Україна в Другій світовій війні)

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Україна в Другій світовій війні) by Mind Map: Україна в Другій світовій війні)

1. Румунія окупувала території між Бугом і Дністром, всю Одеську, південні райони Вінницької і західні — Миколаївської області та частину Модавської РСР, які отримали назву «Трансністрія». Угорщина окупувала Карпатську Україну, утворивши на її території Закарпатське губернаторство

2. Окупація українських земель

3. Українські етнічні землі під час другої світової війни входили до адміністративно-територіальних одиниць на території різних держав: Румунії, Німеччини, СРСР, Угорщини.

4. Життя цивільного населення під окупацією

5. Наприкінці 1939 — упродовж 1940 р. на територію Генерального губернаторства перебралося з підрадянської частини Галичини від 20 до 30 тис. лише українських політичних біженців. Великі групи біженців складалися переважно з осіб певної національності (жиди, поляки, українці, німці)

6. Українська повстанська армія

7. Людські втрати України

8. Загалом вже до 22 червня 1941 року у складі різних армій полягло не менше 100 тисяч українців.[20]

9. За офіційною статистикою СРСР представництво всіх національностей у складі Червоної армії відповідало їх відсотковому співвідношенню за даними передвоєнного перепису населення СРСР[21].

10. Події Другої світової війни відбувалися на українській етнічній території від 1939 до 1944 року. Українці у складі польської армії взяли участь у бойових діях з Вермахтом з перших годин війни 1 вересня 1939 року. Від 17 вересня їм довелося воювати ще й з частинами Червоної армії.

11. Украї́на у Дру́гій світові́й війні́ — події Другої світової війни, що стосуються заселених українцями земель на території УРСР, РРФСР, БРСР, Польщі, Чехословаччини, Румунії.

12. Участь України як УРСР в складі СРСР у Другій світовій війні привела до членства УРСР в ООН.

13. А протистояння УПА проти окупаційної влади СРСР у Другій світовій війні на теренах України заклало основи державного суверенітету сучасної України у державному змаганні української нації.

14. Розпочала свою діяльність з весни 1943 року на територіях, які до 1939–1940 років входили до складу Польщі і Румунії: райхскомісаріату Україна (Генеральна округа Волинь-Поділля) — з кінця березня 1943, Генерал-губернаторства (Галичина — з кінця 1943, Холмщина — з осені 1943) та румунської Трансністрії (Північна Буковина) — з літа 1944.