Olasılıksız

Bir Kitap Bin Etkinlik

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Olasılıksız by Mind Map: Olasılıksız

1. Karakterler

2. Konu

3. Mekan

4. David Caine

5. Nava

6. Tversky

7. Julia

8. Foresty

9. Jasper Caine

10. Nikolev

11. Önceleri üniversitelerde istatistik dersi veren bir öğretmendir. Ama sara nöbetleri yüzünden bu işi yapamaz duruma gelir. Kumara çok alışkanlığı vardır. Tversky'nin deneyi sonucunda laplace şeytanı olmuştur. Yani geleceğe dair olayların sonuçlarını görebilmektedir

12. CIA ajanıdır. Aslında Rus'tur. Bilgi casusluğu yapmaktadır. Son işini berbat edince kendini kurtarmak için Caine'i kaçırmak için uğraşır.

13. Beyİn üzerinde deney yapan doktordur. laplace şeytanı üzerinde çalışmaktadır.

14. Tversky'nin asistanı aynı zamanda sevgilisi ve deneğidir.

15. UGA araştırma merkezinin başkanıdır. O da bilim adamiıdr ama alanında çok iyi değildir. Amacı Tversky'nin ne yaptığını öğrenip projeyi çalıp satmaktır.

16. Caine'in ikiz kardeşidir. O şizofrendir. Hayallerinde sürekli Caine'e yardım etmesi gerektiğini düşünür.

17. Rus mafyasınn üyesi aynı zamanda Caine'in kumar oynadığı yerin sahibidir. Caine kendisine 11bin dolar borç yaptığı için onun peşindedir.

18. Kumarhane

19. Hastane

20. Üniversite

21. Lokanta(Dünyanın en iyi çorbaları ve burgerleri)

22. Dondurma Dükkanı (çikolatalı dondurma)

23. Geleceği görebilen birini yakalama olasılığınız ne kadardır? David Caine Olasılık üzerine uzmanlaşmış bir eğitim görevlisidir fakat en zayıf noktası kumar tutkusudur. Olasılık teorilerini kullanarak her zaman kazanacağını düşünür ve son oyununda da kaybetmesi imkansıza yakın olduğu için oldukça yüklü bir miktar ile oynar. Tabi kaybetmesi imkansıza yakın olmasa da o ufacık olasılık gerçekleşir ve kendini Rus mafyasına binlerce dolar borçlu halde bulur. Dahası beynindeki sorun nedeni ile sürekli nöbet geçirir ve sonunda işini de yapamaz hale gelir. Bunun üzerine deneysel bir tedavi teklifi alır fakat şizofreni olasılığı nedeni ile çekingen davranır. Kardeşi Jasper da şizofrendir ve sürekli bunun ne kadar korkunç olduğunu anlatır. Fakat Caine başka yol olmadığını bilir ve ilaçları kullanmaya başlar.