Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Transportas by Mind Map: Transportas

1. Oro transportas

1.1. Keleivių, krovinių ir pašto vežimas orlaiviais (lėktuvais, sraigtasparniais, dirižabliais). Oro transportas yra vėliausiai atsiradusi ir sparčiausiai besiplėtojanti transporto rūšis, kurios pagrindiniai privalumai – didelis greitis ir manevringumas.

2. Kelių transportas

2.1. Viena iš transporto rūšių pasitelkiant kelių transporto priemones.

3. Jūrų transportas

3.1. Transporto sistemos dalis; jūros transporto priemonių bei įrenginių naudojimo, eksploatavimo, priežiūros bei aptarnavimo sistema.

4. Geležinkelių transportas

4.1. Geležinkelio infrastruktūros ir riedmenų kompleksas, skirtas keleiviams ir kroviniams vežti

5. Trūkumai

5.1. Oro transportas yra brangiausia transporto priemonė. Investicijos į aviacijos lėktuvų ir aerodromų statybą yra didelės.

5.2. Jo talpa yra labai maža ir todėl netinka pervežti pigias ir stambias prekes.

5.3. Jūrų transporto greitis yra labai lėtas, todėl ši transporto rūšis yra netinkama, jei laikas yra svarbus veiksnys.

5.4. Jūrų transportas gali veikti tik ten, kur įrengti jūrų uostai, be to, žiemą kai kurie uostai užšąla ir netinka navigacijai.

5.5. Pagrindinis trūkumas geležinkelių transportui yra nepakankama infrastruktūra.

5.6. Mažas manevringumas

5.7. Transporto kamščiai yra didžiausias pergabenimo keliais priešas. Automobilių spūstys, laikas švaistomas kamščiuose daro nuostolius.

5.8. Kelių transportu dažniausiai yra kelia dideles savikainas, o kroviniai nedideli, nes transporto priemonių talpa nėra didelė

6. Privalumai

6.1. Didžiausias oro transporto privalumas yra didelis greitis. Tai greičiausias transporto būdas, todėl tinkamiausia priemonė, kai laikas yra svarbus veiksnys.

6.2. Tai nereikalauja didelių kapitalo investicijų į paviršinio bėgių kelio statybą ir priežiūrą.

6.3. Jame gali būti daug didesnių sunkių ir didelių gabaritų prekių, pvz., Anglies, medienos ir kt.

6.4. Nelaimingų atsitikimų ir gedimų rizika šioje transporto priemonėje yra minimali, palyginti su bet kuria kita transporto rūšimi.

6.5. Geležinkelių transportas yra vienas iš mažiausiai aplinką teršiančių transporto būdų. Be to, jis suteikia prieinamą sunkiųjų ir didelių krovinių gabenimą.

6.6. Kadangi nėra eismo problemų, laukimo laikas gali būti minimalus.

6.7. Kelių transportas gali judėti tiek gerą, tiek ne kelio dangą turinčiais keliais. Todėl krovinys gali būti pristatytas ir į rečiau apgyvendintas, neišvystytas teritorijas.

6.8. Automobiliai gali judėti dideliu greičiu, o transportavimo rizika kroviniui yra minimali. Dažniausiai kelių transportu vykdomi vietiniai pervežimai, nedideliais atstumais, todėl prekės gali būti pristatytos gana greitai.