Rancangan Pengajaran Slot (RPS)

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rancangan Pengajaran Slot (RPS) by Mind Map: Rancangan Pengajaran Slot (RPS)

1. 1) PANDUAN OBJEKTIF: a-menyatakan tarikh hari kemerdekaan dengan betul. b-menyanyi lagu dengan iringan muzik.

1.1. SELARI

1.1.1. objektif (a) selari

1.1.1.1. mengatakan tarikh hari kemerdekaan

1.1.2. objektif (b) tidak selari

1.1.2.1. menyanyi lagu dengan iringan muzik

1.1.2.1.1. lagu apa?

1.1.2.1.2. iringan muzik apa? (tidak detail)

1.2. PERKATAAN

1.2.1. objektif (a) jelas dan mudah faham

1.2.1.1. tarikh hari kemerdekaan

1.2.2. objektif (b) tidak jelas dan tidak mudah faham

1.2.2.1. lagu apa? iringan muzik apa? (tidak jelas dan tidak terperinci)

1.3. NILAI

1.3.1. kedua-dua objektif mempunyai nilai kepada pelajar

1.3.1.1. -mengetahui bagaimana sambutan hari kemerdekaan

1.3.1.2. -bersemangat

1.4. KETEPATAN

1.4.1. kedua-dua objektif tepat

1.4.1.1. pengetahuan sedia ada

1.5. PENGULANGAN PERIODIK

1.5.1. kedua-dua objektif mengikut pembaharuan (up to date)

1.5.1.1. -kemerdekaan disambut pada setiap tahun

1.5.1.2. tarikh tidak akan berubah

1.6. LEGALITY

1.6.1. kedua-dua objektif mematuhi syarat kementerian

1.6.1.1. mengikut KSPK 2010

2. 2) TAKSONOMI BLOOM

2.1. KOGNITIF

2.1.1. Aras sederhana

2.1.1.1. menyatakan tarikh hari kemerdekaan

2.2. AFEKTIF

2.2.1. menghargai

2.2.1.1. menyatakan tarikh hari kemerdekaan

2.3. PSIKOMOTOR

2.3.1. kebolehan perseptual

2.3.1.1. menyanyi

3. 3) OBJEKTIF VS AKTIVITI

3.1. BAHAN PENGAJARAN

3.1.1. tidak menyatakan penggunaan ABM

3.2. UMUR

3.2.1. tidak sesuai

3.2.1.1. umur tidak spesifik

3.2.1.1.1. umur yang sesuai adalah 5+

3.3. AKTIVITI

3.3.1. keseluruhan RPS tidak sesuai

3.3.1.1. (CADANGAN) merumuskan kembali ingatan pelajar (QnA)

3.3.1.1.1. (CADANGAN) merumuskan kembali ingatan pelajar (QnA)

3.4. PENGETAHUAN SEDIA ADA

3.4.1. tidak sesuai

3.4.1.1. (CADANGAN) kanak-kanak perlu tahu erti kemerdekaan dan melibatkan diri dalam aktiviti kemerdekaan

3.5. BAHAN PEMBELAJARAN

3.5.1. sesuai

3.5.1.1. lirik lagu

3.6. STANDARD KANDUNGAN

3.6.1. sesuai

3.6.1.1. berkait dengan objektif

3.7. SP

3.7.1. tidak sesuai

3.7.1.1. tidak mengikut urutan dalam KSPK

4. 4) STRATEGI PENGAJARAN

4.1. Set Induksi

4.1.1. strategi

4.1.1.1. berpusat kepada bahan

4.1.1.1.1. lagu dan lirik lagu

4.1.2. pendekatan komunikatif

4.1.2.1. bersoal jawab

4.1.3. kaedah

4.1.3.1. tayangan audio visual

4.1.4. teknik

4.1.4.1. simulasi

4.2. Langkah 1

4.2.1. kaedah

4.2.1.1. inkuiri

4.2.2. teknik

4.2.2.1. simulasi

4.2.3. strategi

4.2.3.1. berpusat kepada guru

4.2.3.1.1. bersoal jawab

4.2.4. pendekatan komunikatif

4.3. Langkah 2

4.3.1. strategi

4.3.1.1. berpusat kepada bahan

4.3.1.1.1. lagu dan lirik lagu

4.3.2. pendekatan elektif

4.3.2.1. mengajar lirik lagu

4.3.3. kaedah

4.3.3.1. demonstrasi

4.3.4. teknik

4.3.4.1. permainan bahasa

4.4. Langkah 3

4.4.1. strategi

4.4.1.1. berpusat kepada bahan

4.4.1.1.1. nyanyi lagu tanggal 31

4.4.2. pendekatan komunikatif

4.4.3. kaedah

4.4.3.1. audio visual

4.4.4. teknik

4.4.4.1. demonstrasi

4.5. Penutup

4.5.1. strategi

4.5.1.1. berpusat kepada guru

4.5.2. pendekatan deduktif

4.5.3. kaedah

4.5.3.1. kuliah

4.5.4. teknik

4.5.4.1. x