Michael Joseph Jackson (1958-2009)

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Michael Joseph Jackson (1958-2009) by Mind Map: Michael Joseph Jackson (1958-2009)

1. Keleto kūrynių ištraukos

1.1. They don't care about us

1.2. Billie Jean

1.3. Beat it

2. Gyvenimas

2.1. Jo tėvai – afroamerikiečiai Džozefas Volteris "Džo" Džeksonas ir Katerina Esther. Maiklas buvo septintas vaikas šeimoje. Maiklas Džeksonas nuo pat mažens kentė fizinį ir emocinį smurtą iš tėvo, kuris versdavo jį begalę laiko skirti repeticijoms, dažnai mušdavo, plūsdavo. Tačiau Maiklas nevengė pripažinti, kad tėvo griežta drausmė buvo svarbi pasisekimo karjeroje dalis. Pasak Marlono Džeksono, vieno kivirčo metu tėvas Maiklą pakabino žemyn galva už vienos kojos ir „kumščiais vis daužė jo sėdmenis ir nugarą“. 2009 m. birželio 25 d. rytą, kaip pranešama, Maiklas Džeksonas prarado sąmonę savo namuose Los Andžele. Atvykus medikams, Džeksonas nekvėpavo, jis buvo skubiai reanimuotas. Džeksonas patyrė komą ir mirė nespėjus jo nugabenti į ligoninę.

3. Karjera

3.1. Džeksono muzikinis talentas atsiskleidė ankstyvaisiais gyvenimo metais, penkerių metų jam atliekant kūrinį bendraklasiams ir kitiems kalėdiniame koncerte.1964 m. Maiklas ir Marlonas įsijungė į Brolių Džeksonų grupę, suburtą brolių Džekio, Tito ir Džermenas, kaip atsarginiai muzikantai.Žurnalas „Rolling Stone“ vėliau Maiklą apibūdino kaip „vunderkindą, turintį nepakartojamą muzikinį talentą“ bei pastebėjo, kad Maiklas „greitai įsiveržė į priekį kaip pagrindinis vokalas“, nors su broliais ėmęs pradėti šokti ir dainuoti neseniai. Nors grupės hitai tebebuvo tarp 40 geriausių topuose, o kiti, pavyzdžiui, "I Am Love", – ir tarp 20 geriausių, Jackson 5 paliko Motown kompaniją 1975 m.

4. Apdovanojimai

4.1. Maiklas Džeksonas iš viso pelnė 18 Grammy apdovanojimų (vien per 1984 m. apdovanojimų ceremoniją jų pelnė 8 – dar vienas rekordas), JAV išleido 13 „numeris vienas“ singlų – daugiau nei bet kuris kitas vyras atlikėjas Hot 100 eroje. 2006 World Music Awards paskelbė, kad visame pasaulyje Džeksonas iš viso pardavė daugiau nei 750 000 000 kopijų įrašų ir labdarai atidavė 300 milijonų JAV dolerių. Maiklas Džeksonas – daugiausiai įrašų pasaulyje pardavęs dainininkas ir vienas daugiausiai labdarai aukojusių humanitarų, kurio pastangos buvo įvertintos Nobelio taikos premijos nominacija.

5. Labdaringa veikla

5.1. Per visą savo gyvenimą ir kūrybą Maiklas pasisakė už humaniškumą, lygybę ir pasaulinę taiką. Maiklas Džeksonas surinko ir paaukojo milijonus dolerių vargingai gyvenantiems vaikams ir šalims. Po "Heal the World" singlo sėkmės 1992 m. įkūrė tokio pat pavadinimo labdaros fondą. 2000 m. Gineso rekordų knygoje Maiklas Džeksonas pagerino "Daugiausia labdaros ir paramos organizacijų remiantis POP atlikėjas" rekordą. Teigiama, kad finansiškai ar idėjiškai rėmė 39 organizacijas.

6. Kūryba

6.1. Vienos žymiausių Maiklo Džeksono dainų: Beat It Bad Ben Billie Jean Black or White Dirty Diana Don’t Stop 'til You Get Enough Got to Be There Human Nature Heal the World I Just Can’t Stop Loving You In the Closet Man in the Mirror Off the Wall P. Y.T. (Pretty Young Thing) Remember the Time Rock with You Rockin' Robin She’s out of My Life Smooth Criminal Scream/Childhood The Girl Is Mine The Way You Make Me Feel Thriller Wanna Be Startin' Somethin We Are the World Will You Be There You Are Not Alone You Rock My World