Продажі без торгових агентів/Smart Shelves

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Продажі без торгових агентів/Smart Shelves by Mind Map: Продажі без торгових агентів/Smart Shelves

1. Хто може реалізувати ідею?

1.1. Cerera Technologies

1.1.1. Про компанію Cerera Technologies

1.1.1.1. Cerera Technologies – це компанія, яка розробляє та впроваджує рішення для самообслуговування та автоматизації в ритейлі та логістиці. Наші основні продукти – це каси самообслуговування, поштомати та програмне забезпечення, яке робить роботу із наши...

1.1.2. Резюме робочої зустрічі №1

1.1.2.1. Компанія бачить два можливі варіанти реалізації такого проекту: 1) Оптичне розпізнавання товару на полицях - таке рішення є дорожчим і може мати похибку в розпізнаванні. 2) На всі товари, які продаються на полиці чіпляти мітку, полиці оснащувати антеною, яка буде зчитувати наявність цих міток на полицях, інформація буде зберігатися на сервері і з певною частотою синхронізуватися з системою компанії. Компанія вже розробляла схожі проекти. Компанія взяла паузу, щоб продумати концепцію та повернеться зі зворотнім зв'язком.

1.2. EverGreen

1.2.1. Резюме зустрічі #1

1.2.1.1. Про компанію

1.2.1.1.1. https://evergreens.com.ua/assets/files/presentation_evergreen.pdf

1.2.1.2. Компанія спеціалізується на рішеннях для сфери рітейлу. Готові вступати в проект в якості партнерів - працювати над концептом, реалізувати софтову частину. Для складської частини необхідно залучити іншу команду, яка спеціалізується саме на мітках. Чекаємо від команді міні-КП та концепцію. Фотозвіт зустрічі: https://drive.google.com/open?id=1cePxBijzv887fq8s7o2p6Ot7rwWmqI4p

1.3. IDcard

1.3.1. Про компанію IDCard

1.3.1.1. О компании

1.3.2. Резюме робочої зустрічі №1

1.3.2.1. Компанія надає послуги з постачання та впровадження безконтактних (RFID) рішень, а також ідентифікаторів у вигляді RFID міток. Компанія зробила прототип розумної полиці - на полиці розміщені антени та рідер, які зчитують в режимі реального часу наявність товару на полицях за умови, що на всьому товарі є RFID мітки. Компанія готова до співпраці. Готові прорахувати оптимальний варіант по облаштуванню полиць, але для цього їм треба більше інформації - яка група товарів, в якій кількості продається, бажаний розмір полиці. Рішення також супроводжується software рішенням. Фотозвіт зустрічі - https://drive.google.com/open?id=1GHuOw_qeXMwjCFcD2fX5CJAhz5TITTqR

1.3.2.1.1. Для реализации данного решения предлагаю: 1) Восемь антенн ближнего действия на две полки. 2) Один стационарный UHF считыватель. 3) Один GPIO ADAPTER который необходим для корректной работы разветвителя антенного. 4) Один ANTENNA HUB с помощью которого можно увеличить количество антенн с одного считывателя (по умолчанию у считывателя идет 4 антенных выхода) до восьми. Материал самих полок должен быть обязательно не экранирующий, например дерево или пластик. В ближайшие дни постараюсь подготовить для Вас процесс функционирования полки по примеру который Вы выслали. Сергей посчитает по стоимости данного решения.

1.4. «Восток» - комплексные решения автоматизации бизнеса.

1.4.1. Добрый день! Спасибо за внимание к компании Восток и Ваш запрос. Мы уже прорабатывали такую задачу. До-осностить полку обходится в 400-600 у.е. модуль RFID, плюс 300-650 согласующий контроллер. У контроллера есть web интерфейс, т.е. можно как на контроллере (полке), так и собирая информацию с контроллеров в web-портал (отдельная задача от 7500 у.е.). Проблемные вопросы: 1. Что за товар? Так как очень важна будет первичная маркировка RFID метками. Вообще-то, подобные системы уже давно работают у капиталистов на продукции типа «Жилета-бритв» и дорогих виски. Но далее товаров с большой добавочной стоимостью это решение не пошло. Во вложении пример web интерфейса контроллера и отчета в учетную систему, «тревожные» сообщения контроллер может отрабатывать самостоятельно, отсылая е-мейл, СМС, сообщения на портал.

1.4.1.1. Добрый день! По срокам и стоимости сейчас не могу дать информацию. Мы концепты и демо обычно собираем на китайских комплектующих, сейчас отправки из Китая заблокированы, не понятно когда восстановятся отгрузки. Вариантов решения в общем-то два: 1. Добиваемся вычитки каждой единицы на полке. В этом случае нам необходимо покрыть всю полку полем RFID считывателя и добиться, чтобы продукция в фольге не перекрывала и не экранировала друг друга. В принципе даже если перекрывает, то это особо не мешает основным функциям, если заберут пачку которая экранировала другие, то мы их тут же увидим. 2. Мы контролируем зону пересечения (передний край полки) и вес полки. Тут есть нюанс — пополнение желательно делать по 1 единице, так мы «видим» вес каждой единицы и даже зону куда эта единица ставится. К сожалению, сейчас не можем получить нужные нам считыватели, чтобы проверить считывание с упаковок.

1.5. Overvis - Промышленный web-мониторинг

1.5.1. Компанія - розробила концепцію розумних полиць для малого та середнього ритейлу. В рішення входять: обладнання полиць датчиками, які реагують на вагу, програмне забезпечення з функціями автозамовлення, аналітики, прогнозування, та ін. Компанія готова запустити пілот безкоштовно та вступити в партнерські відносини в масштабуванні проекту. Фотозвіт зустрічі: https://drive.google.com/open?id=1l2ow7iRkACmOGxZF_GN-6EtJKKEbY_LW

1.5.2. Виробник полиць - компанія Markquen MARKQUEN GROUP/ IN-STORE MARKETING – IN-STORE MARKETING & POS DISPLAY PRODUCTION

1.5.2.1. Для проведення пілотного проекту компанія пропонує універсальну полицю в оренду.

2. Опис ідеї

2.1. Розміщення в дрібних-середніх точках роздрібної торгівлі "розумних полиць", які повністю контролюватиме дистриб'ютор (Берта) - вирішувати скільки і який товар, і в якій кількості продавати магазину на цій полиці. У полиць є датчики, які стежать за наявністю товару. Аналітика та оповіщення - коли якийсь товар закінчується, автоматично робиться заявка на поставку товару, приїжджає експедитор з мерчендайзером і розставляють товар по полицях. Використовувати технологію онлайн-планограмм для наочного відображення зовнішнього вигляду полки для ТТ.

3. Що роблять в світі?

3.1. Philip Morris Ukraine Продаж товару у роздрібних точках за допомогою спеціальних «розумних» стендів. Стенд облаштований датчиками та мікрокомп’ютером, він «розуміє», коли у нього закінчується товар, і сигналізує про це. Співробітники можуть у режимі реального часу спостерігати рух товару та розраховувати наповнення стендів. Технологія сприяє зменшенню збитків від відсутності товару на полиці та відкриває можливість для збільшення продажів в окремих форматах роздробу на понад 10%. Рішення було знайдено на платформі reactor.ua.

3.2. Kroger У 2200 магазинах однієї з найбільших у США мереж супермаркетів встановлені розумні полиці – Kroger EDGE (розшифровується як Enhanced Display for Grocery Environment). Вони облаштовані датчиками, які зчитують дані та відправляють їх у систему IoT, яка їх аналізує, зберігає та форматує. Система дозволяє рітейлеру мати актуальні дані про стан товару на полиці. А сама полиця може «спілкуватися » з покупцем через Bluetooth – транслює інформацію про товар та взаємодіє зі списком покупок у смартфоні.

3.3. AWM Smart Shelf Комплексне рішення інтелектуальної полиці дозволяє прискорити й оптимізувати процес роздрібної торгівлі. Платформа використовує дисплеї на полицях та оптичні датчики високої чіткості. Вона дозволяє автоматично аналізувати кількість запасів та їх відповідність до планограм, а також надавати персоналізовану рекламну продукцію з покупцю, який підходить до полиці. Обидві технології працюють разом, що підвищує операційну ефективність та забезпечує збільшення продажів.

3.4. Pricer | The World’s Most Reliable Electronic Shelf Labels (ESL)

3.4.1. Найнадійніша у світі система електронного маркування полиць, що дозволяє розумно управляти залишками, дає точні дані про наявний у магазинах товар та спрощує інвентаризацію. Ключові рішення: 1) перевірка перед відкриттям магазину: пошук та виділення продуктів з низьким або негативним запасом та запуск ланцюгу поставок; 2) перевірка протягом дня: постійне надання інформації про рух товару на полицях.

3.4.1.1. https://www.pricer.com/wp-content/uploads/2020/01/Use-case-Inventory.pdf

3.5. WiseShelf Рішення на основі IoT надає повну інформацію про стан полиць у реальному часі. Унікальний мультисенсорний пристрій визначає кількість продуктів на полиці та передає дані для аналізу, а потім – на мобільний додаток рітейлера та/або постачальників. Візуальне оснащення допомагає у виконанні планограм та у процесі поповнення полиці.

4. З якими викликами можна зіштовхнутися в процесі реалізації ідеї?

4.1. - Переобладнання і технічне обслуговування торгових залів можуть призвести до істотних витрат; - Можуть виникнути складнощі з переконанням компаній-виробників щодо використання такої системи; - Використання такої системи тягне за собою високу залежність від електроніки, яка у будь-який момент може вийти з ладу; - І, звісно ж, впровадження таких технологій може викликати опір з боку співробітників

5. Що далі?

5.1. - визначити відповідальну особу всередину компанії, хто координуватиме запуск пілотного проекту - підписати договір з технологічними партнерами - визначити строки проведення пілоту - визначити кількість торгових точок, де проводити пілот - провести переговори з власниками торгових точок про проведення пілотного проекту. - визначити категорії товарів, які будуть продаватися на універсальній полиці. - визначити KPI, яким буде вимірюватися успішність проведення пілоту Роль Reactor - фасілітатор. Ми будемо допомагати вести комунікацію з технологічними командами. Ми допоможемо вам підписати з ними контракт.

6. Ми провели дослідження

6.1. Що говорять співробітники компанії?

6.1.1. Володимир Козій, Директор департаменту продажу

6.1.2. Василь - Супервайзер

6.1.3. Маряна - Торговий агент

6.1.4. Іванна - Торговий представник

6.1.5. Андрій - Супервайзер

6.1.6. Ярич Володмир - Директор з напрямку Food Mix

6.2. Що робили інші компанії?

6.2.1. Як цю проблему вирішували в компанії Philip Morris

6.2.1.1. Компанія Philip Morris запровадила в точках збуту - систему для автоматичного оформлення заявок на поставку товару. ЯК?: В торгові точки поставили смартфони з системою для оформлення заявок. Все, що мав зробити продавець - коли закінчувався товар, йому треба було натиснути кнопку “зробити заявку”, вибрати необхідний товар в необхідній кількості та натиснути кнопку “замовити”. Заявка миттєво синхронізувалася зі складом, товар приїжджав в дуже короткийтермін. Розпорядок роботи торгових представників змінився - два дні на тиждень торгові проводили в офісі, три дні - в полях. АЛЕ! Замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки в полях, торгові агенти їздили по точках та виправляли несправності в смартфонах які сталися через неправильне користування. РЕЗУЛЬТАТ: Проект “провалився”. Торгові агенти повернулися до попереднього процесу роботи - оформлення заявок через відвідування точки.

6.2.2. Як з проблему вирішували в компанії AB InBev Efes

6.2.2.1. Для зменшення штату торгових агентів компанія запровадила систему TeleSelling - оформлення заявок на поставку товарів по телефону. РЕЗУЛЬТАТ: У торгових агентів забрали частину торгових точок і передали на обслуговування TeleSelling. Маршрути оптимізували, торгові команди зменшилися. АЛЕ! Деякі торгові точки відмовляються робити заявку по телефону. Торгові агенти все одно мусять відвідувати ці точки, хоча вони вже не закріплені за агентом і не враховуються в його плани.