Berta Продажі без торгових агентів Smart Shelves Summary

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Berta Продажі без торгових агентів Smart Shelves Summary by Mind Map: Berta Продажі без торгових агентів Smart Shelves Summary

1. Подальші кроки

1.1. 1. Визначити відповідальну особу всередині компанії, яка координуватиме запуск пілотного проекту. 2. Підписати договір з технологічними партнерами. 3. Визначити терміни проведення пілоту. 4. Визначити кількість торгових точок, де проводитиметься пілот. 5. Провести переговори із власниками торгових точок щодо реалізації пілоту. 6. Визначити категорії товарів, які будуть продаватися на універсальній полиці. 7. Визначити KPI, яким буде вимірюватися успішність проекту. Роль Reactor - фасілітатор. Ми будемо допомагати вести комунікацію з технологічними командами. Ми допоможемо вам підписати з ними контракт.

2. Хто може реалізувати ідею?

2.1. Розробка і впровадження рішень у сфері автоматизації, проекти у сфері віддаленого контролю та збору даних для аналізу роботи промислових об’єктів (диспетчеризація та телеметрія).

2.1.1. Компанія розробила концепцію розумних полиць для малого та середнього рітейлу. Рішення містить: - обладнання полиць тензометричними датчиками, які реагують на вагу; - програмне забезпечення з функціями автозамовлення, аналітики, прогнозування тощо. Готові запустити пілот безкоштовно та вступити у партнерські відносини для масштабування проекту.

2.1.2. Для реалізації проекту необхідне залучення компанії MARKQUEN, яка спеціалізується на виготовленні полиць. Для проведення пілоту компанія готова надати універсальну полицю в оренду.

2.2. Розробка і впровадження рішень для самообслуговування й автоматизації у ритейлі та логістиці. Уже розробляли схожі проекти.

2.2.1. Бачить два можливі варіанти реалізації такої ідеї: 1) Оптичне розпізнавання товару на полицях. Таке рішення є дорожчим і може мати похибку в розпізнаванні. 2) RFID-мітки: позначати мітками усі товари, полиці оснастити антеною, яка буде зчитувати наявність міток на полицях, інформація передається і зберігається на сервері та з певною частотою синхронізується з системою компанії.

2.2.1.1. Компанія взяла паузу, щоб продумати концепцію та повернеться зі зворотнім зв'язком.

2.3. Спеціалізується на software-рішеннях для сфери рітейлу.

2.3.1. Готові долучитися до проекту в якості партнерів – працювати над концептом, реалізувати програмну частину. Але для реалізації складської частини необхідно залучити додаткову команду, яка спеціалізується саме на RFID-мітках і розробить hardware.

2.4. Послуги з постачання та впровадження безконтактних (RFID) рішень та ідентифікаторів у вигляді RFID-міток.

2.4.1. Компанія зробила прототип розумної полиці: на полиці розміщені антени та рідер, які зчитують у режимі реального часу наявність товару на полицях за умови, що на всьому товарі є RFID-мітки. Рішення супроводжується програмним забезпеченням. Готові до співпраці. Прорахують оптимальний варіант по облаштуванню полиць, але для цього їм треба більше інформації – яка група товарів та в якій кількості продається, бажаний розмір полиці.

2.5. Комплексні рішення для автоматизації обліку та торгівлі. Уже розробляли схожі проекти.

2.5.1. Пропонує створити «розумні полиці» шляхом оснащення полиці контроллером та модулем RFID, а усі товари оснастити RFID-мітками. Контроллер має веб-інтерфейс. Усі комплектуючі закуповує у компаній-партнерів, на разі має проблеми з їх отриманням.

3. Виклики у процесі реалізації ідеї

3.1. 1. Переобладнання і технічне обслуговування торгових залів можуть призвести до істотних витрат. 2. Можуть виникнути складнощі з переконанням компаній-виробників щодо використання такої системи. 3. Використання такої системи тягне за собою високу залежність від електроніки, яка у будь-який момент може вийти з ладу. 4. Впровадження таких технологій може викликати опір з боку співробітників.

4. Кейси

4.1. Світовий досвід

4.1.1. Продаж товару у роздрібних точках за допомогою спеціальних «розумних» стендів. Стенд оснащений датчиками та мікрокомп’ютером, він «розуміє», коли у нього закінчується товар, і сигналізує про це. Співробітники можуть у режимі реального часу спостерігати рух товару та розраховувати наповнення стендів. Впровадження технології відкриває можливість для збільшення продажів в окремих форматах роздробу на більш ніж 10%.

4.1.2. «Цифровий магазин» – інтелектуальна система, створена шляхом поєднання продуктів Kroger Technology на базі хмарного рішення Microsoft Azure. Включає в себе: систему цифрових цінників EDGE Shelf, додаток «Scan, Bag, Go» для пошуку й оплати товарів за допомогою смартфону, систему Virtual Store Manager, яка може підказати персоналу, якщо на вході закінчилися візки, систему сенсорів, що може сповістити про підвищення температури в холодильниках, а також можливість підключення до корпоративних систем, таких як касові термінали, управління запасами, маркування товарів і продажі.

4.1.3. Комплексне рішення інтелектуальної полиці. Дозволяє прискорити й оптимізувати процес роздрібної торгівлі. Платформа використовує дисплеї на полицях та оптичні датчики високої чіткості. Вона дозволяє автоматично аналізувати кількість запасів та їх відповідність до планограм, а також надавати персоналізовану рекламну продукцію покупцю, який підходить до полиці. Обидві технології працюють разом, що підвищує операційну ефективність та забезпечує збільшення продажів.

4.1.4. Найнадійніша у світі система електронного маркування полиць. Дозволяє розумно управляти залишками, дає точні дані про наявний у магазинах товар та спрощує інвентаризацію. Ключові рішення: 1) перевірка перед відкриттям магазину: пошук та виділення продуктів з низьким або негативним запасом та запуск ланцюгу поставок; 2) перевірка протягом дня: постійне надання інформації про рух товару на полицях. Презентація: https://www.pricer.com/wp-content/uploads/2020/01/Use-case-Inventory.pdf

4.1.5. Рішення на основі IoT надає повну інформацію про стан полиць у реальному часі. Унікальний мультисенсорний пристрій визначає кількість продуктів на полиці та передає дані для аналізу, а потім – на мобільний додаток рітейлера та/або постачальників. Візуальне оснащення допомагає у виконанні планограм та у процесі поповнення полиці.

4.2. Невдалі спроби

4.2.1. Компанія запровадила систему для автоматичного оформлення заявок на поставку товару. У торгові точки поставили смартфони із системою для оформлення заявок. Продавець вибирав у системі необхідні товари у потрібній кількості та натискав «замовити». Заявка миттєво синхронізувалася зі складом, товар швидко приїжджав. Розпорядок роботи торгових представників змінився: два дні на тиждень вони проводили в офісі, три дні – «у полях». Але замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки, торгові агенти їздили по точках виправляти несправності, що сталися через неправильне користування системою. Проект провалився. Торгові агенти повернулися до оформлення заявок через відвідування точки.

4.2.2. Компанія запровадила систему TeleSelling – оформлення заявок на поставку товарів по телефону. У торгових агентів забрали частину точок і передали їх на обслуговування TeleSelling. Маршрути оптимізували, торгові команди зменшили. Але деякі торгові точки відмовляються робити заявку по телефону. Торгові агенти все одно мусять відвідувати ці точки, хоча вони вже не закріплені за ними і не враховуються у їх планах.

5. Ідея

5.1. Розміщення у дрібних та середніх точках роздрібної торгівлі «розумних полиць». Полиці повністю контролюються дистрибутором (БЕРТА груп), він вирішує, який товар і в якій кількості продавати магазину на цій полиці. Полиці обладнані датчиками, які відстежують наявність товару. Коли якийсь товар закінчується, автоматично формується заявка на його постачання, приїжджають експедитор з мерчендайзером і розставляють товар на полицях. Використовується технологія онлайн-планограм для наочного відображення зовнішнього вигляду полки для торгової точки.