«Формування звукової сторони мовлення в онтогенезі»

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
«Формування звукової сторони мовлення в онтогенезі» by Mind Map: «Формування звукової  сторони мовлення в  онтогенезі»

1. ПЕРШИЙ РІК ЖИТТЯ

2. Крик - перша голосова реакція дитини. 2-3 міс. - поява гуління а-а-бм-бм, бл ', у-гу, бу. Це етап активної підготовки мовного апарату до вимог звуків. 3-4 міс. - поява лепету. Дитина вимовляє серії одних складів. (Ба-ба-ба, па- па-па-па) 9-11 міс. - наслідує звуки мовлення дорослих, емоційне спілкування. У 10-11 місяців починається саме освоєння звуків, а з початку другого року життя - диференціація звуків: спочатку голосні відокремлюються від приголосних, потім диференціація йде всередині приголосних (сонорні відокремлюються від галасливих; глухі - від дзвінких; тверді - від м'яких) 1 рік - словниковий заспас від 2-3 до 7-8 слів

3. До 1р. 5 міс. дитина чітко вимовляє голосні звуки А, І, О, У, Е, приголосні Б, П, М, І, К, Г. З голосних відсутня звук И. У два роки в мові дітей переважають м'які звуки, вони вимовляються на своїх місцях і служать замінниками твердих приголосних звуків. До 1р. 6міс. фразове мовлення відсутнє. Дитина користується словами-позначеннями: БІ-БІ (просить машину) 1р.10міс. використовує дво-трислівні фрази. Спрощена вимова слів (КО - МОЛОКО), слова (БАЙ-БАЙ замість СПАТИ).

4. Деякі діти до кінця 3 року починають вимовляти всі звуки чисто, у більшості можуть бути відсутні шиплячі Ш, Ж, Щ, Ч, які замінюються свистячими і звуком Т ', а також звуки Л, Р, Р'. Група цих сонорних замінюється або звуком Л ', або Й, або опускається зовсім. Словниковий запас збільшується в 3-4 рази. У словнику більше іменників, починає використовувати слова називають властивості, якості предметів (ЧЕРВОНИЙ, ГОРЯЧИЙ, СОЛОДКИЙ, ПОГАНИЙ. Малюк здатний дізнаватися і називати знайомі предмети, зображені на картинці. Сприймати прості за сюжетом казки. Складова структура порушена в проголошенні складних слів. Починає узгоджувати прикметники з іменниками (великий будинок). Одночасно з розвитком мови розвиваються мислення, пам'ять, уява. У процесі гри супроводжує свої дії словами.

5. 4-річна дитина: правильно вимовляє шиплячі звуки ш, ж, ч, щ, а також звук ц. Зникає пом'якшене вимова приголосних. Дитина починає висловлювати найпростіші судження про предмети і явища навколишньої дійсності. Постійні питання: - Що це? Як називається? Навіщо? Куди? Але увага недостатньо стійка, тому дитина не завжди вислуховує запитання до кінця. Звуковимова. Відсутні шиплячі Ш - С (шапка - сапа), Ж - З (жук - зук), Щ - С (щеня - сеня), Ч - Ц (чай - цай - сяй). До кінця 4 роки життя словниковий запас 1500 - 2000 слів. Йде оволодіння граматичною будовою мови (використовує прийменники, займенники, прислівники, числівники) У деяких дітей з'являються Л, Р.

6. Закінчується процес оволодіння звуками; мова в цілому чиста і виразна; зростає інтерес до звукового оформлення слів, до пошуку рим. Малюк встановлює найпростіші зв'язки і точно відображає їх у мовленні. Мова стає різноманітнішою, точніше і багатше за змістом. Більшість дітей до 5 років засвоюють і правильно вимовляють шиплячі звуки, Л, Р, чітко вимовляють багатоскладові слова. Зростає мовна активність. Можливі граматичні помилки у вживанні фраз зі складною структурою, використання складних прийменників (через, з-під), узгодження іменників з числівниками.

7. Дитина правильно вимовляє всі звуки рідної мови, чітко і виразно вимовляє фрази; говорить голосно, але в залежності від ситуації може говорити тихо і навіть пошепки; вміє змінювати темп мови. вміє виділяти звуки в словах, підбирати слова на певні звуки, що вимагають тонкої диференціювання (наприклад, дзвінкі і глухі, тверді і м'які пари звуків, свистячі і шиплячі), встановлювати послідовність звуків в словах, ділити слова на склади, пропозиції на словаВимова шестирічних дітей мало чим відрізняється від мовлення дорослих, помилки відзначаються лише в тих випадках, коли зустрічаються важкі для дитини нові слова і слова насичені сполученнями звуків. До моменту надходження в школу дитина опановує правильним звуковим оформленням слів, чітко і ясно їх вимовляє, має певний словниковий запас, в основному граматично правильну мову, здатний розповісти про пережиті події, переказати зміст казки, оповідання, описати все довкола.

8. ДРУГИЙ РІК ЖИТТЯ

9. ТРЕТІЙ РІК ЖИТТЯ

10. ЧЕТВЕРТИЙ РІК ЖИТТЯ

11. П'ЯТИЙ РІК ЖИТТЯ

12. 6-7 РІК ЖИТТЯ

13. ДКУЮ ЗА УВАГУ!