Особливості оцінювання освітньої діяльності учнів початкової школи

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Особливості оцінювання освітньої діяльності учнів початкової школи by Mind Map: Особливості оцінювання освітньої діяльності учнів початкової школи

1. Відмінні риси ФОРМУВАЛЬНОГО та ПІДСУМКОВОГО оцінювання.

2. ПЕРЕВАГИ ФОРМУВАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ

3. Формувальне оцінювання дозволяє:

3.1. • вибудовувати індивідуальну траєкторію розвитку учнів;

3.2. • оцінити або визначити досягнення дітей на кожному з етапів освітнього процесу;

3.3. • вчасно виявляти проблеми й запобігати їх нашаровуванню;

3.4. • мотивувати учнів до прагнення здобути максимально можливі результати;

3.5. ри

4. КОЛИ ПОЧИНАТИ ОЦІНЮВАННЯ?Починати оцінювання потрібно у перший шкільний день, якщо не раніше! Оцінювання, що здійснюється на початку навчального року, допомагає вчителю прийняти відповідні рішення щодо організації освітнього середовища в класі, розкладу навчальних занять.

5. МЕТА ОЦІНЮВАННЯ В СУЧАСНІЙ ШКОЛІ: Курс розвитку сучасного освітнього процесу в напрямі формування компетентностей зумовлює перегляд основних підходів до оцінювання навчальних досягнень учнів. Стандартні тести і перевірні (контрольні) роботи, які здебільшого зосереджуються на тому, чого НЕ знають чи НЕ вміють робити учні, відходять у минуле, на перший план виходять методи і форми оцінювання, які зосереджуються на протилежному – що знають і що вміють робити учні.

6. У сучасному класі оцінювання – це процес, який має здійснюватися регулярно

7. ЦІЛІ ОЦІНЮВАННЯ:

7.1. Порівняння наявного рівня сформованості компетентності з очікуваними результатами

7.1.1. Це спроба оцінити знання та вміння, які демонструє учень під час проведення різних способів оцінки на певному завершальному етапі (наприклад, під час підсумкового контролю).

7.2. Здійснення моніторингу прогресу учня

7.2.1. Оцінювання є частиною процесу навчання і має розглядатися як серія дій, а не одноразовий захід. Постійне оцінювання дозволяє учням удосконалювати власні знання і демонструвати цей прогрес під час подальшого оцінювання.

7.3. Визначення дітей із особливими навчальними потребами

7.3.1. Процес оцінювання дає можливість виявити дітей, які можуть потребувати додаткової підтримки в освітньому процесі внаслідок різних чинників – порушень психофізичного розвитку, інших соціальних та економічних чинників.

7.4. Оцінювання методів викладання

7.4.1. Результати оцінювання можуть визначати необхідність продовження чи зміни у підходах до методів викладання. Якщо результати оцінювання демонструють низький рівень оволодіння очікуваними результатами для більшості учнів, методи викладання мають бути переглянуті.

7.5. Перегляд змісту навчальної програми

7.5.1. Оцінювання може також визначати частини навчальної програми, які потребують перегляду – наприклад, коли оволодіння певними знаннями чи вміннями передбачається на більш пізньому етапі або в рамках вивчення інших навчальних предметів. Це також може свідчити про те, що певний навчальний матеріал може бути наданий учням для самостійного вивчення і не потребує багато часу для викладання

7.6. Надання інформації батькам

7.6.1. Результати оцінювання є чудовою інформацією для обговорення її з батьками дитини під час індивідуальних зустрічей. Батьки можуть побачити прогрес у розвитку дитини, оволодіння тими чи іншими компетентностями, обговорити види навчальної діяльності, які вони можуть здійснювати в домашніх умовах.

7.7. Надання підтримки учням у самооцінюванні

7.7.1. Оцінювання може використовуватися учнями для визначення сфер, які потребують покращення знань чи вмінь і допомагають учням краще підготуватися до наступного оцінювання у цій сфері.