Історія розвитку комп'ютерів

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Історія розвитку комп'ютерів by Mind Map: Історія розвитку комп'ютерів

1. ЕОМ виготовлені на НВІС. Швидкодія - сотні млн. операцій на секунду. Переважно найпоширенішими стали персональні комп'ю­тери (ПК) як окремий клас машин із невеликими розмірами, до­статніми для розміщення на столі. Енергоживлення - кілька сотень Вт.

2. За весь час свого існування ЕОМ пройшли чотири покоління розвитку.

3. Перше покоління (кінець 40-х - кінець 50-х років XX ст.) ЕОМ

4. Друге покоління (кінець 50-х - кінець 60-х років XX ст.)

5. Трете покоління (кінець 60-х - початок 80-х років XX ст.)

6. Четверте покоління (початок 80-х років XX ст. і донині)

7. ЕОМ виготовлені на основі електронних ламп. Вони мали невелику швидкодію - кілька тисяч операцій на секунду, потребували великої площі розміщення обладнання, а також великої енергоємності. Для введення програм у цих машинах використовувалася перфострічка, яку готували на телеграфних апаратах. Як пристрій управління використовувався виключно інженерний пульт, а єдиним пристроєм введення був ТБПМ, що видавав лише неформатовані числа.

8. ЕОМ виготовлені на основі напівпровідникових транзисторів. Вони мали . на два-три порядки вищу швидкодію. Значно зменшили енергоємність (десятки кВт). Вперше з'явився пристрій АЦПУ, що давав змогу роздруковувати на рулонному папері літери і цифри рядками по 128 символів. Крім того, для введення інформації почали використовуватися паперові перфокарти, а для запам'ятовування інформації - магнітні стрічки.

9. ЕОМ виготовлені на основі інтегральних мікросхем. Вони мали швидкодію до 10 мли операцій на секунду. Деякі моделі ЕОМ мали розміри не більше за холодильник. Енергозатрати - не більше кількох кВт. Уперше почали використовувати відео термінали (дисплеї).

10. 1941 рік — Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3, що мала всі властивості сучасного комп'ютера.

11. Комп'ютер як електронна обчислювальна машина

12. Комп'ютер (від англ. computer - "обчислювач") - це електронна обчислювальна машина (ЕОМ), головним призначенням якої є передача, обробка та зберігання інформації. Комп'ютер здатний обробляти дані, виконувати обчислення, а також інші поставленні завдання.

13. У Радянському Союзі перша ЕОМ була створена в 1951 р. у Києві професором С.А.Лебедєвим і називалася "МЗСМ". Вона виконувала всього 12 команд, швидкодія дорівнювала 50 операціям за секунду.

14. 1942 рік — в Університеті штату Айова Джон Атанасов та його аспірант Кліффорд Беррі створили першу в США електронну цифрову обчислювальну машину .

15. На початку 1943 року успішні випробування пройшла перша американська обчислювальна машина Марк I, призначена для виконання складних балістичних розрахунків ВМФ США.

16. В кінці 1943 року запрацювала англійська обчислювальна машина спеціального призначення «Колосс». Машина працювала над розшифровкою секретних кодів нацистської Німеччини.

17. В 1944 році Конрад Цузе розробив ще більш швидку обчислювальну машину Z4.

18. 1946 став роком створення першої універсальної електронної цифрової обчислювальної машини ENIAC.