Teknoloji yararlı bir hizmetkar ama tehlikeli bir efendidir

eTwinning Projesidir

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Teknoloji yararlı bir hizmetkar ama tehlikeli bir efendidir by Mind Map: Teknoloji yararlı bir hizmetkar ama tehlikeli bir efendidir

1. Beslenme alanındaki teknolojik aletler Pek çok gıda ürünü ve yemeklerimizi saklamak ya da yemek yapmak için değişik teknolojik aletler bulunmaktadır.

1.1. - Buzdolabı - Fırın - Tost makinesi - Derin dondurucu - Su ısıtıcı - Fritöz - Mikrodalga fırın - Mutfak robotu - Meyve sıkacağı - Ekmek makinesi

2. İletişim ve eğlence alanında teknolojik aletler Boş zamanlarımızı değerlendireceğimiz ve eğlenceli bir vakit geçireceğimiz farklı teknolojik aletler vardır. Üstelik bu teknolojik aletler ayrıca ödevlerimizi yaparken bize yardımcı olur ve birçok bilgi almamızı sağlar.

2.1. - Televizyon - Bilgisayar - Telefon - Tablet - Oyun konsolları

3. Isınma alanındaki teknolojik aletler Kış ayları geldiği zaman bizi soğuklardan koruyacak birçok değişik teknolojik alet bulunmaktadır. Şimdi bunları neler olduğuna bakalım.

3.1. - Kalorifer sistemleri - Kombi - Elektrikli ısıtıcılar

4. Temizlik alanındaki teknolojik aletler Özellikle evimizdeki eşyalarımızı temizlemek ve onları her zaman temiz tutabilmek için, birçok değişik teknolojik alet bulunmaktadır. Böylece biz yorulmadan çok daha hızlı şekilde ve kolayca bu teknolojik aletler eşyalarımızı yıkar ve temizler. Aynı zamanda bu teknolojik ürünler evimizi de temiz tutmamız için bize yardımcı olur.

4.1. - Çamaşır makinesi - Bulaşık makinesi - Elektrik süpürgesi - Ütü - Saç kurutma makinesi - Kurutma makinesi

5. Güvenlik alanındaki teknolojik aletler Evimizin güvenli olması ve rahatça evimizde oturabilmemiz için, güvenlik alanında teknolojik aletler vardır. Bu aletler başkalarının bizden habersiz evimize girmesine engel olur.

5.1. - Akıllı ev sistemleri - Güvenlik kameraları