Marvel Noir

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Marvel Noir by Mind Map: Marvel Noir

1. Donald Blake

1.1. Ofiara zabójstwa.

1.2. Wydziedziczony spadkobierca

1.2.1. Swoją młodość spędzał na uciechach i frywolnie, korzystając śmiało z majątku ojca, którego nieustannie rozczarowywał. Zmusiło to Odina, który wysoko cenił konserwatywne wartości, do wysłania syna do Ameryki, aby nauczyć go ciężkiej pracy i szacunku. Tam Donald trafił na Uniwersytet, gdzie podjął studia medyczne. Zainteresował się tam pracą naukową i poznał Nikolę Teslę, z którym prowadził badania.

1.3. Badania

1.3.1. Jeszcze na Uniwersytecie wraz z Teslą prowadził badania nad użyciem elektryczności. Skuszony przez nazistów, którzy obiecywali postęp i wykorzystanie owoców jego pracy dla dobra ludzkości, pracował dla nich w czasie wojny. Gdy zorientował się, że został wykorzystany, pomógł uciec litewskim jeńcom, wrócił do Ameryki, ponownie nawiązał kontakt z Teslą i postanowił odpokutować swoje grzechy.

1.3.2. Gdy dowiedział się o chorobie ojca, postanowił wykorzystać swoje odkrycia, aby wspaniałomyślnie nie dopuścić do jego śmierci (nie jest powiedziane, czy przez to, że bał się objęcia jego schedy, czy z miłości - pewnie sam sobie tego nie uświadamia.

1.3.3. Prowadzone do 1946 roku.

1.4. Blake a Shaw

1.4.1. Blake'owi wpadają w ręce kompromitujące informacje dotyczące Shawa, jego brat przekazuje jednak Sebastianowi samą informację, przez co Blake zaczyna obawiać się o swoje życie. Okazuje się, że dotarły do niego przez Howarda Starka, który jest zaniepokojony motywacjami towarzysza.

1.4.2. Shawowi bardziej zależy na badaniach Tesli i przez Donalda próbuje dotrzeć do Nikoli, ten jednak się na to nie godzi, co powoduje gniew Shawa. Blake ma zamiar pokazać, że nie można z nim igrać, przez co kontaktuje się z Ruth - informacje uzyskuje oczywiście od często przebywającego w Cat's Scratch Waltera.

2. James Bradley

2.1. Badania

2.1.1. James Bradley z częścią amerykańskich lekarzy prowadził badania nad przewodnictwem elektrycznym zwłok. Nie bardzo było wiadomo, czemu to służy, bowiem szybko je przerwano. W końcu otrzymał jednak ofertę ich kontynuowania na UoC, gdzie miał sprawdzać elektryczność w stosunku do ludzi w stanie śmierci klinicznej. Chodziło o testowanie teorii widma na kontrze do niemieckich odkryć. W badania zaangażowany był również Nikola Tesla, ale gdy nie przynosiły owoców, a rosły nakłady, zamknięto przedsięwzięcie.

3. Oden Raseri

3.1. Właściciel prężnego norweskiego konsorcjum zajmującego się przemysłem. Wciąż ma problemy z dostosowaniem się do nowych czasów, duchem żyje w epoce kapitalizmu sprzed rewolucji, co powoduje stopniowe, acz nieuchronne upadanie biznesu.

4. Teoria widma. Nikola Tesla wierzy, że każde ciało wytwarza elektryczną aurę, która stanowi coś w rodzaju fenotypu, w którym zakodowane są wszystkie informacje o człowieku. Przez manipulacje nim - choćby przyciąganie - można doprowadzić do zwiększenia możliwości człowieka, a nawet "związać" widmo z ciałem.

5. Rosjanie

5.1. W czasie wojny odkryli, że Niemcy pracują nad teorią widma. Nie udało im się samym jednak dokonać żadnych odkryć na tym polu. Dzięki informacjom Black Widow dowiedzieli się, że David Blake napisał ostatnio do Tesli i jest blisko przełomu. Po przejęciu części dokumentów okazały się one jednak doskonale zakodowane, uznano więc, że lepiej będzie przerwać badania i zabić Blake'a niż dopuścić do prawdziwego odkrycia w Teorii Widma.

6. Black Widow (Natalie Rushman)

6.1. Historia

6.1.1. Sierota, w młodości wzięta pod skrzydła KGB, które rekrutowało dzieci z traumami (jej rodzice zginęli w pożarze). Trenowana na skuteczną i bezwzględną agentkę.

6.2. Misja

6.2.1. Miała badać postępy w pracach nad Teorią Widma, by w kluczowym momencie przekazać niezbędne informacje KGB. Gdy okazało się, że nie ma możliwości rozkodowania części dokumentów, które wykradła, zlecono jej zlikwidowanie Blake'a.

7. Hellfire Club

7.1. Założenia

7.1.1. Klub skupiający prominentów Stanów Zjednoczonych, którzy chcą pomnażać swój majątek. Wpływowi ludzie, którzy nie potrzebują bezpośredniej władzy, ale chcą, by ta służyła ich interesom.

7.2. Członkowie.

7.2.1. Howard Stark.

7.2.1.1. Pragnie, by umożliwić jego synowi spokojne życie poprzez stały generator prądu wszczepiony w jego ciało.

7.2.2. Sebastian Shaw.

7.2.2.1. Zlecenie zabójstwa. Od Erika Magnusa dowiaduje się, że z ratusza wykradziono kompromitujące go dokumenty (Walter), musi więc działać szybko, postanawia więc zlikwidować Blake'a.

8. Ruth Carpenter-Shaw

9. Walter Lawson

9.1. Badania Blake'a: Walter odkrywa tajemnice wojenne Donalda, brak mu jednak dowodów. Postanawia je zdobyć przed ostatecznym uśmierceniem Odena, aby zyskać jego dziedzictwo. Nie zależy mu na śmierci Donalda! Gdy orientuje się w naturze badań, ma zamiar je ukraść i samemu wkraść się w łaski przybranego ojca. Chce do wejścia w ich posiadanie wykorzystać Shawa.

9.2. Gra na dwa fronty

9.2.1. daje namiary na Ruth i oferuje kompromitujące dokumenty uzyskane na policji Blake'owi i oni ciągną w dół Shawa, dzięki czemu zyskuje zaufanie Blake'a i razem kontynuują prace

9.2.2. Okazuje się, że Ruth i Donald są nieporadni, a więc aranżuje to tak, żeby Shaw myślał, że Ruth wpadła w jego ręce dzięki Walterowi

10. Eleanor Manfredi

11. Noc zabójstwa: - Walter przychodzi do Donalda, rozmawiają o relacjach z ojcem, Walter sugeruje, że wie więcej o dokumentach i Shawie, co irytuje Blake'a. Lawson chce tak naprawdę tylko dowiedzieć się, gdzie są przetrzymywane dokumenty. - Black Widow przychodzi do Blake'a, chce go zabić, wywiązuje się jednak szamotanina i kobieta orientuje się, że nie może tego zrobić, ucieka więc. Obserwuje jedynie otoczenie, walcząc ze sobą. - Hawkeye zabija Blake'a.

11.1. Eleanor

12. Mafia "Maggia" Silvermane'a

12.1. Członkowie

13. Mafia Ulyssesa Lugmana

14. Klub Cat's Scratch

15. Redakcja Chicago Tribune

15.1. Załoga

15.1.1. Jonah J. Jameson

15.1.2. Ken Ellis

16. Ratusz

17. Sharon Swan

18. Grace i wątek narkotykowy

18.1. Jake Olson

18.2. Jake i Grace ćpają. Daniel troszczy się o Jake'a, chce pomóc, wyciąga z niego, gdzie dealerzy się spotykają, zdradza to jednemu z policjantów. Jake rozprowadza dla Sluga. Policjant jest przekupiony przez Manfredich, daje im info, oni wykorzystują je, aby przekupić policję, doprowadzić do nalotu, rozgromić szajkę Sluga. Ginie Grace.