Безпека в інтернеті

Безпека в Інтернеті.

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Безпека в інтернеті by Mind Map: Безпека в інтернеті

1. Захист від розкрадання особистих даних

2. Не передавай паролі, особисті та фінансові дані електронною поштою, у повідомленнях чату або спливаючих вікнах сайту.

3. Не переходь за оманливо знайомими посиланнями з підозрілих повідомлень — введи URL самостійно або скористайся закладками.

4. Нікому не передавай свій пароль і пам’ятай, що офіційний сайт ніколи не запитає про таку інформацію.

5. Вводячи облікові дані, стеж, щоб URL сайту починався з https://, а в адресному рядку платіжної системи або банку обов’язково стояв значок замка.

6. Завжди повідомляй про підозрілі листи або спроби шахрайства.

7. Конфіденційність

8. Користуйся налаштуваннями обмеженого доступу, якщо не хочеш, щоб особиста інформація попала в руки зловмисників.

9. Захист комп’ютера від вірусів

10. Регулярно оновлюй браузер, операційну систему та антивірусну базу.

11. Перевіряй адреси сайтів, не завантажуй невідомі файли з розширенням .exe, .dll, .bat і не переходь за посиланнями зі спливаючих вікон.

12. Якщо твої дії призвели до блокування екрану підозрілим повідомленням, закрий браузер у диспетчері завдань або моніторі активності своєї операційної системи.

13. Вибирай антивірусні програми які добре зарекомендували себе і встановлюй лише ліцензійні версії.

14. Не встановлюй на комп’ютер відразу кілька засобів захисту.

15. Пароль

16. 1. Ідеальний пароль — це комбінація з різних 8 та більше літер, цифр, а також знаків пунктуації та символів. 2. Використовуй різні паролі для кожного облікового запису. 3. Регулярно змінюй свої паролі. 4. Для генерації та зберігання паролів користуйся спеціальними програмами.

17. Безпека підключення

18. Заходячи на сайт, стеж, щоб його адреса починалася з https://. Ще краще, якщо поряд буде стояти іконка замка. Перше означає, що з’єднання з веб-сайтом зашифроване, друге — що воно захищене і безпечне. Додатковий ступінь захисту — сертифікат надійності. Якщо сайт має такий сертифікат, то його індикатор з’явиться на зеленому тлі, між значком замка та URL-адресою.

19. Встановивши домашній Wi-Fi, обов’язково захисти мережу паролем, використовуй власну комбінацію символів, а не ту, яка пропонується за замовчуванням. У налаштуваннях доступу вибирай більш надійний протокол WPA2.

20. Програмне забезпечення

21. Використовуй функцію безпечного перегляду на чужих пристроях.

22. Користуйся функцією анонімного перегляду, користуючись громадським комп'ютером.