НАША ГАЛАКТИКА

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
НАША ГАЛАКТИКА by Mind Map: НАША ГАЛАКТИКА

1. Місце Сонячної системи в Галактиці

2. Підсистеми Галактики та її спіральна структура

3. Надмасивна чорна діра в центрі Галактики

4. У Всесвіті перебувають мільярди галактик, серед яких є і наша Галактика, яку називають Молочний, або Чумацький Шлях, до якої входить наша Сонячна система. На нічному небі ми бачимо її як сріблясту смугу (рис. 1.1). Наша Галактика — це величезна система, у якій обертаються навколо центра мільярди зір. Гарячі зорі розміщені у вигляді диска зі спіральними рукавами. Галактики розташовані в скупченнях і формують комірчасту структуру Всесвіту. Найбільш віддалені космічні об’єкти, які ще можна побачити у сучасні телескопи, — квазари. Вони розташовані від нас на відстані 10 млрд св. років.

5. Туманності — протяжні згущення газу й міжзоряного пилу в Галактиці, які виявляють себе поглинанням (темні туманності) або випромінюванням (світлі дифузні, емісійні туманності). Темні й світлі туманності відрізняються лише виглядом, методами їх виявлення і спостережень, особливістю випромінювання.

6. Однією з таємниць Галактики є так звані спіральні рукави, які зароджуються десь біля її центру. Сонце розташовується на периферії одного з таких рукавів, що закручений у площині галактичного диска.

7. Спіральні рукави виникають у деяких галактиках як дивні хвилі густини, де формуються нові покоління зір.

8. Поза межами основних спіральних рукавів розташоване Зовнішнє Кільце, або Кільце Єдинорога. Воно складається із газу та зір, що були запозичені від інших галактик мільярди років тому.

9. Центр галактики містить компактний об’єкт із дуже великою масою (близько 4,3 млн M☉), розташований у напрямку сузір’я Стрільця. Цей об’єкт має назву Стрілець A* більшість вчених вважають його надмасивною чорною дірою .

10. Чорна діра не випускає з поля тяжіння ані елементарних частинок, ані електромагнітні хвилі. Радіус чорної діри залежить від її маси, і може бути від кількох сантиметрів або метрів до мільярдів кілометрів Акреція — падіння речовини на гравітуюче тіло із навколишнього середовища

11. Сонячна система — Сонце та всі об’єкти, що гравітаційно пов’язані з ним.

12. Сонце обертається навколо ядра Галактики зі швидкістю 230 км/с. Період обертання Сонця навколо ядра називається галактичним роком, який дорівнює 250 000 000 земних років. Аналіз швидкості обертання зір свідчить про суттєву відміну між поведінкою об’єктів у сферичній та плоскій складових Галактики.

13. Молочний Шлях. Будова Галактики. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності

14. Параметри нашої Галактики

15. Висновки

16. Наша Галактика (Молочний Шлях) — величезна система, у якій обертаються навколо центра 400 млрд зір. Найчисленніші системи об’єднання зір налічують сотні тисяч об’єктів — це зоряні скупчення та асоціації. Сонце розташоване поблизу площини Галактики на відстані 25 000 св. років від її ядра.

17. Спіральні рукави виникають у деяких галактиках як дивні хвилі густини, де формуються нові покоління зір. Вважається, що у нашій Галактиці існують чотири основні спіральні рукави, які беруть свій початок у галактичному центрі.

18. Спіральні рукави виникають у деяких галактиках як дивні хвилі густини, де формуються нові покоління зір. Вважається, що у нашій Галактиці існують чотири основні спіральні рукави, які беруть свій початок у галактичному центрі.

19. Галактика — велетенська зоряна система, яка складається приблизно із 200 млрд зір, до яких належить і Сонце

20. Молочний Шлях (або наша Галактика чи просто Галактика з великої літери) — галактика, у якій розташована Сонячна система і всі окремі зорі, видимі неозброєним оком. У народі її ще називають Чумацьким Шляхом

21. Дуже важко визначити вік, коли сформувався Чумацький Шлях, але наразі вік найдавніших зір У Галактиці оцінюється у 13,6 млрд років, що приблизно дорівнює віку Всесвіту. За сучасними уявленнями, Чумацький Шлях утворився внаслідок зіткнення і злиття невеликих галактик. Свідченням цього є перші зорі з дуже низькою металічністю, що утворилися на найранішому етапі існування Всесвіту. Такі зорі вчені знаходять у галактичному гало — «околиці» Чумацького Шляху, що тягнеться за межі його видимої частини.

22. Найчисленніші системи об’єднання зір налічують сотні тисяч об’єктів — це зоряні скупчення та асоціації. Кулясті зоряні скупчення складаються з мільйонів зір. Розсіяні зоряні скупчення мають кілька тисяч об’єктів. Найяскравіші з них — Плеяди (Стожари) та Гіади — видно неозброєним оком у сузір’ї Тільця. У зоряні асоціації входять відносно молоді зорі, які мають спільне походження.

23. .