"Думай як математик" В даній книзі, авторка Барбара Оаклі розповідає про існуючі ефективні ме...

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
"Думай як математик" В даній книзі, авторка Барбара Оаклі розповідає про існуючі ефективні методи освоєння знань і ефектно розклала їх по поличках. Описані методи дистанційної уваги, принцип повторення, обсяг інформації і багато іншого. Барбара з наукової точки зору розповідає чому ці принципи ефективні, крок за кроком розкриває принципи роботи пам'яті і нашого мозку.Це книга про те, як навчитися вчитися. Книга показує як ефективно запам'ятовувати, пов'язуючи нові поняття не тільки зі старими, але і з просторовою інформацією, віршами і метафорами, як перемикатися з сфокусованого режиму на розсіяний, щоб успішно вирішувати складні завдання; як позбавлятися від прокрастинації, як, врешті-решт, готуватися і здавати іспити. І памятай її пораду, що мислити можна по різному! Ознайомся коротко із книгою, пройдись по розділам і відчуй всю її суть. Поїхали! by Mind Map: "Думай як математик"    В даній книзі, авторка Барбара Оаклі  розповідає про існуючі ефективні методи освоєння знань і ефектно розклала їх по поличках. Описані методи дистанційної уваги, принцип повторення, обсяг інформації і багато іншого. Барбара з наукової точки зору розповідає чому ці принципи ефективні, крок за кроком розкриває принципи роботи пам'яті і нашого мозку.Це книга про те, як навчитися вчитися. Книга показує як ефективно запам'ятовувати, пов'язуючи нові поняття не тільки зі старими, але і з просторовою інформацією, віршами і метафорами, як перемикатися з сфокусованого режиму на розсіяний, щоб успішно вирішувати складні завдання; як позбавлятися від прокрастинації, як, врешті-решт, готуватися і здавати іспити.   І памятай її пораду,  що мислити можна по різному!  Ознайомся коротко із книгою, пройдись по розділам і відчуй всю її суть. Поїхали!

1. 3. Anna Kovalenko

1.1. Розділ 3 Вчитися - означає творити. - Коли не можеш вирішити задачу треба перемикатися з сфокусованого на розсіяне мислення. - Креативність це плід використання і розширення можливостей. - Застосовуй перемикання режимів мислення для засвоєння матеріалу. - Не намагайся встигнути за відмінниками, працюй у своєму темпі. - Уникай установки на першу ж ідею, яка приходить в голову при роботі над проектом, або тестовим завданням, це може перешкодити знайти більш підходяще рішення. - Пам'ятайте сон є обов'язковою умовою для ефективної роботи мозку.

2. 6. Jenya

2.1. Розділ 7 Порції інформації або ступор - формування порцій інформації допомагає якісно запам’ятати великі порції нової інформації; - вчить вирішувати складні задачі за допомогою тренувань, а також проміжних самоекзаменацій; - сформована порція інформації звільняє місце у робочій пам'яті (оперативній), що дозволяє усвоювати більше нових знань; - закон осяяння - намагатися згадувати матеріал самостійно, якомога менш звертаючись до підручників; - ступор – переповнення робочої пам'яті; крах знань – перебудова пам'яті, потрібен час, щоб все в голові вложилося. Нічого страшного тут нема, інколи треба відпочити і все перевкладеться найкращим чином)

3. 14. Vova Kushnir

3.1. Розділ 17 Іспити та тести - приступайте до вирішення завдань, починаючи з найскладнішого, проте твердо пообіцяйте собі переключитися з нього на щось інше, якщо на першій-другій хвилині справа загальмується або ви запідозрили, що йдете по невірному шляху; - якщо перша спроба вирішити важке завдання не увінчається успіхом і буде збивати вас з пантелику, зверніться до більш легшого завдання і виконайте його в тій мірі, в якій вдасться. Потім перейдіть на інше, складне завдання і спробуйте вирішити хоча б частину; - і знову, як тільки відчуєте себе в глухому куті, займіться чимось легшим.

4. 11. Petro Davydov

4.1. Розділ 14 Розвиток внутрішнього зору через рівняння - вірші навчитеся писати вірші про рівняння - Мислення не більше ніж розмова з самим собою. (Але: думки можуть бути не тільки вербальними, а й візуальними); - коли ви почнете впізнавати більше і бачити прихований підтекст - тоді сенс почне помалу проступати, а потім і проявиться в повну силу; - Спрощення одушевляє досліджуване; - Якщо намагатися розкласти складний матеріал на окремі ключові елементи і дати їм прості пояснення, в результаті ви зрозумієте матеріал набагато краще; - Ваш «внутрішній погляд» важливий; - Розуміння суті математичних принципів - важлива частина навчання; - Займатися сторонніми речами під час занять - значить засвоювати знання недостатньо глибоко.

5. 7. Mariia Melychyn

5.1. Розділ 8 «Способи, поради та хитрості» - вдача благоволить до тих, хто докладає зусиль і прагне до мет; - не упускайте з виду мета і намагайтеся, щоб випадкові перешкоди не збивали вас зі шляху; - предметом ваших дослідів на самих себе повинна бити прокрастинація; - розбивати роботу на денні порції-важлива часто процесу; - досить втрачати час, берись за справу; - коли почнеш працювати, стане легше.

6. 2. Andrey Bidenko

6.1. Розділ 2 Легкість - кращий підхід - Однією з основних завдань цієї книги є вдосконалення здатності переключати увагу, а саме вміння спочатку схоплювати деталь вивчаємої загальної картини, а потім повернення до предмету для повного зрозуміння того, що відбувається. - Важливими системами мислення під час навчання є «сфокусоване мислення» та «розсіяне мислення». Основну різницю між якими можно проілюструвати аналогією з ручним ліхтариком, у якого є два режими: при одному сфокусований промінь чітко висвічує невеликий простір, при іншому розсіяне світло висвітлює велику зону без виразного виділення конкретних предметів. - Для пошуку кращої ідеї або рішення необхідно уникати феномен «Ефект установки», при якому вже наявна в голові ідея або початкова думка перешкоджає досягненню бажанного результата. - Розслаблення - дуже важлива частина важкої праці, якщо її треба зробити добре. Чим більше намагаєшся налаштувати мозок на творчість, тим менше творчими будуть ідеї. - Навчання це подолання нерозуміння, тому в цей же час нерозуміння - дуже важлива частина процесу навчання. - Задати правильне питання - означає на 80% домогтися успіху. На той час як ви визначите головну трудність, ви вже напевно самі будете знати відповідь. - Важливо запам’ятати, що якщо ви відкладуєте заняття на потім, то залишаєте собі час на поверхневе вивчення матеріалу у сфокусованому режимі, в такому випадку у памяті залишуться хиткі базові знання.

7. 5. Evgenia

7.1. Розділ 5 Як не піддатися прокрастинації - не відкладай важливі справи на останню хвилину; -налаштовуйся на успіх; - займайся потроху, але постійно; - використовуй прийом «25-ти хвилинного таймера»; - придумай собі винагороду

7.2. Розділ 6 Зомбі навколо нас - розроби нові звички, які допоможуть не відволікатися від занять; - вчіться ігнорувати бажання відволіктися; - замінюй «погані» звички на «добрі»; - зосередьтеся на процесі виконання завдань; - розділи роботу на маленькі відрізки.

8. 8. Marta

8.1. Розділ 9"Зомбі- прокрастинації, закінчення"намагайтесь не працювати запоєм, а ділити роботу на розумні обмежені порції (висока вірогідність «перегоріти», залишаючись в «зоні підвищеного ризику» занадто довго); - невідворотність дедлайну може підвищити рівень стресу та адреналіну. За таких умов здатність ясно мислити може відключитися; - сфокусоване мислення не завжди корисно, як і прокрастинація не завжди шкідлива; - здорова форма прокрастинації передбачає вміння зупинитися і подумати; - любов до досліджуваного предмету з'являється тоді, коли ми в ньому досягаємо успіху; - для змін у підходах до прокрастинації потрібно близько трьох місяців. Дотримуючись таких прийомів,як ведення щоденника, розділення роботи на невеликі порції, з'їдання «жаб» одразу та винагорода за результат допоможуть у процесі; - потрібно займатись самодисципліною, не перекладати вину на інших та не займатись самообманом.

8.2. Розділ 10 "Удосконалення пам'яті" - пам'ять - м’яз, над яким постійно потрібно працювати. Чим більше нейронних зв’язків, пов'язаних з органами чуття, ви створите, тим легше вам буде пригадати, розвиваючи візуально-просторову пам’ять; - метод «палац пам'яті» викличе в пам'яті знайоме місце і використовуватиме його в якості візуальної основи ; - пісні полегшать запам'ятовування; - важливо задіяти різні ділянки мозку (зорові, слухові, сенсорні, моторні) та запастись терпінням.

9. 9. MrVall

9.1. Розділ 11 Ще кілька порад із запам'ятовування - придумайте і використовуйте яскраву візуальну анологію; -займайтеся перед сном, повторюйте після пробудження; -використовуйте переказ за картками; -гуртуйте явища за змістом; -використовуйте спеціальні фрази для запам'ятовування (свої або готові.

10. 10. Oksana Petrysyn

10.1. Розділ 12 Вчимося цінувати свій талант - інтуїтивне розуміння буде тоді, коли наш мозок і наше тіло не буде розпорошувати свою увагу на рухи, які ми робимо вже автоматично і безпомилково завдяки базі знань. Тоді приймаючи рішення , ми зможемо пускати в хід добре треновану інтуіцію спираючись на базову інформацію; - успішними люди стають невипадково а завдяки розвивитку навичок і наполегливій праці; - важливо не те, що ми знаємо а те, як ми користуємось тими знаннями; - креативним людям важко дається опанування нових наук але як тільки вони вклали інформацію у свій мозок то можуть її використовувати через різні творчі підходи; - талант треба підсилювати практикою. Практика та цілеспрямована робота із складними матеріалами- підвищить здатність мозку до інтелектуального рівня, яке називають " природним даром".

10.2. Розділ 13 Формуємо мозок - змінитии мислення - змінити життя; - абстрактне мислення допомагає переносити ідеї з однієї сфери в іншу; - коли ми засвоюємо чергову порцію інформації в нашій свідомості вона знаходить життя, і цю інформацію ми можемо передавати іншій людині, яка нею може користуватися; - важливий принцип задопомогою якого можна засвоїти інформацію, полягає у аналогії з чимось уже відомим; - мозок різних людей стає зрілим у різному віці.

11. 13. Vlad Gonchar

11.1. Розділ 16 Як уникнути зайвої впевненості Переваги роботи в команді - вірити в себе і не здаватись; - потрібно оцінювати ситуацію, дивитись на речі з усіх точок зору, використовуючи всі частини свого мозку; - якщо Ви занадто самовпевнені і впевнені в зробленій роботі, завжди варто зупинитися і перевірити себе. Таким чином обидві півкулі мозку будуть співпрацювати і допомагати Вам зробити правильно; - навчитись вести себе спокійно в стресових ситуаціях за допомогою колективного вивченню матеріалу, виступаючи перед знайомими, слухаючи критику і не відволікатись на стороні теми.

12. 15. Tanya Melnyk

12.1. Розділ 18 Розкрийте свій потенціал - Просте механічне зубріння матеріалу не дасть бажаного результату при вивченні математики і природничих наук, кожна нова порція інформації має бути засвоєна через практику; - необхідно робити перерви між сеансами важкої зосередженої роботи – це сприятиме більш глибокому засвоєнню матеріалу (періоди розслаблення дозволяють поглянути на матеріал під іншим кутом зору); - зосередження на роботі – важливий компонент виконання того чи іншого завдання, кожне відволікання на непотрібні речі означає, що у мозку залишиться менше сил на засвоєння матеріалу; - не потрібно робити щось понад силу – надмірна концентрація уваги на конкретному завданні блокує нашу здатність знаходити вірне рішення; - найскладніші завдання потрібно робити на початку дня, на «свіжу голову»; - давайте мозку відпочити – постійна втома не дасть вам міркувати швидко і продуктивно; - завжди пам’ятайте про свою мрію - саме вона буде вас мотивувати у найскладніші моменти навчання.

13. 1. Nikolay Hrebenjuk

13.1. Розділ 1 Відкрий двері Небажання починати роботу - цілком природне почуття. Питання в тому, як ви з ним справляєтеся. Дослідники виявили, що різниця між тими, хто негайно береться за роботу, і тими, хто її відкладає, полягає в тому, що не схильні до прокрастинації люди не піддаються негативним думкам і кажуть собі: "Досить втрачати час, берись за справу. Коли почнеш працювати, стане легше ". Не бійся змінювати себе.

14. 12. Tetiana Blizniukova

14.1. Розділ 15 Ми відповідаємо за власні знання Цінність самонавчання - упорство в пізнанні чогось, обумовлене незалежністю і нестандартністю мислення; - вміння концентруватися, вчасно переключатися безпристрасно ставитися до критики; - вміння знайти мудрих наставників; - співробітництво і здорова конкуренція з колегами; - розуміння за власні знання; - віра в себе і свої сили, незалежно від швидкості засвоєння матеріалу; - грамотне використання індивідуальних рис характеру в досягненні поставленої мети.

15. 4. Vladyslav.

15.1. Розділ 4 Порції інформації та ілюзія компетентності. Вирішенню складних задач може сприяти здатність людини об’єднати отримані порції інформації як сфокусованою увагою, так і нестандартним мисленням, спираючись при цьому на практику.