Тенета Інтернету

Карта-узагальнення відомостей про мережу Інтернет!

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Тенета Інтернету by Mind Map: Тенета Інтернету

1. Сучасні сервіси інтернету

1.1. Електронна пошта

1.2. Форум

1.3. Блог

1.4. Соціальні мережі

1.5. Інтернет магазини

1.6. Пошукові системи

1.7. Веб-сайти

1.8. FTP-передача файлів

2. Значення інтернету для людини

2.1. Інтернет має як позитивні, так і негативні сторони. Одним з найголовніших його плюсів є те, що в Інтернеті можна знайти нескінченну інформацію. Також інтернет полегшує повсякдене життя людей даючии їм потрібний софт. Крім того, це місце коммунікації між різними людьми та народами. З іншого боку інтернет створює інформаційний смітник, де корисну та правильну інформацію стає знаходити все важче, тому що можливості Інтернету піддаються монетизації.

3. Історія інтернету

3.1. 1962 року Джозеф Ліклайдер, керівник Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів США висловив ідею Всесвітньої комп'ютерної мережі. 1969 року Міністерство оборони США започаткувало розробку проєкту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни. Агентство DARPA запропонувало розробити для цього комп'ютерну мережу. Розробка була доручена Каліфорнійському університету Лос-Анджелеса, Стенфордському дослідному центрові, Університету штату Юта і Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі.

3.2. Перший сервер ARPANET було встановлено 1 вересня 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Комп'ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної пам'яті.

3.3. 1989 року в Європі, в стінах Європейського центру ядерних досліджень (CERN) народилась концепція тенет. Її запропонував знаменитий британський вчений Тім Бернерс-Лі, він же протягом двох років розробляв протокол HTTP, мову гіпертекстової розмітки HTML та ідентифікатори URI. 1990 року мережа ARPANET припинила своє існування, програвши конкуренцію NSFNet. 1992-го року компанія Sprint Corporation вперше почала надавати послугу під'єднання до Internet за допомогою модема і телефонної лінії. 1991 року http-сервери стали доступні в Інтернеті, а 1993 року з'явився знаменитий веб-браузер NCSA Mosaic. Всесвітня павутина ставала дедалі популярнішою. Було сформовано Консорціум всесвітньої павутини (англ. World Wide Web Consortium). Можна сказати, що тенета перетворили Інтернет і створили його сучасний вигляд. З 1996 року Всесвітнє павутиння майже повністю підмінило собою поняття «Інтернет».

3.4. Швидка популяризація

3.4.1. 2000 року нараховувалося близько 327 млн користувачів, з них тільки в США чисельність перевищувала 100 млн чоловік.

3.4.2. 2004 року Інтернет нараховував 700 млн користувачів. Число сайтів, що становило в 1993 р. 26 тис., на той час перевищило 5 млн.

3.4.3. 5 січня 2011 року кількість інтернет-користувачів у світі сягнула 2 мільярдів.

4. Апаратні засоби мережі інтернет

4.1. Модем

4.1.1. Пристрій зв'язку для модуляції, тобто перетворення аналогового сигналу ліній зв'язку в дискретний, який використовують у комп'ютерах, та демодуляції, тобто зворотного перетворення.

4.2. North Bridge

4.2.1. Це пристрій для фільтрації зв'язку між сегментами локальної мережі.

4.3. Концентратор

4.3.1. Це пристрій, який приймає дані на одному порту, їх регенерує і відправляє на всі інші свої порти.

4.4. Точка бездротовогу доступу

4.4.1. Це пристрій для забезпечення бездротового доступ до мережі за допомогою радіохвиль.