Тенета Інтернету

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Тенета Інтернету by Mind Map: Тенета Інтернету

1. Апаратні засоби мережі Інтернет

2. Модем

2.1. пристрій зв'язку для перетворення аналогового сигналу в дискретний, який використовують у комп'ютерах, та демодуляції, тобто зворотного перетворення.

3. Маршрутизатор

3.1. пристрій, що сполучає мережі одну з одною.

4. Основні сервіси мережі Інтернет

5. FTP (File Transfer Protocol)

5.1. протокол передачі файлів, дає можливість обмінюватися файлами з будь-яким комп'ютером мережі. Встановивши зв'язок із віддаленим комп'ютером, користувач може скопіювати файл із нього на свій комп'ютер або скопіювати файл із свого на віддалений комп'ютер.

6. Електронна пошта (E-mail)

6.1. забезпечує обмін поштовими повідомленнями з будь-яким абонентом мережі Internet.

7. Сервіс WWW (World Wide Web)

7.1. єдиний інформаційний простір, який складається із сотень мільйонів взаємозв'язаних гіпертекстових електронних документів, що зберігаються на Web-серверах.

8. Сервіс IRC

8.1. Він забезпечує проведення телеконференцій у режимі реального часу.

9. Значення для людини

10. [+]Швидкий доступ до інформації і знань

11. [+]Можливість дистанційного навчання, спілкування, тощо

12. [+]Можливість здійснення банківських переводів, та інтернет покупків онлайн

13. [-]Дуже легко схопити комп'ютерний вірус

14. [-]Через необережність можна втратиту велику к-сть особистої інформації, яку аферист може використати для обману вас

15. Історія

16. 1969 року Міністерство оборони США започаткувало розробку проєкту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни. Розробка була доручена Каліфорнійському університету Лос-Анджелеса, Стенфордському дослідному центрові, Університету штату Юта і Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі. Ця мережа була названа ARPANET (англ. Advanced Research Projects Agency Network — Мережа Агентства передових досліджень). ARPANET почала активно рости й розвиватись, її дедалі ширше почали використовувати вчені із різних галузей науки.

17. 1 січня 1983 року мережа ARPANET перейшла з протоколу NCP на протокол TCP/IP, який досі успішно використовується для об'єднання мереж. Саме 1983 року за мережею ARPANET закріпився термін «Інтернет».

18. 1988 року було винайдено протокол Internet Relay Chat (IRC), завдяки якому в Інтернеті стало можливим спілкування в реальному часі (чат).

19. Протягом 1990-х років Інтернет об'єднав у собі більшість існуючих на той час мереж. Завдяки відсутності єдиного керівного центру, а також завдяки відкритості технічних стандартів Інтернету, що автоматично робило мережі незалежними від бізнесу чи уряду, об'єднання виглядало неймовірно привабливим. До 1997 року в Інтернеті нараховувалось близько 10 мільйонів комп'ютерів і було зареєстровано понад мільйон доменних назв.

20. Станом на листопад 2019 року в світі до інтернету під'єднані 4,1 млрд людей. Рівень підключення зріс на 5,3 % у порівнянні із 2018 роком. У 2019 році рівень користування інтернетом зріс до 53,6%. Найвищий рівень підключення в Європі (82,5%), а найнижчий – в Африці (28,2%).

21. Точка бездротового доступу

21.1. пристрій для забезпечення бездротового доступ до мережі за допомогою радіохвиль.

22. Загальні відомості

22.1. всесвітня система сполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів.

23. [-]Велика к-сть аферистів та мошеників