Дослідження в галузі нейронауки

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Дослідження в галузі нейронауки by Mind Map: Дослідження в галузі нейронауки

1. стереотаксичний

1.1. Метод застосовується в нейрохірургії для точного визначення глибоких мозкових структур, в яких знаходиться область втручання. Ця техніка дозволяє візуалізувати положення мішені в троьхвимірних структурах головного мозку. Також вона використовується у функціональній нейрохірургії для контролю активностей нейронних сіток, залучених в патологічні процеси, такі як біль, чи в деяких порушення поведінки чи руху. Це досить ефективна техніка при лікуванні хвороби Паркінсона. Мішень в тому випадку знаходиться в субталамічному ядрі. Дякуючи дуже точному виявленню мішені з допомогою МРТ стимульовані електроди вводяться в субліматичне ядро. Після операції візуалізація дозволяє визначити положення електродів відносно ядра, щоб підібрати правильні параметри стимуляції.

2. Методи

2.1. нейровізуалізація

2.1.1. нейрофізіологічні методи

2.1.1.1. ЕЕГ

2.1.1.1.1. електроенцефелограма

2.1.1.2. МЕГ

2.1.1.2.1. магнітноенцефалографія

2.1.2. методи спостереження за змінами в перфузії або ін'єкції радіоактивних молекул.

2.2. візуалізації

2.2.1. КТ

2.2.1.1. комп'ютерна томографія або томоденситометрія - техніка розроблена на визначенні поглинання тканиними рентгенських променів. Дані зображення виконуються під різними кутами і об'єднюються з допомогою комп'ютера в важкий трохвимірний образ зрізу тої чи іншої ділянки мозку.

2.2.2. МРТ

2.2.2.1. магнітно-резонансна томографія. МРТ заснована на використанні здібностей ядер деяких атомів створювати сигнали, що розрізняються, якщо вони знаходяться в магнітному полі і піддаються впливу електромагнітному випромінюванню, які викликають резонанс. Це безпечна техніка, якщо враховувати противопоказання, зв'язані з високим електромагнітним полем, особливо, якщо в тілі присутні електричні чи електронні апарати.

2.2.2.1.1. Структурна

2.2.2.1.2. Кількісна

2.2.2.1.3. Функціональна

2.2.2.1.4. Диффузіонно-зважена спектральна

2.2.3. ПЕТ і ОФЕКТ

2.2.3.1. Позитивно-емісіонна томографія та однофотонна емісіонна комп'ютерна томография. Ці дві техніки використовують радіофармацевтичні препарати.

2.2.3.2. В ПЕТ використовується ін'єкція маркера з радіоактивним атомом. Його зображення дає багато факторів про мозок, які допонюють МРТ.

3. Використані джерела: Фраковяк Р., Ассан Б., Ламьель Ж.-К., Леэриси С. "Большой атлас мозга"- М.: КоЛибри, Азбука-Аттикус, 2021-208 с.