1. Moodle
1.1. Moodle - це найбільш досконала і поширена в Україні і в світі система такого призначення. На даний момент Moodle вже має близько 400 мільйонів користувачів в усьому світі й продовжує розвиватися темпами, значно швидшими, ніж її конкуренти. У 2018 р. сталася знакова подія. За статистикою, використання платформи Moodle у світі перевищило використання усіх інших платформ разом узятих.
1.1.1. Інструкція по користуванню програмою для створення тестів на Moodle
2. Zoom
2.1. иZoom — програма для організації відеоконференцій, розроблена компанією Zoom Video Communications. Вона надає сервіс відеотелефонії, який дозволяє підключати одночасно до 100 пристроїв безкоштовно, з 40-хвилинним обмеженням для безкоштовних акаунтів. Користувачі мають змогу підвищити рівень обслуговування, використовуючи один з тарифних планів, з максимальною кількістю підключень до 500 осіб одночасно, без обмежень по часу. Під час пандемії COVID-19 стався найбільший сплеск популярності Zoom для віддаленої роботи, дистанційного навчання[2] і соціального спілкування з використанням інтернету[3].
3. Microsoft Teams
3.1. Microsoft Teams — центр для командної роботи в Office 365 від Microsoft, який інтегрує користувачів, вміст і засоби, необхідні команді для ефективнішої роботи. Застосунок об'єднує все в спільному робочому середовищі, яке містить чат для нарад, файлообмінник та корпоративні програми. Розроблений для смартфонів, що працюють на платформах Android, iOS, Windows Phone і комп'ютерів з операційною системою Windows 10 S, Windows 7 та вище або Mac OS X 10.10 та новіше.
3.1.1. Як користуватися Microsoft Teams
3.2. Microsoft Teams є конкурентом таких сервісів, як Slack, і є еволюційним оновленням від Microsoft Skype для бізнесу
4. Adobe Connect
4.1. Adobe Connect - веб-платформа для організації вебінарів, занять та тренінгів у режимі реального часу. Завдяки цій платформі можна проводити інтерактивні уроки, обговорювати зміст, спілкуватися з учнями тощо.
4.1.1. Adobe Acrobat Connect — програмне забезпечення для веб-конференцій , яке дозволяє окремим особам та малим підприємствам миттєво спілкуватися та співпрацювати через простий у використанні онлайн-доступ . Adobe Acrobat Connect є частиною сімейства Adobe і складається з набору модулів
4.1.2. Adobe Connect Pro Meeting – Засіб організації нарад та семінарів по мережі в реальному часі . Дозволяє користувачам проводити презентації , обмінюватися файлами , потоковим аудіо , відео , а також служить засобом для організації багатоконференцій відеоконференцій . Ви можете зберігати вже створені віртуальні переговорні кімнати та їх вміст для подальшого швидкого доступу до них – така можливість значно скорочує час підготовки до семінарів , переговорів та проведення презентацій. Adobe Connect Pro Training – Засіб, який дозволяє створювати, керувати, проводити та відстежувати курси дистанційного навчання . Дозволяє розробляти навчальні програми , які можуть поєднувати як індивідуальні навчальні плани на основі курсів, створених за допомогою Adobe Presenter , так і матеріали сторонніх виробників, та інтерактивне навчання під керівництвом викладача. Adobe Connect Pro Events – Засіб управління життєвим циклом усіх подій, що стосуються участі у зустрічах та тренінгах , таких як оцінка учнів, реєстрація на курси, повідомлення та звітність
4.2. ПРО ПРОГРАМУ
5. Edmodo
5.1. Edmodo - соціальна мережа для вчителів, учнів і батьків, яка дозволяє створювати класи, надсилати повідомлення, ділитися матеріалами та проводити онлайн-уроки. освітня технологічна платформа, що пропонує комунікацію, співпрацю та можливість тренерської роботи для загальноосвітніх шкіл, коледжів та викладачів. Мережа Edmodo дає вчителям змогу ділитися вмістом, створювати тести, вікторини та опитування, керувати спілкуванням з учнями, колегами та батьками. Система є учитель-орієнтованою: учні та їх батьки можуть приєднатися до Edmodo тільки після запрошення вчителем.
5.1.1. Використання сервісу Edmodo
6. Google Classroom
6.1. Google Classroom (укр. Google Клас) — вебсервіс, створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу — прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Може використовуватися вчителями та учнями у школах, або у закладах вищої освіти викладачами та студентами.
6.1.1. Як користуватись Google Classroom з комп'ютера
6.1.2. Екскурс роботи з Google classroom для вчителів
6.2. Google Classroom об'єднує в собі: Google Drive для створення і обміну завданнями, Google Docs, Sheets and Slides для їх написання, Gmail для спілкування, Google Calendar для розкладу та інші вебсервіси. Здобувачі освіти можуть бути запрошені до класу через приватний код, чи автоматично імпортуватися зі шкільного сайту.
6.2.1. Кожен клас створює окрему папку на Google диску відповідного користувача Google Drive, куди подається робота, котру оцінює викладач. Мобільні додатки, доступні на iOS і Android, дозволяють користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати офлайновий доступ до інформації. Педагог може відстежувати прогрес кожного здобувача освіти, а після оцінки його роботи, повернути її, супроводжуючи коментарями.
7. Plickers
7.1. Plickers — це додаток, що дає змогу оперативно оцінити відповіді учнів усього класу і спростити збір статистичних даних. Ми з дітьми оцінили зручність і функціональність додатка, адже за допомогою карток з QR-кодами можна: -тестувати учнів з будь-якого навчального предмета і з будь-якої теми; -проводити голосування; -перевіряти відвідуваність; -проводити навчальні ігри на різних етапах уроку; -перевіряти рівень знань учнів будь-яких класів дистанційно тощо.
7.1.1. Створення тестів у Plickers
7.2. Як працює Plickers? Програма працює за дуже простою технологією. Основу складають мобільний додаток, сайт і роздруковані картки з QR-кодами. Кожній дитині видається по одній картці. Сама картка квадратна і має чотири сторони. Кожній стороні відповідає свій варіант відповіді (A, B, C, D), який вказаний на картці. Вчитель задає питання, дитина вибирає правильний варіант відповіді і піднімає картку відповідною стороною догори. Вчитель за допомогою мобільного додатку сканує відповіді дітей в режимі реального часу (для зчитування використовується технологія доповненої реальності). Результати зберігаються в базу даних і доступні як безпосередньо в мобільному додатку, так і на сайті для миттєвого або відстроченого аналізу.
7.2.1. Plickers будує діаграми відповідей і дозволяє відразу дізнатися, яка частина класу зрозуміла досліджуваний матеріал, а кому потрібна додаткова допомога. По-перше, додаток можна використовувати для отримання миттєвої реакції. Запитайте учнів «Вам усе зрозуміло?», і вони піднімуть у відповідь картки, що говорять «так» або «ні». Додаток миттєво відображає статистику класу, і, виходячи з цього, ми зможете ви або рушити далі чи зупинитися на незрозумілою темі. Погодьтеся, краще виявити, що учні не розуміють нічого, відразу, а не на іспиті. По-друге, з допомогою Plickers можна проводити невеликі оглядові тести в кінці теми. Для цього треба внести у додаток список класу і список питань. Учні піднімають свої картки одночасно, а ваш планшет видає вам інформацію про те, як впорався кожен з них. Це дає можливість дізнатися про прогрес всього класу, а не кількох його представників, як буває, коли оглядовий опитування ведеться усно.
8. Blackboard
8.1. Blackboard Inc. — американська компанія з освітніх технологій зі штаб-квартирою в Рестоні, штат Вірджинія, США. Також відома як Blackboard Learn, система управління навчанням .
8.2. Blackboard – це платформа, яка дає можливість співробітникам компанії за допомогою навчання, персонального розвитку, тренінгів отримати необхідні знання для виконання роботи. Сервіс поєднує у собі такі функції, як інформаційну систему учнів, систему управління навчанням, планування ресурсів підприємства, управління взаємовідносинами з учасниками. Сучасна хмарна CRM допомагає забезпечувати співробітникам та викладачам доступ до аналітики та розширеної інформації про шлях студентів, що дозволяє приймати рішення на основі даних та своєчасно спілкуватися.
9. Canvas
9.1. Canvas — це провідна система LMS на ринку Північної Америки, яка наприкінці 19 року залучила понад 2019 мільйонів учасників. Це інтуїтивно зрозуміла програмна програма, проста в навігації, для всіх учасників. Крім того, інструктори можуть легко диференціювати та індивідуалізувати завдання відповідно до потреб конкретних учнів або груп. -Безкоштовно для облікових записів викладачів -Індивідуальне ціноутворення
9.2. ЯК КОРИСТУВАТИСЯ CANVAS?
10. Google Meet
10.1. Google Meet (попередня назва Hangouts Meet) — сервіс відеотелефонного зв'язку, розроблений компанією Google. Є одним з двох додатків, які замінили Google Hangouts (друге з них — Google Chat). Google Meet – це сервіс, де можна проводити високоякісні й безпечні відеозустрічі та дзвінки. Він доступний для всіх користувачів і пристроїв.
10.1.1. Він призначений для використання підприємствами та іншими організаціями, і це чудовий спосіб для спілкування колег, які не працюють в одній будівлі. Організатор Google Meet може ділитися тим, що є на його екрані, з усіма, хто бере участь у дзвінку, і будь-який учасник може будь-коли вимкнути власний аудіо- та/або відеоканал, беручи участь, як захоче.
10.1.2. Інструкція по користуванню Google meet