Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Канада by Mind Map: Канада

1. Канада так само є найважливішим світовим постачальником сельскохознйственной продукції. Західні провінції - найбільші постачальники злаків і пшениці. Бурхливий раввітіе Канади перемістило країну на ETором місці в світі з видобутку алмазів. Країна сьогодні є одним з найбільших виробників цинку лідером по Добин нікелю, золота, свинцю та алюмінію

2. Ззагальна характеристика населення

2.1. Чисельність населення країни 2015 року становила 35,099 млн осіб (39-те місце у світі)[1]. Чисельність канадців стабільно збільшується, народжуваність 2015 року становила 10,28 ‰ (190-те місце у світі), смертність — 8,42 ‰ (81-ше місце у світі), природний приріст — 0,75 % (146-те місце у світі) .

3. Природні умови та ресурси

3.1. Крім водних ресурсів, які служать джерелом гідроенергії країни, чого ще сприяють малозаселені території (провінція Квебек центр гідроенергії країни, а річки Черчилл, Ла Гранд і Манікуаган центри потужних гребель), Канада багата іншими корисними копалинами.

3.2. Равлічние тіпь лісів помегают Канаді забезпечувати себе в лесостроітельной галузі і імпортувати його в інші країни Нa території держави знаходяться родовища калійних содей, нафти, урану, кобальту, азбесту, сірки, природного газу, цинкових руд платиноїдів. Волот, сереора. Мідної руди і свінцовнх руд

4. Політико-економічне географічне пложення

4.1. Канада межує з однієї країною-найбільшою економікою світу-США. Завдяки виходу в Тихий і Атлантичний океанам канада має можливість здійснювати торговельні відносини з Азіатсько-Тихоокеанським регіоном і Європою

5. Висновок про розвиток країни

5.1. Сьогодні Канада-активний постачальник енергії. На східному узбережжі є газові родовища в Саскачевані, Альберті і Британської Колумбіі- великі запаси нафти і газу. Канада знаходиться на другому місці серед всіх країн-виробників нафти. У Квебеку, Онтаріо, Ньюфаундленді-Лабрадорі, Британської Колумбії, Манітобі є багаті джерела для дешевої гідроенергії. По видобутку урану Канада займає перше місце в світі.

6. Загальні відомості країни

6.1. Канада країна, що займає північну частину Північної Америки та майже половину площі континенту, простягаючись від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході. Це друга за площею країна світу[2] (9 976 140 км²), що поступається лише Російській федерації. Канада межує зі Сполученими Штатами Америки на півдні та північному-заході та має морські кордони з Францією (острови Сен-П'єр і Мікелон) і Ґренландією (королівство Данія). Територію, на якій тепер розташована Канада, було заселено корінним населенням понад 25 тис. років тому. Починаючи з 15-го століття, британські та французькі експедиції спершу досліджували, а потім одночасно заселяли атлантичне узбережжя країни.

7. Галузі міжнародної спеціалізвції

7.1. Сільське господарство: Канада володіє розвиненим сільським господарством, будучи другим у світі експортером продовольства. Для нього характерний високий рівень товарності, механізації, спеціалізації виробництва. Наявність в сх країни «ножиць цін» на продукцію фермерського господарства і на придбані фермерами промислові товари веде до розорення дрібних і середніх ферм і Концентрації виробництва і земельної власності в руках великих фермерів і с / г корпорацій. В даний час 80% глощаді с / к земель знаходиться в великих капіталістичних господарствах розміри яких становлять 50 rа і більш.

7.2. Транспорт:транспорт Канади представлений автомобільним , залізничним , повітряним , водним (морським, річковим і озерним) і трубопровідним , у населених пунктах та у міжміському сполученні діє громадський транспорт пасажирських перевезень. Площа країни дорівнює 9 984 670 км² (2-ге місце у світі)[1]. Форма території країни — складна, видовжена в широтному напрямку, у північній частині — архіпелажна; максимальна дистанція з півночі на південь — 4627 км, зі сходу на захід — 5187 км[2][3]. Географічне положення Канади дозволяє країні контролювати транспортні шляхи між акваторіями Атлантичного і Тихого океанів, як суходолом, так і через Арктику (Північно-Західний прохід); водний прохід до акваторії Великих озер через річку Святого Лаврентія; сухопутні шляхи до Аляски (США); повітряні коридори між Північною Америкою і Євразією через Північний полюс.

7.3. Промисловість:серед галузей промисловості Канади виділяється гірничодобувна промисловість, яка відрізняється винятковою різноманітністю виробництв. Тут у значних обсягах видобуваються практично всі основні види корисних копалин,які необхідні для сучасної індустрії (виняток становлять боксити, марганець, хром, алмази, фосфорити, деякі рідкісні метали).Основа економіки Канади - енергетика. У паливно-енергетичному балансі країни домінують нафта і природний газ. За річним обсягом видобутку природного газу Канада знаходиться на 3-му місці у світі після Росії та США. Частину нафти та природного газу Канада експортує в США.Перспектива подальшого розвитку гірничодобувної промисловості пов'язані з ресурсами Канадського Півночі. За неповними даними розвідані запаси нафти тут становлять 205 млн. т, потенційні 4680 млн. т, достовірні запаси газу 684 млрд м. кб., потенційні - 10610 млрд. м. кб. Частка Півночі становить в продукції гірничодобувної промисловості Канади: 90% - з видобутку залізної руди, 50% - свинцю, цинку, нікелю, міді, урану, 10% - золота, срібла, азбесту, вольфраму.

8. Робота:Прєпєліце Світлани 10-Б класу