Урок "Повторюємо числа 1–6."

Інтелектуальна карта "Урок. Повторюємо числа 1-6" 1 клас.

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Урок "Повторюємо числа 1–6." by Mind Map: Урок "Повторюємо числа 1–6."

1. Закріплення вмінь виконувати схему та креслення до ситуацій об’єднання або вилучення, поданих у словесній формі. Завдання №4.У дворі було 5 дівчаток і 3 хлопчики. Поясніть схеми. Якою дією дізнатися, скільки всього дітей? (На схемах кількість дівчаток проілюстровано червоним кольором, хлопчиків — синім.) Що позначають червоні трикутники? Скільки дівчаток? Що позначають сині трикутники? Скільки хлопчиків? Покажіть усіх дітей. Щоб показати всіх дітей, треба об’єднувати чи вилучати? Що позначає червоний відрізок, позначений дужкою з числом 5? Що позначає синій відрізок, позначений дужкою з числом 3? Що позначає цілий відрізок (із двох частин — червоної та синьої), позначений дужкою зі знаком питання? Щоб показати всіх дітей, ми цією дужкою об’єднували дівчаток і хлопчиків чи вилучали? Що означає об’єднати? Якою арифметичною дією дізнаємося, скільки всього дітей на майданчику? Складіть відповідну рівність. Учням можна запропонувати таке завдання. На майданчику було 5 дітей. Пішли 3 дитини. Поясніть схеми. Якою дією дізнатися, скільки дітей залишилося? Розгляньте, як позначили дітей трикутниками і як — відрізками. Що позначають усі трикутники? Скільки було дітей спочатку? Що позначають закреслені трикутники? Скільки дітей пішло? Що позначають незакреслені трикутники? Щоб показати дітей, які залишилися, ми об’єднували чи вилучали? Що позначає відрізок, позначений дужкою з числом 5? Що позначає відрізок, позначений дужкою з числом 3? Що позначає відрізок зі знаком питання? Щоб показати дітей, які залишилися, треба об’єднувати чи вилучати? Що означає вилучити? Якою дією дізнаємось, скільки дітей залишилось на майданчику? Складіть відповідну рівність.

2. Закріплення способу одержання наступного або попереднього числа. Завдання № 5. Пригадайте, як одержати наступне число до даного; яке число одержимо,якщо додамо 1; як одержати попереднє число до даного; яке число одержимо, якщовіднімемо 1. Користуючись підказками на числовому промені, знайдіть значення виразів. Складіть інші рівності за числовим променем. Закріплення вмінь порівнювати числа за їх розташуванням на числовому промені. Завдання №6.Як ми міркуємо під час порівняння чисел: яке число більше, яке — менше? Після обговорення можна запропонувати учням виконати завдання самостійно. Розвиток логічного мислення учнів. Яка фігура на кожному малюнку «зайва»?[На малюнку зліва зайвою фігурою є круг, бо всі інші фігури — це многокутники. На малюнку справа — шестикутник, який містить куб, оскільки всі інші многокутники містять чотирикутник — плоску фігуру, а не об’ємну.]

3. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнівю. Що ви повторили на уроці? Які вміння вдосконалили? Що сподобалося на уроці найбільше? Як впорядковані числа при прямій лічбі? На скільки наступне число більше за дане? На скільки попереднє число менше ніж дане? Як одержати наступне число? попереднє число? Що означає додати? відняти? Яке число одержимо в результаті додавання: більше чи менше? Яке число одержимо в результаті віднімання: більше чи менше? Як можна міркувати при порівнянні чисел? З яких чисел складається число: 2, 3, 4, 5, 6?

4. Мета: формувати в учнів поняття числа як кількісної характеристики класу скінченних еквівалентних множин; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; формувати уявлення про арифметичну дію додавання як об’єднання елементів двох множин, про арифметичну дію віднімання як вилучення частини елементів множини.

5. І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності: -На сьогоднішньому уроці ми підсумуємо все, що ви знаєте про числа в межах 6. На попередньому уроці ми складали за малюнками дві рівності на додавання. Сьогодні будемо вчитися складати за малюнками не лише дві рівності на додавання, а й дві рівності на віднімання.

6. ІІ.Актуалізація опорних знань і способів дії. 1. Зоровий диктант. Робота за сходинками складності: перша сходинка — назвати геометричні фігури; друга — визначити ознаку, що змінюється; третя — продовжити послідовність. [Зміна ознаки відбувається за правилом: форма, форма і колір, форма, форма і колір... Наступною має змінитися лише форма — синій чотирикутник — квадрат.] 2. Усне опитування. Покладіть на парту стільки лічильних паличок, скільки позначає цифра: 2, 3, 6. Назвіть наступне число до числа: 3, 5, 1. Як одержати наступне число до даного? Назвіть попереднє число до числа: 6, 4, 2. Як одержати попереднє число до даного? Між якими числами міститься число: 3, 5? На скільки попереднє число менше? На скільки наступне число більше? Що означає додати? відняти? Коли об’єднуємо, стає більше чи менше? А коли вилучаємо? 3. Практична робота з математичними матеріалами «Геометричні фігури». Завдання№1. Зліва покладіть 6 кружків, справа — 5 трикутників. Вилучіть (відсуньте) 4 кружки. Залишилося кружків більше чи менше, ніж було? Змішайте кружки і трикутники. Усього фігур більше чи менше, ніж окремо кружків? ніж окремо трикутників? 4. Завдання № 1. Самостійна робота учнів.