Етапи управління емоціями

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Етапи управління емоціями by Mind Map: Етапи управління емоціями

1. Критерії доброго результату: досягнення бажаного, збереження контакту або добрих взаємин, збереження здоров'я, благополучний емоційний стан.

2. Діагностика емоції

2.1. Яку емоцію я переживаю?

2.2. Яка інтенсивність емоції за 7-бальною шкалою?

3. Способи зниження інтенсивності емоції

3.1. через тіло: продихати емоцію, пострибати, побігати, протанцювати, прокричати, швидко пройтися тощо. Фізична активність зменшує інтенсивність емоції.

3.2. через мозок. Пригадайте «правило 6 секунд» і просто почніть подумки рахувати (до 30); проаналізуйте свою емоцію: звідки, для чого, що робити? Самоаналіз зменшує інтенсивність емоції.

4. Вибір реакції на ситуацію:

4.1. висловити, стримати, спрямувати енергію емоції на важливі справи, розрядити, вивільнити. Що ще є безпечним для вас та доскілля, збереже здоровя, стосунки, і допоможе досягти бажаного?

5. Дії відповідно до вибору емоційної реакції.

5.1. Гнучка поведінка залежно від ситуації: асертивна, агресивна, пасивна. Асертивна поведінка, коли дбаємо і про себе і про інших водночас!

6. Звільнення від емоційного осаду (спеціальні техніки, супервізія)

6.1. Техніка подяки. Подякуйте: цій людині за досвід; ситуації за те, що вона вчить нас бути більш усвідомленими; творцю за можливість вчитися; Чого навчила вас ця ситуація? Для чого ще, для якого більшого результату, це буде корисно?

7. Результат. Аналіз отриманого результату, подяка собі.

8. Як накопичувати любов?

9. Сайт Ірини Матійків "Психологія для професіоналів" тут: