РЕФОРМИ Хрущова

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
РЕФОРМИ Хрущова by Mind Map: РЕФОРМИ Хрущова

1. 1957рік - послідовне впровадження в соціалістичну модель економіки ринкових елементів.

1.1. ПЕРЕВАГИ РЕФОРМИ

1.1.1. Реформа допомогла зробити поворот в економіці в бік споживача, розширити ринок. Також ця реформа стала свідченням відлиги у відносинах з іншими державами, які вважають за краще використовувати ринкову модель економіки

1.2. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

1.2.1. Реформа призвела до того, що на довгі роки припинилися виплати по облігаціях, а це призвело до суттєвих фінансових втрат серед населення. До того ж, спостерігалося загальне підвищення цін на багато груп товарів.

2. Міжнародні реформи.

2.1. ПЕРЕВАГИ РЕФОРМИ

2.1.1. Хрущову вдалося добитися відлиги в міжнародних відносинах, знизити градус напруженості між СРСР і Європою. До того ж, поліпшувалася міжнародна торгівля, розширювався ринок, а кількість невиїзних громадян скорочувалася. Освоєння космічної програми, що почалося за Хрущова, допомогло СРСР зміцнити в статусі наддержави.

2.2. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

2.2.1. Збільшення житлового фонду ніяк не впливало на право власне, а про приватизацію можна було тільки мріяти. До того ж, реформи Хрущова були послідовними, що призводило до виступів робітників.

3. Соціальні реформи 1957-1965 років

3.1. ПЕРЕВАГИ РЕФОРМИ

3.1.1. Хрущов вплинув на скорочення робочого дня до семи годин, були підвищені заробітні плати працівникам. До того ж, збільшувався житловий фонд, по всій країні працівникам роздавали квартири, зводилися так звані «хрущовки». Житло ставало більш доступним.

3.2. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

3.2.1. Збільшення житлового фонду ніяк не впливало на право власне, а про приватизацію можна було тільки мріяти. До того ж, реформи Хрущова були послідовними, що призводило до виступів робітників.

4. Кадрові реформи всередині партії.

4.1. ПЕРЕВАГИ РЕФОРМИ

4.1.1. Космічне партнерство людських реформ.

4.2. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

4.2.1. Молоді кадри не могли розраховувати на високі посади, просування по кар'єрних сходах всередині партії відбувалося дуже важко. Боротьба з культом Сталіна призвела до того, що багато шановних люди, що підтримують колишнього лідера, позбулися роботи. Також генеральний секретар вводив так звану реформу «незмінності кадрів», що приводить до того, що один і той же людина могла займати конкретну посаду до кінця життя незалежно від його професійних успіхів.

5. Антирелігійна кампанія 1954-1964 років, в ході якої Хрущов спробував знизити вплив церкви на населення країни

5.1. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

5.1.1. Антирелігійна кампанія, по суті не принесла ніяких результатів, адже люди продовжували відвідувати церкву, розвішувати будинку ікони. Протиставлення влади генерального секретаря церковному впливу, Хрущовим було програно, а це позначилося і на його авторитеті серед громадян.

6. Розвінчання культу Сталіна і антиреформ.

6.1. НЕДОЛІКИ РЕФОРМИ

6.1.1. У свідомості народу, Сталін був великим лідером, і бажання Хрущова «обмовити» (насправді, відновити правду) вождя викликало обурення. До того ж, Микита Сергійович робив занадто великий акцент на скасування всіх сталінських реформ, що тільки гальмувало розвиток економіки і соціальної сфери.

6.2. ПЕРЕВАГИ РЕФОРМИ

6.2.1. Хрущов постарався відновити справедливість історії, внісши поправки в розумінні періоду правління Сталіна. Також були звільнені багато репресовані громадяни, засуджені в сталінський період по несправедливих звинувачень