Віруси та шкідливе програмне забезпечення

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Віруси та шкідливе програмне забезпечення by Mind Map: Віруси та шкідливе програмне забезпечення

1. Черв'як (Worm) - це програма, яка тиражується на жорсткому диску, в пам'яті комп'ютера і поширюється по мережі. Особливістю черв'яків, що відрізняють їх від інших вірусів, є те, що вони не несуть в собі ніякої шкідливої ​​навантаження, крім саморозмноження, метою якого є засмічування пам'яті, і як наслідок, загальмування роботи операційної системи.

2. Віруси - найбільш поширений і небезпечний вид шкідливого ПЗ. Це програма, здатна до саморозмноження (тобто відтворення своїх копій) і поширенню (зараженню) на різні пристрої, що запам'ятовують.

3. Троянські коні (троянські програми) - програми, що містять прихований модуль, не пов'язаний з основним їх призначенням і здійснює несанкціоновані дії.

4. Таке шкідливе ПЗ, як вірус - черв'як, поширюється у всесвітній мережі цілком самостійно і лише іноді для активізації його необхідно запустити якусь завантажену програму. Найчастіше вони є самостійними програмами, які маскуються під забавні і безкоштовні міні-програмки і у величезній кількості є в інтернеті.

5. Наприклад, вірус може: знищити файли, відформатувати диск, знищити випадково вибрані сектора, спотворити виведену на екран комп'ютера інформацію, відображати повідомлення, шифрувати дату на жорсткому диску, зупиняти роботу персонального комп'ютера тощо. А можуть вивести на екран портрет президента, виконати Гімн Радянського Союзу або США

6. На цьому етапі програмний код вірусу відтворюється і впроваджується в різні місця вашої комп'ютерної системи. Куди конкретно - залежить від типу вірусу. Наприклад: у виконувані файли (СОМ, ЕХЕ, SYS і ін.), в завантажувальний сектор дискети, в таблицю розділів жорсткого диска, в сектори, позначені як пошкоджені, на додаткові доріжки, у тимчасово вільні сектори кореневого каталогу і т. п. Деякі віруси живуть і розмножуються в операційній системі, інші - в заражених програмах.

7. Другий етап, який можна назвати активною фазою, характеризується активними діями вірусу, спрямованими або на руйнування вашої комп'ютерної системи, або на виконання якихось нешкідливих, з точки зору його автора, дій.

8. Перший етап - розмноження вірусу

9. Програма-вірус функціонує в два етапи

10. Прикладом може служити історія, яка сталася в грудні 1989 р. Зловмисник розіслав 20 тис. дискет, містять безкоштовну систему з базою даних про захворювання СНІДом в різні організації низки країн. Після її запису на вінчестер користувача вся інформація вінчестера була перекодована, а на екрані з'являлося вимога перерахувати суму в 378 дол для отримання програми відновлення інформації.

11. черв'яки (worm)

12. віруси (virus)

13. троянські коні (Trojan horse)

14. Існують такі основні види шкідливого програмного забезпечення: