"Базові поняття предмету «Українська мова» якими мають оволодіти учні у початковій школі"

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
"Базові поняття предмету «Українська мова» якими мають оволодіти учні у початковій школі" by Mind Map: "Базові поняття предмету «Українська мова» якими мають оволодіти учні у початковій школі"

1. Графічна навичка письма. Техніка письма. Культура оформлення письмових робіт.

1.1. Формування графічних навичок техніки письма є важливою складовою початкового навчання. Необхідно прагнути, щоб письмо молодших школярів було охайним, розбірливим, каліграфічним.

2. Правопис. Основою орфографічної грамотності є вміння співвідносити фонетичний і графічний образи слова, позначати звуки слова відповідними буквами без їх пропусків, замін та перестановок. Мова і мовлення. Значення слова. Слово. Частина мови Текст. Будова слова. Речення Звуки і букви.

2.1. У програмі зазначено, що на початковому етапі навчання мови виділено такі аспекти роботи: Робота над правописом охоплює також засвоєння правил використання зазначених у програмах пунктуаційних знаків. Орфографічні вміння формуються в процесі виконання школярами системи відповідних вправ на списування, різних видів навчальних диктантів, у роботі над помилками.

3. Знання про мову, мовні вміння. У початкових класах учні одержують загальні уявлення про мову як засіб спілкування, пізнання, впливу.

3.1. Початкове навчання мови передбачає пропедевтичну роботу, спрямовану на формування в школярів знань про одиниці різних мовних рівнів (текст, речення, слово в його лексичному і граматичному значеннях, звуки мовлення).

4. Мовленнєва діяльність. Основну увагу в навчанні необхідно приділяти розвитку вмінь здійснювати всі види мовленнєвої діяльності: слухання — розуміння (аудіювання), говоріння, читання, письмо.

4.1. Розвиток навички мовленнєвої діяльності передбачає роботу над побудовою діалогічних і монологічних висловлювань — усних і письмових.

5. Навчання грамоти. Основним методом навчання грамоти є аналітико-синтетичний. Він передбачає реалізацію принципу «від звука до букви»: учні повинні спочатку навчитися виконувати різні аналітико-синтетичні дії зі звуками мовлення, що є базовими для формування навички читання і письма.

5.1. У навчанні письма необхідно формувати координацію дій рухового і зорового аналізаторів, графічні навички письма, дбати про засвоєння гігієнічних правил, яких слід дотримуватися під час письма.