Правила спілкування з незнайомцями

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Правила спілкування з незнайомцями by Mind Map: Правила спілкування з незнайомцями

1. Захисник

1.1. Головна проблема

1.1.1. Допитлиівсть дітей, які хочуть знати більше, але ще не зовсім зрілі щоб приймати виваженні рішення.

1.2. Що робити батькам

1.2.1. 1. Розмістіть пристрій, що має доступ до інтернету у спільній кімнаті. 2. Використувуйте безпечні налаштування та системи батьківського контролю. 3. Залишайтесь "доступним" та "відкритим" до питань дитини.

1.3. Що робити дитині

1.3.1. Не довіряй незнайомцям в інтернеті: не додавай їх до списку друзів, нікому на давай своїх особистих данних та паролей.

2. Рольова модель

2.1. Головна проблема

2.1.1. Іноді цифрофі пристрої займають в нас набагато більше часу, ніж ми того хотіли б. Одна біда, коли це стосується лише нас самих, але наші діти, як "губки всмоктують" все те, що бачать, та повторюють за нами наші ж помилки.

2.2. Що робити батькам

2.2.1. Приділяйте більше часу рідним та близьким, ніж пристроям. Публікуйте будь-яку інформацію попередньо обдумавши всі "за" та "проти". Не виставляйте у мережу зайвої інформації про ваших дітей.

3. Правдошукач

3.1. Головна проблема

3.1.1. Інтернет "кішить" фіктивною інформацією, яка іноді може ввести нас в оману.

3.2. Що робити батькам

3.2.1. Вчити дітей сортувати підозрілу інформацію.Бути прикладом у перевірці інформації.

3.3. Що робити дітям

3.3.1. Скептично оцінювати онлайн інформацію. Порівнювати інформацію як мінімум у 3-ох джерелах.

4. Наставник цінностей

4.1. Головна проблема

4.1.1. Кібербулінг - форма знущання над людиною у мережі за допомогою образливих слів, картинок, цькування, ігнорування. Таким чином образник намагається самореалізуватись та показати себе "крутим".

4.2. Що робити батькам

4.2.1. Не дорікайте дитині та не лайте її. Краще обговоріть з нею цю ситуацію, придумайте шляхи вирішення. Додайте дитину до себе в друзі, щоб слідкувати за її активністю.

4.3. Що робити дітям

4.3.1. Якщо знущаються над тобою: Повідом про свою проблему батькам, вчителям. Збережи знімки повідомлень. Не спілкуся з образником, заблокуй його.

4.3.2. Якщо знущаешся ти: Подумай про емпатію та співпорозуміння до інших. Твоя жорстока поведінка зовсім не доречна і навіть може заслуговувати на кримінальне покарання.

5. Рефері

5.1. Головна проблема

5.1.1. Ігри захоплють дітей своєю реалістичністю, яскравістю та цікавістю. Іноді вони допомагають розвивати величезну кількість різноманітних навичок потрібних у житті, але інколи вони займать забагато часу та уваги дитини, що іноді вони забувають про існування реальності.

5.2. Що робити батькам

5.2.1. Запізно рубити з плеча, коли звичка вже вироблена. Продумайте можливий сценарій заздалегіть та встановіть чіткі правила гри. У разі недотримання правил або істерики йтиме жорстоке покарання.Заохочуйте дитину до активного відпочінку.

6. Візіонер

6.1. Головна проблема

6.1.1. Батькам легше заняти дитину гаджетом, ніж приділити їй власний час та сили на нові відкриття, досліди та розваги.

6.2. Що робити батькам

6.2.1. Проводити більше вільного часу з дітьми. Використовувати технології як допоміжний засіб для досліджень, а не розваг. Проводити вихідні від інтернету.

6.3. Що робити дітям

6.3.1. Намагайся знайти для себе розваги у реальному житті. Використовуй смартфон, коли тебе про це просять батьки.