Комп'ютерна верстка— поєднання персонального комп'ютера та спеціального програмного забезпечення ...

Зробив Шевченко Руслан

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Комп'ютерна верстка— поєднання персонального комп'ютера та спеціального програмного забезпечення для створення макету для друку в типографії або на принтері. by Mind Map: Комп'ютерна верстка— поєднання персонального комп'ютера та спеціального програмного забезпечення для створення макету для друку в типографії або на принтері.

1. Етапи до поліграфічної підготовки:

1.1. Авторський (складання авторського оригіналу, авторське саморедагування)

1.2. Редакційний (робота з редактором)

1.3. Конструювання (верстка, технічне оформлення видання)

1.4. Поліграфічне відтворення

2. Види верстки.

2.1. 1) Макетна (журнали, газети)/ безмакетна (книги)

2.2. 2) За видом видання: Книжково-журнальна Газетна Акцидентна (дрібні самостійні видання, білети, бланки, афіші, рекламні модулі)

2.3. 3) За розміщенням матеріалів відповідно до центру сторінки складання: Вертикальна Горизонтальна Синергетична Асиметрична

3. Користувач або дизайнер-верстальник створює макет сторінки, що містить текст, графіку, фотографії та інші візуальні елементи. В залежності від необхідної кількості та якості матеріалів друк може відбуватися на принтері, множильному апараті або в спеціалізованих типографіях.

4. Покращення та розширення інструментів для роботи з текстом та графікою для комп'ютерів привернуло увагу професійної друкарської спільноти до систем комп'ютерної верстки. Переломним моментом до цього стала програма QuarkXPress у 1990-их, а також розширення бази комп'ютерних шрифтів. QuarkXPress була панівною системою на ринку. На початку 2000-их набрала популярності програма Adobe InDesign. Це сталося завдяки великим можливостям програми, а також інтеграції з іншими програмами від Adobe, що були домінуючими в сфері комп'ютерного дизайну, обробки зображень та фотографій, аудіо та відео редагування.

4.1. Adobe FrameMaker — настільна видавнича система, що базується на структурованій розмітці документа (див. SGML, HTML, XML), на відміну від систем, що ґрунтуються на подібному до верстака графічному інтерфейсі (GUI).

4.2. Adobe InDesign — це професійна програма для верстки та макетування, яка може використовуватися для створення постерів, флаєрів, брошур, журналів, газет та книг. Входить до складу Adobe Creative Cloud.

4.3. LaTeX (вимовляється «лате́х») — мова розмітки даних та пакет макросів TeX для високоякісного оформлення документів. Вважається стандартом де-факто для підготовки математичних і технічних текстів для публікації в наукових виданнях. В типографському наборі форматується як LATEX.

4.4. Scribus — програма з відкритим кодом для комп'ютерної верстки (DTP). Scribus може використовуватися для створення макету сторінок та підготовки файлів для друку. Також Scribus може створювати PDF файли і форми. Scribus підтримує основні типи текстових та графічних файлів, схему кольорів CMYK, профілі кольорів ICC.

5. Верстка – це процес формування книжкових, журнальних, газетних сторінок складання визначеного формату із заздалегідь підготованого основного і додаткового тексту, таблиць, ілюстрацій, формул, декоративних елементів, колонтитулів, колонцифр.

6. Верстка – це складання сторінок книги, газети, журналу із набраних рядків, заголовків, ілюстрацій. Це складання відбувається згідно із заздалегідь затвердженим макетом видання і є складовою частиною додрукового процесу.

7. Для комп'ютерної верстки частіше за все використовуються програми QuarkXPress, Adobe InDesign, також можуть використовуватися Scribus, Microsoft Publisher, Apple Pages та інші.

8. Використовуючи термін Комп'ютерна верстка мають на увазі не лише створення макету сторінки (page layout) для книг та журналів, цей термін застосовується і до створення макетів рекламних оголошень, упаковки, дизайну виставкових стендів, роздаткових матеріалів тощо.