Шлях до волонтерства

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Шлях до волонтерства by Mind Map: Шлях до волонтерства

1. Хто потребує волонтерської допомоги:

1.1. Інваліди

1.2. Хворі

1.3. Літні люди

1.4. Безробітні

1.5. Бездомні

1.6. Безпритульні особи

1.7. Багатодітні сім'ї

2. Хто потребує волонтерської допомоги:

2.1. Шлях 1. Самостійний пошук в інтернеті. Набравши в пошуковій стрічці вираз “Як стати волонтером?”, ви зможете опинитися на сайтах не одного десятка вітчизняних благодійних та громадських організацій, які постійно працюють із волонтерами. На сторінках багатьох із них виписані детальні інструкції про те, яким чином стороння людина може приєднатися до їхніх команд волонтерів. Ознайомившись спочатку віртуально з діяльністю цих організацій, можна далі відвідати офіси тих, які сподобались, та зробити власний вибір.

2.2. Шлях 2. Навчання в організаціях, які займаються підготовкою волонтерів Наразі в Україні є кілька організацій, які фокусують свою діяльність на підготовці волонтерів. Звернувшись до цих організацій, ви можете з одного боку пройти навчання як майбутній волонтер, а з іншого - отримати корисні поради стосовно можливих волонтерських ініціатив. До організацій, які активно займаються підготовкою волонтерів належать: Всеукраїнський громадський центр “Волонтер”; Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва “Альтернатива-В”; Центр волонтеріату “Добра воля”. На сайті “Доброї волі” є також оголошення від тих організацій, які запрошують до себе волонтерів. А ви можете залишити там інформацію про себе як потенційного добровольця. Крім цього, центри підготовки волонтерів створені на базі багатьох факультетів соціальної роботи у вищих навчальних закладах України. Звернувшись до цих центрів, можна також знайти корисну для себе інформацію.

2.3. Шлях 3. Консультації в соціальних службах для дітей, сімей та молоді Тривалий час державні соціальні служби для дітей, сімей та молоді дуже активно співпрацюють із волонтерами. На базі окремих служб створюються волонтерські клуби чи загони, інші проводять школи волонтерів, а деякі активно поширюють концепцію волонтерства на території власної діяльності. Великою перевагою цих служб є те, що вони володіють інформацією про благодійні чи громадські організації, які справді активно працюють у громаді та надають реальну допомогу тим, хто її потребує. Таким чином, звернувшись до соціальної служби, можна стати її волонтером або отримати пораду стосовно того, хто потребує наразі волонтерської підтримки у вашій громаді.