Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
БАСКЕТБОЛ by Mind Map: БАСКЕТБОЛ

1. Фоли

1.1. технічний

1.2. персональний

1.3. неспортивний

1.4. дискваліфікуючий

1.5. не більше ніж 5 фолів може заробити графець за гру

2. Моральні якості

2.1. дисципліна

2.2. вихованість

2.3. тактичність

2.4. повагу до супротивників

2.5. пунктуальність

3. Правила

3.1. Пробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правиламПробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами.

3.2. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення.

3.3. Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападТри секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу.

3.4. Аут — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика.

3.5. П'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секундП'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секунд.

3.6. Вісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секундВісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд.

3.7. 24 секунди — команда володіла м'ячем більше 24 секунд і не здійснила жодного точного кидка в кільце. Команда отримує право на нове 24 секундне володіння, якщо м'яч, кинутий по кільцю, торкнувся дужки кільця, або щита, а також у разі одержання фолу від команди, що захищається24 секунди — команда володіла м'ячем більше 24 секунд і не здійснила жодного точного кидка в кільце. Команда отримує право на нове 24 секундне володіння, якщо м'яч, кинутий по кільцю, торкнувся дужки кільця, або щита, а також у разі одержання фолу від команди, що захищається.

3.8. Опікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікаОпікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає

3.9. Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захистПорушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.

4. Розміри майданчика

4.1. 26/15

4.2. допускається 26/14

4.3. від штрафної до лицьової лінії 3.60

4.4. від трьохочкової до лицьової 6.75

4.5. висота кошика 3.05

4.6. допускається 26/14

5. Позиції в баскетболі

5.1. розігруючий захисник (професійною термінологією — «перший номер», скорочено РЗ);

5.2. атакуючий захисник («другий номер», АЗ)

5.3. легкий форвард («третій номер», ЛФ);

5.4. важкий форвард («четвертий номер», ВФ)

5.5. центровий («п'ятий номер», Ц)

6. Фізичні якості

6.1. витримка

6.2. стрибки

6.3. швидкість

6.4. різкість