Чудодійність зоотерапії

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Чудодійність зоотерапії by Mind Map: Чудодійність зоотерапії

1. Поведінка тварин

1.1. Територіальна

1.1.1. Тварини захищають свою територію, бо від неї залежить безпека, кормова база, можливість вибору найліпшого шлюбного партнера тощо.

1.2. Ритуальна

1.2.1. Це такі демонстрації загрози, як нахил голови, показування іклів, настовбурчування шерсті чи пір’я, гарчання, погрозливі крики, піднімання плавців тощо.

1.3. Шлюбна й батьківська

1.3.1. Спостерігаючи за тваринами в шлюбний період, ми можемо побачити безліч цікавих ритуалів. Це — спів, особливі рухи — «танці», побудова гнізда, «подарунки» тощо. Такі ритуали називають залицянням.

1.4. Харчова

1.4.1. Вона пов’язана з пошуком, запасанням їжі й обміном речовин.

1.5. Арсесивна й захисна

1.5.1. Поведінка спрямована на уникнення небезпеки. Вона проявляється в загрозливих позах, звуках, нападах, заподіянні травм.

1.6. Дослідницька

1.6.1. Коли тварина шукає їжу, воду, укриття, шлюбного партнера, то вона здійснює дослідницьку поведінку.

1.7. Гігієнічна

1.7.1. Спрямована на підтримання чистоти покривів тіла та вирішення питань з туалетом.

2. Цікаві факти

2.1. Перше тварина, яка побувала на Місяці — черепаха!

2.2. У річці Амазонка живе унікальний рожевий дельфін!

2.3. Кішки страшенно не люблять, коли їх чіпають. Для них це навіть невеликий стрес!

2.4. Дельфіни, коли сплять одне око завжди залишають відкритим!

2.5. Собаки мають рівень чарівності в 100 разів краще, ніж люди!

2.6. Кішка може виробляти близько 100 різноманітних звуків!

3. Середовище існування

3.1. Водне

3.2. Повітряне

3.3. Наземно - повітряне

3.4. Грунт

3.5. Інший організм

4. Тварини, що лікують

4.1. Коні

4.1.1. Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» — кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

4.2. Собаки

4.2.1. Каністерапія (від лат. canis - собака; англ. Therapy dog ) - терапія з використанням собак; є одною з найбільш затребуваних видів анімалотерапії через свою доступність і соціальної поведінки тварин. Застосовується як допоміжна психотерапевтична методика при роботі з пацієнтами,які важко йдуть на контакт.

4.3. Дельфіни

4.3.1. Дельфінотерапія метод лікування, заснований на спілкуванні з дельфінами. Прибічники терапії вважають, що спілкування з дельфінами допомагає стабілізувати психоемоційний стан людини, зняти психологічне напруження, пацієнт заспокоюється, швидко знаходить вихід із кризової ситуації.

4.4. Змії

4.4.1. Терапія рептиліями - терапія з використанням рептилій (в основному змій). Масаж тіла зміями - новий вид анімалотерапії, завойовує популярність у всьому світі. Крім шансу позбутися боязні змій, такий масаж дає унікальний розслабляючий ефект, що дозволяє значно поліпшити стан організму при багатьох захворюваннях хребта, а також м'язових напругах.

4.5. Кішки

4.5.1. Фелінотерапія (лат. felis - кішка) - це методи профілактики і лікування різних захворювань за допомогою контактів з кішками. Як з'ясували лікарі-терапевти Англії і США, що працювали в спеціалізованих клініках для розумово відсталих дітей, кішки надають серйозну допомогу людям, що страждають психічними захворюваннями, серцевими розладами, ушкодженнями мозку і навіть сприяють повному зціленню залежних від алкоголю і наркотиків

4.6. Бджоли

4.6.1. Апітерапія лікування бджолиною отрутою (не рекомендується людям з алергічними реакціями). Бджолиний отрута є потужним каталізатором фізіологічних процесів. Одна його крапля містить 18 з 20 обов'язкових амінокислот, неорганічні кислоти, безліч хімічних елементів і вітамінів.

5. Типи тварин

5.1. I тип — найпростіші (30 тис. видів)

5.1.1. Мікроскопічні одноклітинні тварини.

5.2. II тип — губки (5 тис. видів).

5.2.1. Це майже виключно морські, найпримітивніші багатоклітинні двошарові тварини.

5.3. ІІІ тип — кишковопорожнинні (9 тис. видів)

5.3.1. Також примітивні двошарові, переважно морські тварини з радіальною (променевою) симетрією.

5.4. IV тип — плоскі черви (6 тис. видів)

5.4.1. Примітивні двобічносиметричні тришарові тварини, в яких крім зовнішнього і внутрішнього в процесі історичного розвитку виник третій зародковий шар, з якого розвивається складна м'язова система.

5.5. V тип — круглі черви (близько 10 тис. видів)

5.5.1. Широко розповсюджені на всій земній кулі. Серед кількох класів найбільший і найважливіший — нематоди (10 тис. видів), до якого належать усім відомі гельмінти: аскариди, гостриці, волосоголовці, трихіни тощо.

5.6. VI тип — кільчасті черви, або кільчаки (близько 7 тис. видів)

5.6.1. Порівняно більш високоорганізовані, переважно вільноживучі, водяні або ґрунтові тварини.

5.7. VII тип — молюски (108 тис. видів) — другий за кількістю видів.

5.7.1. У них м'яке несегментоване тіло, найчастіше вкрите вапняковою черепашкою, вистеленою складкою шкіри — мантією, яка виділяє речовини, що утворює черепашку. Органом руху є мускулиста нога.

5.8. VIII тип — членистоногі — найбільш процвітаюча група у всьому тваринному світі.

5.8.1. За різноманітністю, чисельністю та поширенням перевершують усіх інших тварин, що свідчить про прогресивні риси їхньої організації.

5.9. IX тип — голкошкірі (6 тис. видів)

5.9.1. Виключно морські тварини з вториннорадіальною симетрією (їх предки мали двобічну симетрію). Зовні їхнє тіло вкрите вапняковим скелетом (у морських їжаків — вапняковими голками). Всі вони або малорухливі або сидячі (морські лілії) донні тварини.

5.10. X тип — хордові (40 тис. видів)

5.10.1. Найвище організований тип тварин, який включає 4 підтипи: первинно-хордові, або півхордові; личинкохордові, або покривники; безчерепні; хребетні, або черепні.