Get Started. It's Free
or sign up with your email address
"Мина Мазайло" by Mind Map: "Мина Мазайло"

1. Композиція: 4 дії

2. Сюжетні лінії: Мина - Мокій, Уля - Мокій, тьотя Мотя - дядько Тарас та інші.

3. комплексу меншовартості.

4. уміння відстояти власну думку;

5. батьків і дітей;

6. мови;

7. фіаско для Мини можливе тільки в літературному творі, бо в той час бі­льшовики підтримували перевертнів.

8. у творі містяться доволі прозорі натяки на облудність насильницької ра­дянської українізації;

9. немає позитивних персонажів (навіть дядько Тарас половинчастий у своїх думках і вчинках, надто легко здає свої позиції; Мокій не патріот: україн­ська мова цікавить його більше з наукового погляду);

10. драму не можна перекласти жодною мовою, бо втратиться комічність ситуацій, викликаних грою на різниці фонетичних і морфологічних, ети­мологічних і лексичних норм української та російської мов (саме з тієї причини Лесь Танюк назвав п’єсу «філологічним водевілем»);

11. Микола Куліш та Лесь Курбас – основоположники українського театру. Гостро показували проблему українізації, за що були виключені к Комуністичної партії.

12. Автор: Микола Куліш

13. Літературний рід: драма

14. Тема твору: художнє відтворення проблеми українізації у 20-30-х роках XX ст.; сатирич­не змалювання новітнього міщанства.

15. Ідея: засудження міщанства, комплексу меншовартості, національної упереджено­сті й зверхності; висміювання носіїв великодержавного шовінізму.

16. Особливості п’єси «Мина Мазайло»:

17. Проблематика «Мина Мазайло»:

18. Сюжет: харківський службовець "Донвугілля" Мина Мазайло хоче змінити своє українське прізвище на престижніше - російське Мазєнін, а його син Мокій, котрий "збожеволів від своєї укрмови", намагається йому перешкодити. Підтримує Мокія тільки національно свідомий українець дядько Тарас з Києва. На боці Мини його дружина Килина, дочка Рина, тітка Мотя викликана з Курська (тітка Мокія і Рини по матері). Врешті-решт, Мину Мазайла звільняють з посади "за систематичний і зловмисний опір українізації".

19. Після смерті матері, батько одружується вдруге та зловживає алкоголем. Бачачи як в Миколі помирає талант, вчитель В. Губенко зібрав у селян кошти у розмірі 100 карбованців щоб хлопець зміг вирватись та навчатись в Олешківському училищі. Там вперше він складає сатиричні віршики, з-за чого був вигнаний з училища. Теж саме відбулось і в Олешківській чоловічій гімназії де він провчився до 1913 року.

20. Рік написання: 1929 р

21. Жанр: сатирична комедія

22. Цікаві факти про письменника: Народився Микола Куліш 18 грудня 1892 року у Чаплинці, що на Одещині, у родині наймитів. Тому з 5 років, хлопчик також наймитує

23. Дійові особи: Мокій: “юнак з чорним висипом, під носом і по підборіддю, з мрійними, але злими очима.”, “він кругом український”, “він у дядька Тараса вдався”. Мина: “Двадцять три роки, кажу, носю я це прізвище, і воно, як віспа на житті – Мазайло!.. Ще малим, як оддав батько в город до школи, першого ж дня на регіт взяли: Мазайло! Жодна гімназистка не хотіла гуляти – Мазайло! За репетитора не брали – Мазайло! На службу не приймали – Мазайло! Од кохання відмовлялися – Мазайло!” Дядько Тарас : “Там такий, що в нього кури по-українському говорять.” Тьотя Мотя : вважає себе “руською”, а укаїнську мову “австріяцькою вигадкою”. “Краще бути ізнасілованной, нєжелі украінізірованной”. Лина Мазайло: “Мене обдурив: я покохала не Мазайла, а Мазалова,” Уля: “У тебе чарівні очі, чудесні губи, прекрасний бюст.”