Логіко-математичний розвиток

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Логіко-математичний розвиток by Mind Map: Логіко-математичний розвиток

1. Орієнтування в просторі

1.1. Молодший дошкільний вік

1.1.1. Забезпечувати розуміння та вживання у мовленні слів: вперед (попереду), назад (позаду), праворуч , ліворуч, угору (вгорі), вниз (знизу), виконувати дії відповідно до цих слів. Вчити диференціювати та позначати словами положення предметів у просторі (попереду, нижче, вище, близько, далеко) та напрямки (вниз, вгору). Вчити розрізняти і називати праву і ліву руки, розкладати правою і лівою рукою предмети зліва направо.

1.2. Середній дошкільний вік

1.2.1. Продовжувати вправляти дітей у визначенні напрямку руху відносно себе: вгору — вниз, вперед — назад, праворуч — ліворуч. Вчити рухатися у заданому напрямку. Вчити розуміти та вживати слова нижче, вище, між, далеко, близько, допомогти засвоїти поняття праворуч, ліворуч, посередині.

1.3. Старший дошкільний вік

1.3.1. Закріплювати і поглиблювати просторові уявлення: ліворуч, праворуч, вгорі, внизу, попереду, позаду, далеко, близько. Вчити рухатися у визначеному напрямку. З’ясовувати місце перебування за за даною умовою; називати розміщення предметів відносно іншого. Вчити визначати своє положення серед довколишніх предметів; вживати вирази, що означають віддаленість предметів від себе. Ознайомлювати зі схемами-моделями просторового розміщення.

2. Геометричні фігури

2.1. Молодший дошкільний вік

2.1.1. Вчити розрізняти і називати геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник, куля, куб. Навчити їх обстежувати до такого руховим і зоровим способами.

2.2. Середній дошкільний вік

2.2.1. Закріпити назви геометричних фігур: круг, квадрат, трикутник, куля, клуб, знаходячи їх у предметах навколишнього середовища. Вчити визначати складники геометричних фігур за допомогою зорового і тактильного аналізаторів. Давати уявлення, що геометричні фігури можуть бути різної величини, вправляти у визначенні їх величин. Ознайомлювати з геометричними фігурами: прямокутник, циліндр. Пояснював чому схожість та відмінність прямокутника і квадрата.

2.3. Старший дошкільний вік

2.3.1. Вправляти у розрізненні та називанні геометричних фігур: квадрат, круг, трикутник, прямокутник. Ознайомлювати з овалом і ромбом. Вправляти у зображенні геометричних фігур за допомогою паличок, малювати олівцем, пензликом, крейдою. Закріплювати вміння розрізняти і називати просторові та геометричні форми: куля, губ, циліндр, конус; називати структурні елементи: вершина, сторона, кут.

3. Кількість і лічба

3.1. Молодший дошкільний вік

3.1.1. Вчити кількісні лічбі в межах 5, називати числа за порядком, відносити останні число до всієї групи предметів. Вчити розрізняти рівність і нерівність груп предметів за їх кількістю, користуючись прийомами накладання та прикладання. Вчити дітей складати групу з окремих предметів за зразком, виокремлювати один предмет із групи, розрізняти поняття багато , один , знаходити багато предметів та один із них. Вчити розуміти та вживати у мовленні слова «порівно, більше, менше, стільки ж-скільки», розуміти запитання «скільки?»Вчити лічбі в межах 5 за допомогою різних аналізаторів: зорового, слухового, тактильного.

3.2. Середній дошкільний вік

3.2.1. Вчити називати числа за порядком, відносити останній числівник під час лічби до всієї групи перелічуваних предметів; розуміти запитання «скільки всього?», «Який за рахунком?», «Котрий?» і давати правильну відповідь. Вчити порівнювати 2 групи предметів і формувати на основі лічби уяву про рівність і нерівність; зрівнювати на рівні групи предметів додаванням чи відніманням.

3.3. Старший дошкільний вік

3.3.1. Навчати відлічувати предмети за названим числом; Утворювати числа додаванням одиниці до попереднього числа; попарно об’єднувати числа. Вчити дітей лічби в межах 10 на предметах, розміщених по-різному. Вчити порівнювати числа в межах 10; вчити, як із нерівності утворювати рівність шляхом додавання та віднімання. Закріплювати розуміння того, що кількість не залежить від величини, форми предметів, просторового розміщення і напрямку лічби. Ознайомлювати із структурою задачі. Вчити складати приклади та арифметичні задачі на додавання і віднімання за малюнками і практичними діємо в межах 10, використовуючи цифрові картки та знаки; виконувати прості обчислення усно. Закріплювати знання цифр 0-9.

4. Орієнтування в часі

4.1. Молодший дошкільний вік

4.1.1. Формувати вміння розрізняти і називати відрізки доби: ранок, день, вечір, ніч; часові відношення: вчора, сьогодні, завтра. Вчити оперувати поняттям «доба».

4.2. Середній дошкільний вік

4.2.1. Продовжувати формувати уявлення дітей про періоду доби: ранок, день, вечір, ніч Продовжувати формувати уявлення дітей про періоди доби: ранок, день, вечір, ніч. Розрізняти поняття вчора, сьогодні, завтра, потім, давно, тепер, раніше та правильно вживати ці слова.

4.3. Старший дошкільний вік

4.3.1. Закріплювати і поглиблювати часові уявлення: ранок, день, вечір, ніч, вчора, сьогодні, завтра. Вчити послідовно називати дні тижня, пори року, місяці року. Ознайомлювати з календарем та вчити ним користуватися. Вчити визначати час за годинником.