איתי בחופשיות ולומר מה שהוא רוצה, כך גם אני רוצה לראות\לשמוע\להבין\להרגיש שזה קורה בין בני הזוג הנפלאים.

3.3. לעיתים יש צורך ללמד גברים לתת את הדעת על שפת הגוף שלהם. ישנם גברים רבים שלא מודעים לכך ששפת הגוף שלהם סותרת לגמרי את החשיבה שלהם. למשל "אני דווקא רוצה לדבר איתך ולהקשיב לך" - אבל הוא עושה זאת בשכיבה ובמבטים חודרים אל מנורת התליה שבחדר...

4. מוטיבציה

4.1. קצב מותאם אישית לכוחות! פעמים שאנשים מגיעים טעונים ומסוגלים לשמוע רק קצת. אם תעמיס עליהם הם לא יעמדו בזה והמוטיבציה תתפורר.

4.2. בדיקה תוך כדי שהלמידה מיושמת

4.3. להסתכל על הצלחות "שתוך כדי" ולהבין מחדל איך זה קשור למה שעשה. מהם עידוד להמשיך ולשאוב הלאה בכח זה ובס"ד.

4.4. כשצריך אני גם מסביר את נוסחת האמון להצלחה שפתחתי. השיטה מאוד משכנעת להבין שאפשר להצליח

4.5. לעתים נדירות כשאנשים מיואשים לגמרי אני מנסה לעשות תיווך בהסכמה בין חבר חדש לחבר וותיק שכבר הצליח.

4.6. זמנים

5. פרטיות

5.1. שמירת הפרטיות הזוגית היא לא משהו שמבחינתי ניתן לוותר עליו.

6. חיי אישות טובים

6.1. המטרה: שלא ירגישו חסר כלשהו בנושא.

6.2. אני מדבר על כך בעיקר עם הבעל. ובפתיחות (בד"כ) רק כפי מה שהוא משדר לי שהוא מסכים.

7. היבטים נוספים

7.1. אני תמיד בודק אוטומטית אנשים אם יש להם הפרעות קשב... אם כן אני מוצא את הדרך איך לגלות להם את זה בעדינות ובהבנה שקודמת להכרזה. דבר זה קורה אצלי אחת לכמה חודשים.

7.2. תפיסות שגויות כמו; קורבנות, פרשנויות ותפיסות שגויות

7.2.1. רגישות: כ 20% מהאוכלוסיה מתאפיינת ברגישות קצת יותר מה 80% האחרים. הדבר גורם לאנשים לחוש לא טוב ולא בסדר והכרות עם הנושא תורמת לשיפור איכות החיים. ברוב המקרים אני מציע את השיחה על הנושא בעדינות ובודק שהאדם היקר מעוניין לבדוק את הנושא. בגלל שזה נושא אישי ורגיש אני רוצה שהיקר שמולי יבחר אם להיכנס לנושא או אחרת...

8. אמון

8.1. קודם לומדים. אחר כך מתמידים בכך עד שבני הזוג מבינים מרוב התמדה שאין זה אלא שהם הבינו הפנימו את החומרים וההבנה ושהם הצליחו.

8.2. בחוברת "קשרים צומחים" הסברתי בצורה מפורטת איך בונים אמון. בתהליך עם בני הזוג אני מקפיד לפעול אני ובני הזוג, ללמד ולהשפיע ברוח העקרונות הללו.

9. מחמאות לאישה

9.1. גברים רבים מתקשים בנושא זה ותפקידי לעזור ולתמוך בו עד להצלחה.

9.2. זוגיות בלי מחמאות - לא תקרוס. אך זוגיות יבשה היא ללא מחמאות. מי שרוצה חיים מאושרים לא יכול להרשות לעצמו לוותר על כך.

10. כללים להפחתת ומניעת מריבות

10.1. איך לסגור מריבה נכון

10.2. מעקב אחרי הטמעת הכללים בתת מודע ופעילות ברוח הכללים האלה כמו בכל הנושאים.

11. תמיכה ויצירת מעמד לבעל

11.1. לעזור ולבדוק שאישה מבינה היטיב איך לא לפגוע בבעלה, הדגש שלי כאן; חזרה ושינון עד להטמעה.

12. מענה לצרכים הנפשיים של האישה

12.1. זיהוי של הצרכים ומעקב שהם ממולאים. בהמשך מעקב שהבעל מזהה לבד.

13. סיום

13.1. בלי הצלחה ניכרת של רוב מה שכתוב כאן. מבחינתי זו הצלחה חלקית ולא מושלמת. אם כל האמור כאן קורה בלמעלה מ 90% אני מאמין שהצלחתי ושאפשר לשחרר את הזוג.

14. חלוקת תפקידים נכונה

15. הרעיון

15.1. ידע לבד, לא עוזר. הרעיון הוא לדעת להטמיע ולהשתמש בשילוב מוחות. לדעת לתת דרכי פעולה שהם תכנית קבועה לחיים. ומעל הכל לעשות את כל זה בלי להגביל ולהכביד את החיים.

16. שילוב מוחות

16.1. כשאני לא יודע מה לעשות עם זוג - אני מתייעץ! יש לי מגוון אנשים מקסימים להתייעץ עמם. זהו יתרון שאין לי. אלא באמצעות השילוב של כמה מוחות. כך גם אני לומד כל הזמן ממגוון מוחות זהו יתרון מדהים שלפעמים שווה יותר מכל ידע שהוא.

16.2. אם הגענו לצומת שאינני יכול עוד לעזור בדרך כלל זה קשור לאישיות, נפש וכדומה. אני אומר זאת במפורש ומחפש מישהו מתאים להמשך. כשיש שילוב מוחות אני לא צריך לחפש את זה בספר הטלפונים.

17. זמנים

17.1. אני מקפיד על פגישות מסודרות שבוע אחר שבוע כדי לבנות את האמון בין בני הזוג וכדי לראות שהעניין רציני ורציף!

17.2. עם זאת הפגישות אצלי עורכות כשעה, בכוונה אני כותב כשעה משום שכשאתה פוגש אדם אתה לא יכול לומר לו אחרי 50 ד' "צא!". אתה פוגש אדם! זו לא מכונה של בקבוקים שעוברים אצלך! לכן יתכן שפגישה תסתיים מוקדם משעה (לפי העניין) ויתכן שתסתיים גם יותר משעה. כי יש מטרה ויש רצון לקשר אמיתי בריא ומכבד. אמנם אני קובע האם להאריך או לקצר ולא על פי תחושות הלקוח. אני סבור שזה חשוב להצלחה.

18. אחד הדברים החשוביםשאני מלמד

18.1. דבר מרכזי בהדרכות שלי זה ללמד אנשים איך ללמוד מהאישה שלהם עצמה - איך להשקיע בה, מבלי שאני ילמד את הבעל איך להשקיע. אם אני יודע שהוא יודע איך לזהות לבד כבר פחות מעניין אותי מה הוא עושה. אני כבר ירגיש את זה בעקיפין ובמישרין. זאת בהכרח (וכמובן, לגברים בעיקר) מבלי שזה יהיה הפסד או לא הוגן או מכבד עבור הבעל, כי נמצא שכרנו בהפסדנו הגדול.

19. למידה

19.1. למרבה הפלא למידה חדשה היא דלק וכלי מצויין להתקדמות, אך ידע יש בעוד מקומות לא בהכרח חייבים ללמוד ממני, הרי אני גם למדתי חומרים. אמנם ממגוון מקורות שזה יתרון מסוים, אך עדיין זה משהו שלומדים אותו אין כאן רעיון שהוא סיבה מודגשת כדי לבוא אל יועץ מסוים. הרי אם יש שני מנהלות חשבונות לשניהם אותו ידע, לא?! התשובה היא, שבדיוק לשם כך חשבתי שעלי ליצור מפה זו; משום שרציתי לפרוס את הרעיון השלם והסגנון השלם שלי עד כמה שניתן במסגרת מפה זו. כשיש רעיון מסויים וסגנון מסוים זה כבר ענין אחר שהוא מעבר ללמידה והעברת ידע. היכולת להטמיע באחרים ולעזור להם ליישם ולחבר אותם אל שיטה ואל רעיון - זה בדיוק דבר שלשמו שווה לבחור דווקא מישהו מסוים. אני משוכנע שמפה זו לא תמצא חן בעיני כל רואיה אך בעיני האנשים שאני מחפש, היא תמצא חן ושכל טוב בהחלט. משום שאנשים אלה יאהבו את הרעיון המלא שלי.

19.2. אנחנו לומדים הרבה דברים חדשים! שעוזרים.

19.2.1. לומדים לחבר את מה שלמדנו למציאות

19.2.1.1. לעתים לומדים על סגנון הטיפוסי שאנחנו

19.2.1.1.1. ולפעמים גם עצות הכרחיות בתחומים רבים נוספים כמו, חינוך ילדים - מה שקריטי.