Обмороження.

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Обмороження. by Mind Map: Обмороження.

1. Дуже важливо відрізняти просте поверхневе обмороження від глибокого або важкого обмороження, так як відповідно до цього надаватиметься допомога.

2. Поверхневе обмороження(без пошкодження тканин).

2.1. Поверхневе обмороження :Інший термін, який використовується для поверхневого обмороження або обмороження 1-го ступеню. Обмороження обмежене поверхнею шкіри. Шкіра виглядатиме червоною та опухлою. Не дивлячись на те, що це боляче, зазвичай не відбувається подальшого ураження під час зігрівання. Коли обмороження просувається глибше через шкіру та плоть – це вже глибше обмороження. Поверхневе обмороження повинно оглядатися та лікуватися серйозно, так як це може бути першою ознакою глибокого обмороження. Поверхневе/Обмороження 1 ступеню : Відбувається обмороження шарів шкіри, епідермісу.

2.1.1. Симптоми обмороження зазвичай співставні тяжкості травми. Спочатку з’являється оніміння та біль, а потім слідує незграбність або почуття відсутності ураженої частини тіла. Відчувається екстремальний біль при відігріванні. Різні пацієнти можуть мати різні симптоми.

2.2. Обмороження 2 ступеню – глибше ураження шкіри, що може призвести до виникнення бульбашок з прозорою або молочною рідиною всередині. Уражається епідерміс та поверхнева дерма. Ураження 2-го ступеню розвиваються протягом 12 годин з появою почервоніння шкіри та набряком навколишніх пухирів. Геморагічні пухирі вказують на більш складне обмороження, так як ушкоджена глибша дерма. Важливо пам’ятати, що проколювати пухирі не можна, так як це може призвести до висихання шкіри та подальшого пошкодження тканин

3. Ваші дії при глибокому обмороженні: Помістіть обморожену частину у воду (вихрову ванну) температурою 40 С на 15- 30 хвилин допоки шкіра не пом’якшає та не набуде свого нормального кольору. Цей процес може викликати значний біль, проте дозволяє врятувати тканини. Після відігрівання з’являється набряк, який тримається протягом 5 годин. Пухирі з’являються протягом 6 – 24 годин після швидкого відігрівання. Сильно обморожена тканина утворює сухий чорний струп протягом перших 9-15 днів. Муміфікація утворює видиму лінію демаркації з 22 по 45 день. Сприятливі прогностичні ознаки включають відчуття поколювання, повернення нормального кольору і чіткі пухирі з рідиною, які поширюються на кінці пальців. Початкове лікування повинно включати системне лікування гіпотермії до обмороження, а також обробка інших травм та медичних станів.

4. Глибоке або важке(з втратою тканини).

4.1. Глибоке або тяжке/обмороження 4-го ступеню проходить через шкіру в м’язи та за їх межі, призводить до муміфікації та уражень кісток.

4.2. Глибоке або Тяжке/Обмороження 3-го ступеню: Обмороження всієї товщі шкіри (дерми) Втрата чутливості Пульсація – біль та печія Геморагічні пухирі як результат обмороження глибокої дерми Почорніння шкіри з некрозом місцевих тканин ,Наявність геморагічних пухирів свідчить про глибоке ураження. Ураження глибокої дерми.

5. Лікування поверхневого обмороження на полі бою. Накрийте щоки теплими руками допоки біль не мине. Розмістіть розкриті поверхнево обморожені пальці під протилежні пахви, ближче до шкіри. Розмістіть оголені поверхнево обморожені ноги під одяг на живіт напарника. Не розігрівайте такими методами як масаж, біля відкритого вогню, замочуванням в холодній воді або розтиранням снігом. Будьте готові до болю, коли уражене місце почне танути. Не відтаюйте та не відігрівайте глибокі обмороження допоки існує можливість повторного обмороження. Евакуюйте постраждалого з підозрою на глибоке обмороження на базу для остаточного лікування. У лікуванні глибоких обморожень дотримуйтеся таких правил.

6. Якщо обмороження вважається глибоким, не намагайтеся його лікувати на полі бою. Дістаньтеся лікарні або пункту надання допомоги найшвидшим способом. Евакуюйте постраждалого на носилках. Захистіть ушкоджену частину від подальшого ушкодження. Обгорніть кінцівки. Не намагайтеся розморозити ушкоджену частину розтиранням, згинанням або масажем. Не розтирайте снігом, не занурюйте в холодну або гарячу воду, не наближайте до відкритого вогню або гарячого повітря, не використовуйте мазі або гарячі компреси. Постраждалому не можна самостійно пересуватися. Між тим, небезпека менша при пересуванні на заморожених ногах ніж після їхнього відморожування.

7. Пам’ятайте, що гаряча вода (50o-60oF) є занадто гарячою. Термометром необхідно контролювати температуру води 40o-42o С. Заморожені кінцівки потрібно зігрівати допоки вони не стануть м’якими, пластичними та порожевіють на найбільш віддалених частинах обмороженої частини (зазвичай це не більше 30 хвилин). Якщо у вас немає термометра, використайте власну руку – якщо вода занадто гаряча і ви не можете занурити руку, значить вона загаряча і для пацієнта.

7.1. Висота кінцівки зводить до мінімуму набряк. Протиправцева профілактика має місце, якщо вона не зазначена в історії імунізації.

7.1.1. Правець (Tetanus) -протиправцевий людський імуноглобулін(HTIG, Hyper-tet) 500 вводять внутрішньом’язово абобезпосередньо в рану. Імунізація проти правцю 0.5 мл внутрішньом’язово на місці дислокації військ.

7.2. З видаленням омертвілих тканин краще почекати (4-8 тижнів, в деяких випадках місяців). Це дозволяє врятувати більшу частину тканини. Прояви можуть бути яскравими, проте хірургічне втручання варто відкласти, так як на перших етапах дуже важко оцінити ураження. З плином часу більше тканин можуть стати життєздатними. Тому існує приказка “заморозили в січні, ампутували в липні”.

7.3. Уникайте алкоголю та вдихання тютюну. Збільшіть кількість калорій для зцілення.

8. Білі або чисті пухирі є ознакою поверхневих уражень і можуть бути оброблені. Використовуйте алое вера або бацітрацин.

8.1. Залиште геморагічні пухирі недоторканими, вони є ознакою більш глибоких уражень і після обробки можуть призвести до висихання підлеглих тканин.