or sign up with your email address
Футбол by Mind Map: Футбол

1. Стандарні положення

1.1. Кутові

1.1.1. Кутові — одне з трьох основних стандартних положень, поряд з вільними ударами і вкидання. Підраховано, що понад 50 відсотків м'ячів забивається саме зі стандартних положень.

1.1.1.1. Подача м'яча на ближню штангу

1.1.1.2. Подача м'яча на дальню штангу

1.1.1.3. Короткий розіграш

1.2. Вільні удари

1.2.1. Можливість забити м'яч з вільного удару залежить від відстані до воріт і від того, прямий це удар чи ні.

1.3. Вкидання

1.3.1. Вкидання м'яча у штрафний майданчик може бути розіграно двома способами: або гравець скидає м'яч своєму партнеру, або відразу б'є по воротах.

2. Організації

2.1. ФІФА

2.2. УЄФА

3. Основні змагання

3.1. Рівень національних збірних

3.1.1. Це змагання складається з кваліфікаційного етапу, на якому відбираються 32 найкращі збірні, й фіналу.

3.2. Рівень клубних команд

3.2.1. На клубному рівні найважливішими футбольними змаганнями є національні чемпіонати, в Україні — Чемпіонат України з футболу, та національні кубки, в Україні — Кубок України з футболу.

4. Жіночий футбол

5. Головні правила

5.1. Грають на футбольному полі завдовшки 90—120 метрів і завширшки 45—90 метрів.

5.2. На двох протилежних кінцях стоять ворота (завширшки 7,32 м і заввишки 2,44 м), куди потрібно забити м'яча.

5.3. М'яч, обвід якого повинен бути 68-71 см, а маса — від 396 до 453 грамів.

5.4. Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання і знаходиться у межах від 3 до 7.

5.5. Футбольний матч складається з двох рівних таймів по 45 хвилин із 15-хвилинною перервою між ними. Після перерви команди міняються воротами.

5.6. Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються. Він сам може змінити рішення, якщо ще не відновив гру.

5.7. За правилом 9 футбольних правил, м'яч вважається таким, що «вийшов з гри», якщо він цілком виходить за межі поля, або гра зупинена суддею.

5.8. Пенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11 метрів від воріт).

6. Тактика

6.1. Розстановка шравців

6.2. Дії команди при атаці або при обороні, в відношенні або всієї команди, або її частини