Інформатика в початковій школі

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Інформатика в початковій школі by Mind Map: Інформатика в початковій школі

1. Предметом навчальної дисципліни «Методика навчання інформатики в початкових класах» є методико-інформатична підготовка вчителя початкових класів.

2. Методи: М.Н. Скаткін і І.Я. Лернер поділяють методи навчання на: 1) пояснювально-ілюстративний (розповідь, лекція, пояснення, та ін.)- вчитель повідомляє матеріал, учні його сприймають. 2)репродуктивний. 3) проблемне навчання — вчитель ставить перед учнями проблему і демонструє шляхи її розв'язання; учні стежать за логікою розв’язування проблеми; 4) частково-пошуковий або евристичний — учитель розділяє проблему на частини, учні здійснюють окремі кроки щодо розв'язувань підпроблем; 5) дослідницький, метод проектів — пошукова творча діяльність, учнів стосовно розв'язування нових для них проблем.

3. Приклад ігрової прогарами для школярів: Мagic Desktop – це безпечне розвиваюче середовище, в якому діти швидко вчаться основам компьютерної грамотності. Спеціально розроблений дизайн ідеально підходить для їх маленьких рученят, а велика колекція програм не залишить діток байдужими.

4. Метою навчальної дисципліни є формування компетенцій, необхідних вчителю для викладання початкового курсу інформатики як окремого предмета, так і для застосування обчислювальної техніки в ході підготовки та проведення навчальних занять і позакласної роботи в початкових класах

5. Структура уроків інформатики в початковій школі 1.Організація класу- 1-2 хвилини. 2. Розминка: короткі математичні, лоrічні завдання завдання на розвиток уВаги - 5-7 хвилини 3. Опрацювання нового матеріалу: беcіда, пояснення. фронталына робота з розвязування завдань, робота в зошиті тошо-10-12 хвилин 4. Фізкультпауза- 2 хвилини. 5. Робота за комп ютером або виконанна теорчого заедання - 8-15 хвилИн. 6. Хвилина релаксаціг(для очей 7. Підведення підсуиків уроу-2-5 мвилин

6. програма з інформатики для початкової школи складається з двох етапів: І етап – 1–3-і класи, ІІ етап – 4–6-і класи.