Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Iliāda by Mind Map: Iliāda

1. Cīņa ahajiešu nometnē

1.1. Ahillejs atsakās cīnīties un saka ka dosis mājās, tomēr viņu pierunā palikt un viņš paliek savā teltī. Trojieši dodās uzbrukumā uz ahajiešu nocietinājumiem un tiek tiem cauri salaužot, pārkāpjot vai izejot caur vārtiem kuri tiek atvērti no iekšpuses.

2. Cīņa

2.1. Kaujā visi baidās no Hektora, jo viņš ir kā nikns zvērs, kurš visam plēšās cauri.

3. Pareģojums

3.1. Zevs sapnī atnesa ahajietim pareģojumu par to, ka viņi uzvarēs, tāpēc ahajietis izlēma, ka ies vienā no izšķirošajām cīņām tajā dienā.

4. Duelis

4.1. Duelis par Helēnu, bet Lāodons iešauj Mēnelājam un tas ir tuvu nāvei, bet tiek izglābts, tikmēr Parids aizbēg atpakaļ uz cietoksni pie Helēnes.

5. Potrokla apmāns

5.1. Potrokls redzot ka viņa cīņasbiedriem zūd vēlēšanās cīnīties uzvelk Ahilleja bruņas un izliekās par viņu, tā pazeminot trojiešu cīņas garu. Tomēr Potroklu nogalina Hektors.

6. Hektora sakāve

6.1. Ahillejs uzzinot par Potrokla - Ahilleja labākā drauga nāvi, sadusmojās un dodās cīņā, kurā viņš nogalina Hektoru un piesien viņu pie saviem ratiem. Kad tas ir izdarīts Ahillejs apvelk Hektora līķi 3 reizes apkārt Trojai.

7. Sievietes

7.1. Nevienai no viņām nepatīk šis karš, jo viņām ir iespēja pazaudēt savus vīrus un dēlus tajā. Trojietes paliek iekšpus Trojas mūriem kur rūpējās par saviem dēliem. Viņas kaut arī nav tik spējīgas un spēcīgas cik vīri kaujā, tomēr viņām piemīt mentālais un emocionālais spēks, jo viņas iztur kaujas, kaut arī nezin kas tajās notiek un gaida savus vīrus un dēlus lai tie pārnāk mājās.

8. Vīrieši

8.1. Kareivji

8.1.1. Bez varoņiem tie līdzinās mūsdienu karaspēkam kur visi ir vai nu vienādi, vai līdzīgi un neizceļās ar abnormālu spēku.

8.2. Varoņi

8.2.1. Hektors

8.2.1.1. Trojietis, viņam ir dēls Astinaks un sieva Andromahe. Savu ģimeni viņš apmeklē vienreiz, kad dodās meklēt Paridu, kas aizbēdzis no divcīņas.

8.2.2. Ahillejs

8.2.2.1. Ahajiešu varonis kuru atzīst pat dievi. No viņa baidās visi trojieši, jo viņš ir slavens par savu spēku.

8.2.3. Mēnelājs

8.2.3.1. Ahajietis. Karš sācies, jo Parids ir aizbēdzis ar viņa sievu Helēni.

8.2.4. Odisejs

8.2.4.1. Ahajiešu varonis par kuru stāsta eposs "Odiseja". Kara beigās ir neliels ieskats uz viņa kuģojumu (ceļojumu) mājup - atpakeļ uz Īliju.

8.3. Valdnieki

8.3.1. Agamemnons

8.3.1.1. Valdnieku valdnieks. Pirms pirmspēdējās cīņas atņem Ahillejam viņa gūstekni - Brīseīdu, jo Agamemnonam vajadzēja atdot savu gūstekni - Hrīsēidu viņas tēvam - Hrīssam, Apollona priesterim, jo tas uzsūtījis uz ahajiešu nometni slimību.

8.3.2. Priams

8.3.2.1. Trojiešu valdnieks, Parida tēvs.

9. Trojas kara cēloņi un ilgums

9.1. Cēloņi

9.1.1. Vienīgais cēlonis ir tas, ka Parids savaldzina Helēni un aizbēg atpakaļ uz Troju kopā ar to, kur apprec viņu.

9.2. Ilgums

9.2.1. Karš ilgst 10 gadus, jo gan trojiešie, gan ahajiešiem ir varoņi kas daudzkārt pārspēj parastos kareivjus. Tam visam nāk klāt arī Trojas mūri un labi nocietinātās ahajiešu nometnes.