Я(Романтика)

Я ( Романтика) . М.Хвильовий

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Я(Романтика) by Mind Map: Я(Романтика)

1. Жанр

2. Іде засідання «чорного трибуналу комуни» у будинку розстріляного шляхтича. Без участі прокурорів і адвокатів ухвалюється один і той же вирок: «Розстрілять!» Увечері мати «Я» заспокоює «сина революції».

3. Я (Романтика) має специфічну присвяту: «Цвітові яблуні», новелі М. Коцюбинського, де душа головного героя, батька, у якого померла донька, подібно до душі «Я», подвоїлась (у ній відбувається боротьба між людиною, що страждає від втрати дитини, та художником, який намагається зафіксувати усі деталі смерті, щоб у майбутньому використати для творчості). У М. Хвильового центром уваги є душа ліричного героя, що змагається між революційним обов'язком та гуманістичним началом.

3.1. Присвята

4. Якось «чорний трибунал» приймає рішення розстріляти черниць за антирадянську агітацію. Серед черниць «Я» впізнає свою матір. «Я» сам застрілює свою матір, щоб довести свою відданість революції.

4.1. Сюжет

5. психологічна новела (деякі літературознавці стверджують, що оповідання є імпресіоністичним, тому що автор акцентує увагу на мінливості відчуттів і вражень, застосовує різноманітні зорові й слухові образи. Особливістю цієї новели є синтез ілюзії та дійсності. Нерідко читачу буває надзвичайно тяжко розрізнити, чи описувані події й відчуття реальні, чи це тільки уявлювані, нафантазовані головним героєм картини).

6. Герої

6.1. "Я"

6.2. фанатик з роздвоєною душею, "я чекіст. але я людина",ним керує класова ненавість

6.3. Мати

6.3.1. втілення доброти і милосердя,берегиня людського роду,мучиться роздвоєностю душі сина

6.4. Доктор Тагабат

6.4.1. жорстока бездушна людина, що має залізну волю,садист,злий геній, має величезний негативний вплив на "Я"

6.5. Дегенерат

6.5.1. страж революції,образ , що узагальнює осіб, що утворюють "Чорний трибунал комуни"

6.6. Андрюша

6.6.1. комунар , який творить усе супротив своєї волі. Вагається перед установою розстрілять

7. Тема

7.1. Автор зобразив антигуманний руйнівний характер громадянської війни й революції, що призвели до зречення власного «Я», протиборства добра і зла в душі головного героя, його роздвоєності: «Я — чекіст, але і людина».

8. Аналіз твору

9. Ідея

9.1. фатальна невідповідність між ідеалами революції та методами їх досягнення, засудження більшовицького революційного фанатизму; світ врятує любов, усепрощення.

10. Проблематика

10.1. збереження людської індивідуальності, цілісності людської натури як необхідності існування людини; розбіжності між мрією і дійсністю; мети і засобів її досягнення; роздвоєння особистості.