Ультрамислення.Психологія наднавантажень (Джон Хенк, Тревіс Мейсі)

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Ультрамислення.Психологія наднавантажень (Джон Хенк, Тревіс Мейсі) by Mind Map: Ультрамислення.Психологія наднавантажень (Джон Хенк, Тревіс Мейсі)

1. Розділ 5 Контролюйте свої думки: ЩО і НАВІЩО

1.1. Думати про те, ЩО ти робиш, добре, коли задача складна, цікава і потребує уваги до деталей. Думати про те, НАВІЩО ти щось робиш, корисно, коли відносно просте завдання починає набридати або його виконання надто сильно затягується

1.1.1. Думайте про свої цілі в ключі НАВІЩО, коли вам потрібен поштовх до дії, потрібно зберегти мотивацію і уникнути спокус. Розглядайте свої цілі в аспекті ЩО, коли зіштовхуєтесь з чимось особливо важким, незнайомим, таким, що потребує тривалого вивчення.

1.1.1.1. Секрет успіху в спорті та в житті — наперед продумати, як ти будеш мислити і як реагувати в ситуаціях підйому та спаду, а ще краще - продумати, що ти будеш робити в конкретний момент часу і чому. Це ключ до збереження рівноваги, досягнення успіху та спосіб уникнути розчарувань.

1.1.1.1.1. Спорт часто порівнюють з життям в мініатюрі. Підйоми та спади в ході марафону схожі з ритмами нашого життя В житті люди переживають підйоми у випадку весіль, народження дітей, нової роботи і хороших друзів, а потім спади — у зв'язку з хворобами, смертями, фінансовими труднощами та відмовами в роботі.

1.1.1.2. Вибір життєвого шляху Оцінюєш, де ти зараз і куди хочеш потрапити, вирішуєш на який ризик готовий піти, використовуєш по максимуму будь-яку доступну інформацію, вибираєш напрямок і намагаєшся не оглядатися.

2. Розділ 7 "Негативні історії, позитивні історії: все залежить від того, що ви собі розповідаєте."

2.1. Головна ідея в тому, що в житті кожного може трапитись така подія (наприклад народження дитини), яка змінить наступну історію назавжди. І в ваших силах зробити цю історію позитивною.

2.1.1. Знайди собі ціль

2.1.1.1. Не важливо, що твій рекорд може бути побит. Важливо те, що у тебе з'явиться позитивна історія особистого життя, яке на цьому на закінчується і яку "побити" не в змозі ні хто.

2.1.1.2. Негатівні історії потрібно перепистувати і створювати нові.

2.1.1.2.1. 1. Записати свою негативну історію 2. Декілька разів перечитати її. І усвідомити, чим вона є насправді: лише кілька слів… просто історія… ніякої влади над тобою вона мати не повинна 3. Записати позитивні альтернативи, які можуть допомогти у боротьбі з негативом та знайти новий сюжет для гарної історії. Пошук нової мети у житті? Нова модель поведінки? Відкидання негативу? 4. Перетворити ці позитивні альтернативи на мантру. Записати їх, промовляти їх, повісити на чільне місце. 5. Визначити, що ти робитимеш, щоб довести собі, що правда в позитивній історії, а не в негативній. 6. Повторювати перелічені вище дії в будь-якому порядку і стільки разів, скільки потрібно.

2.1.1.2.2. Не дозволяйте себе недооцінювати

2.1.1.2.3. Будьте стійкими

2.1.1.2.4. Залишайтеся скромними, навіть коли добрі історії стають великими

2.1.1.3. Навіть якщо проблеми не можливо вирішити, з них можна отримати досвід подальшого зростання.

2.1.1.4. Не навантажуй себе самокопанням та критикою, а полегшуй собі життя впевненістю та позитивом

2.1.1.4.1. Хоча вважається, що успіх може зробити нас щасливими, зазвичай буває навпаки: щастя передує успіху.

3. Розділ 8 "Ніколи не здавайтесь... Окрім випадків, коли відступити - це правильно"

3.1. Приручайте свій страх Не здавайтеся йому. Прийдеться повторити собі сотні раз "Не здавайся, роби більше!"

3.2. Невдачі = життєвий досвід

3.2.1. Хвилювання нічим не допоможе

3.3. Робити щось неприємне\неприйнятне для вас через страх змін, думку інших людей, гроші не слід.

3.3.1. Суть - побороти страх і самостійно заповнити своє життя сенсом.

3.3.1.1. Якщо ви робите в житті те що вам не подобається, кидайте це!

3.4. Робити щось наперший погляд дуже складне - страшно.

3.4.1. Страх легше побороти розбивши свою ціль на маленькі етапи і йти до них поступово.

3.4.1.1. Думай і концентруйся лише на одному відрізку, а не на тому як пройти весь шлях.

3.5. Використовуй правило - "Не ний!"

3.5.1. Використовуй позитивні мантри. Наприклад: "Чим вище я, тим я сильніший/а"

4. Розділ 6 «Правило 4:30 ранку»: коли немає вибору, все стає можливим

4.1. Ключова ідея полягає в тому, щоб відмінити для себе саму можливість здатися, тому що рішення вже прийнято заздалегіть. А саме коли ви поставили для себе ціль досягти певної мети. Спосіб життя та його ритм, графік роботи будуть впливати на те коли і як ви зможете приймати "Правило 4:30", але ніколи не пізно починати приймати рішення, щодо того, чого ви дійсно прагнете досягти в житті.

4.1.1. Установка 1

4.1.1.1. Ви ставите перед собою мету і тим самим відказуєтесь від подальшої можливості відхилення від неї.

4.1.2. Установка 2

4.1.2.1. Притримуючись "Правила 4:30" ви виробляєте в собі рису характеру, таку як - завзятість.

4.1.3. Установка 3

4.1.3.1. Прийняття твердих внутрішніх рішень, відмова підкорюватись імпульсним бажанням і поривам дозволить досягти колосальних результатів.

5. Розділ 1. "Хороша психологічна установка"

5.1. Налаштуватися не зупинятися на старті та пройти все до кінця. Розуміти рух свого направлення, підбадьорювати себе: "Ти кращий, ніж думаєш, ти можеш більше, ніж думаєш;"по можливості рівномірно навантажувати себе

5.1.1. Підкріплювати свої слова ділом, шукати способи виконання. Ні за яких умов не опускати руки

5.1.1.1. Подбати про раціональну програму тренувань

5.1.1.1.1. Труднощі - невід'ємна частина життя, що допомагають зміцнити дух, додати собі рішучості, сил та дойти до фінішу

6. Пролог, Передмова

6.1. Ця книга вчить нас виправляти наші власні "каяки": справлятися з негараздами і долати перешкоди, використовувати ультрамислення стосовно різних життєвих можливостей

6.1.1. Важливо знати власні сильні та слабкі сторони і не соромитися просити допомоги, коли вона потрібна. Книга може дати вам методи та інструменти, не говорячи вже про натхнення, необхідні для впевненого руху у ваше майбутнє

6.1.1.1. Ласкаво просимо в мій світ, мій і моїх однодумців, тих спортсменів, які прагнуть бути ближчими до неба. Ідеї, викладені у цій книзі, працюють. Вони працювали для мене і так само можуть спрацювати для вас

6.1.1.1.1. Ультрамислення - потужна штука, і воно обов'язково себе проявить, варто тільки зрозуміти, що це таке, і навчитися з ним працювати

7. Розділ 3 "Знайди свою морквину" Коли обставини повертаються не в кращу сторону, як це часто буває в любій сфері життя, така "зовнішня" морквина, підвішана перед носом, дуже допомагає впоратись з негараздами.

7.1. Зовнішня мотивація Гроші, утилітарні цінності, слава. Використовуйте її в тих випадках, коли втомилися від внутрішньої і починаєте втрачати самоконтроль.

7.1.1. Внутрішня мотивація Робити те, що подобається — важлива і навіть необхідна в тих випадках, коли ви ставите перед собою великі цілі.

7.1.1.1. Мотивація — це те, що змушує людей відірватись від дивана Мотивація стоїть за будь-яким зробленим ділом. Без мотивації не було б ні пірамід, ні шедеврів мистецтва, ні гігантських корпорацій, ні великих спортивних досягнень.

7.2. Важливо бачити перспективу Ти наполегливо працюєш і створюєш детальний план дій. Але нерідко наші плани руйнуються по незалежним від нас обставинам. В таких ситуаціях потрібно бути винахідливим, бути готовим пристосуватися до мінливих умов, не відпускаючи з виду кінцеву ціль.

8. Розділ 4 "Використовуйте своє Его — поки не настане час засунути його якомога далі".

8.1. Практика ультрамислення.

8.1.1. Використовувати Его — Це говорити собі: «Детальне планування, позитивний настрій та незгибаєма твердість дозволять мені досягти чого завгодно. Я можу програти, й знадобиться почати все з нуля. Може знадобитися час, все може йти не по плану, нале у мене все вийде, тому що я вірю в себе та свої сили».

8.1.1.1. Дуже важливо знайти в собі те, заради чого ти усе це робиш. Той тригер, котрий змушує тебе прокидатися зранку, вставати, та йти до своєї мети.

8.1.1.2. Обов'язкого задайте собі питання:"Що я отримаю, коли усе ж таки добьюся своєї цілі, и що буде, якщо я здамся",- Надважливо правдиво відповісти собі самому на це питання! Це дасть тобі розуміння й ціну того, що відбувається саме у цей час, у цю хвилину.

8.2. Рефлексія.

8.2.1. Щоб досягти великих цілей, потрібна наполегливість, а для неї потрібна віра в себе. Ультрамислення дуже часто підштовхує братися за великі та тяжкі задачі, для котрих у нас може не бути знань та необхідного досвіду чи навичок. В такому разі нашим кращим другом стає впевненість у власних силах. Така віра у свої можливості називається «самоефективність».

8.2.1.1. Визначення та постановка амбіційних цілей, це не все,- куди важливішим є наполегливість, характер, стійкість котру ті проявляєш на шляху до цієї цілі.

8.2.1.2. Впевненість у своїх силах приходить з кожним маленьким кроком у напрямку своєї мети, с кожною маленькою дією, котру ми робимо на шляху до своєї вершини. Стоячи на одному місці, результат буде лише негативним, це важливо розуміти. Людина або розвивається, або деградує, законсервувати свій мозок в якомусь одному стані неможливо.

8.3. Его - це не про самозакоханість, це про те, що дає стимул,, мотивацію кожній окремій людині для досягнення поставлених цілей і задач. Не дозволяючи зламатися у найважчі хмилини по дорозі до вершини.

9. Розділ 2 "Знайдіть собі приклад для наслідування"

9.1. Головні тези розділу:

9.1.1. "Ти можеш стати кращим, можеш змінитися, працювати наполегливіше і ефективніше- і в результаті станеш більш схожим на того ким захоплюєшся."

9.1.1.1. "Кожен може викластися на останньому спринті. Але якщо в тобі достатньо мужності, викладатимешся на кожному"

9.1.1.1.1. -час і місце не важливі, роби те, що маєш робити.

9.1.1.1.2. - завжди виходить на старт (на роботу, на допомогу), за будь-яких умов. БУДЬ-ЯКИХ.

9.1.2. "Автор не закликає не бути собою чи намагатися стати точною копією когось. Прояв "ультрамислення" це вибирати собі ключові фігури для наслідування і прагнути запозичити їхні найкращі риси"

9.1.2.1. "Людей із встановленням на зростання надихають успіхи їхніх кумирів. Заздрість і обурення при такому відношенні перероджуються у мотивацію, бажання діяти, прийняти виклик."

9.1.2.1.1. - все, що ти робиш, роби із повною віддачою

9.1.2.1.2. - вісімдесят відсотків успіху - це просто прийти або почати.