Процеси життєдіяльності тварин

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Процеси життєдіяльності тварин by Mind Map: Процеси життєдіяльності тварин

1. Подразливість

1.1. Подразливість тварин – це здатність переходити із стану спокою в діяльний стан у відповідь на дію чинників середовища, яка реалізовується на різних рівнях їх організації. Таксиси це рухова реакція у відповідь на спрямований вплив чинника, що здійснюється клітинами чи організмами.

2. Рух

2.1. РУХ ТВАРИН - здатність клітин чи організмів до активних взаємовідносин із середовищем, що виникає як результат скоротливості на різних рівнях організації життя.

3. Дихання

3.1. Це сукупність фізіологічних процесів, що забезпечують надходження в організм іззовнішнього середовища кисню. проте, це стосується лише аеробних організмів. Анаеробні організми кисню не потребують і живуть, як правило, в умовах його відсутностіабо дефіциту.

4. Розвиток

4.1. Це послідовні кількісні та якісні зміни організму тварини, що відбуваються в ньому від моменту народження і до кінця життя. Одним з етапів розвитку організму тварини є, наприклад, перетворення личинки на дорослу особину.

5. Живлення

5.1. Це процес надходження в організм поживних речовин, необхідних для його нормальної життєдіяльності. Живлення тварин можна розділити на такі етапи, як кормодобування, равлення і всмоктування. Для свого живлення тварини можуть використовувати різні обєкти і способи. За обєктами живлення іх поділяють на травоїдних, хижих і всеїдних. За способами живлення можно виділити активних хижвкув, паразитів, фільтраторів,детритофагів тощо.

6. Виділення

6.1. Це процес видалення з організму кінцевих, здебільшого шкідливих, продуктів обміну, що утворилися в процесі життєдіяльності. Ці продукти можуть виводитись із організму як у рідкому, так і в газоподібному або твердому стані.

7. Розмноження

7.1. Це процес відтворення організмом нових особин. Як і у рослин, у тварин розмноження може бути статевим і нестатевим.

8. Ріст

8.1. Це сукупність кількісних змін, які забезпечують збільшення маси й розмірів особин за рахунок процесів біосинтезу речовин.