תשובות לשאלות ההורים בנוגע לחיסונים

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
תשובות לשאלות ההורים בנוגע לחיסונים by Mind Map: תשובות לשאלות ההורים בנוגע לחיסונים

1. "שמעתי על מאמרים אשר טוענים שחיסונים גורמים לאוטיזם"

1.1. אין כל בסיס מדעי לטענות אלה, מומחים בינלאומיים הגיעו למסקנה, באופן שאינו מתיר ספק, וכך גם עולה ממצאי מחקרים, שחיסונים ככלל וחיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת (MMR) בפרט, אינם גורמים לאוטיזם.השכיחות הגבוהה של אוטיזם חל בעקבות עליית המודעות בנושא ושינוי הקריטריונים לאיבחון. כי בשנת 2010 עיתון הלנצט הסיר מרישומיו את המאמר שהצית את הוויכוח הזה עם פרסומו בשנת 1998. הסיבות להסרת המאמר היו ליקויים קשים במחקר וכן חוסר היושר, היעדר האחריות והטעייה מצד המחבר.

1.2. יש מחקרים שמראים זאת , אבל אני לא בטוחה לגבי אמינותם.

2. "האם חיסונים מסוכנים יותר לתינוקות מהמחלה אשר הם מונעים? "

2.1. החיסון פירושו הגנה. חיסונים הם אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על בריאות ילדיך. החיסונים מגנים בפני מחלות מדבקות מסוכנות העלולות לגרום סבל רב, נכות קשה ואף מוות. כמו לכל תרופה יש גם לחיסונים תופעות לוואי אך פרופיל תופעות הלוואי הוא מתון ובטוח. החיסונים נחשבים לטכנולוגיה הרפואית הבטוחה ביותר

2.2. לא מדובר פה על צינון אלא על מחלות מסכנות חיים

3. "האם תינוקות הינם צעירים ורכים מדי מכדי לקבל חיסונים?"

3.1. תינוקות נולדים עם מערכת חיסונית מפותחת המגינה עליהם מפני רוב החיידקים אליהם הם נחשפים מרגע היוולדם. חיסונים הניתנים לתינוק מאפשרים לו לפתח הגנה טובה מפני מחלות אליהן נחשף והמסכנות אותו.

3.2. אם אינם צעירים מכדי לחלות אז אינם צעירים מכדי לקבל חיסונים

4. "האם/עדיף לחלות במחלות באופן טבעי מאשר לקבל חיסונים מלאכותיים"

4.1. השימוש הנרחב באנטיביוטיקה במחלות חום, גורם להיווצרות זנים של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, ומעמיד את השימוש באנטיביוטיקה יעילה בעתיד בסכנה! חיסונים מורידים את הצורך בשימוש באנטיביוטיקה .

4.2. מדובר על מחלות קשות, לא תרצה לתת לילדך לסבול ..

5. "האם/עדיף לחלות במחלות באופן טבעי מאשר לקבל חיסונים מלאכותיים"

5.1. הבדל שבין התחסנות על-ידי חיסונים לבין הדבקה הטבעית במחלה הוא המחיר שהתינוק צריך לשלם כדי לקבל את החסינות הזו. המחיר שמשלמים ילדים שמקבלים חיסון הוא אי הנוחות שבקבלת מספר זריקות ומדי פעם כאב במקום הזריקה. המחיר שמשלמים, לעומת זאת, בהדבקה בתחלואה טבעית הוא בדרך כלל מחלה קשה: שיתוק בהדבקה טבעית בנגיף הפוליו, פיגור שכלי כתוצאה מהדבקה בנגיף המופילוס אינפלואנזה b, אי ספיקת כבד מזיהום טבעי בנגיף דלקת כבד נגיפית מסוג B, חירשות או דלקת ריאות כתוצאה מהדבקה טבעית בנגיף אבעבועות רוח. כל אלו הם מחירים גבוהים יותר מדי למען השגת חסינות כנגד מחלה.

5.2. לתת לילד לסבול ממחלות מסכנות חיים גובלות בהתעללות

6. "אני מודאג מכך שיש חיסונים רבים מדי."

6.1. חשוב להדגיש - ילדים מקבלים יותר חיסונים ממספר החיסונים שילדים קיבלו לפני חמישים שנה וכתוצאה התחלואה, האשפוז והתמותה ירדו בצורה חדה.

6.2. כמות החיסונים תלויה בכמות המחלות

7. "האם הילדים מקבלים יותר מדי חיסונים שפוגעים במערכת החיסון?"

7.1. בישראל מומלץ כיום על 13 חיסוני שגרה של ילדים אשר ניתנים בטיפת חלב. הורים מודאגים מהשאלה האם התינוקות והפעוטות יהיו מסוגלים להתמודד עם הזריקות והחיסונים הרבים האלו. חיסונים הניתנים לילודים בשנתיים הראשונות לחייהם הינם למעשה טיפה בים לעומת האתגרים החיסוניים שמערכת החיסון של התינוק צריכה להתמודד עמם מדי יום, באופן טבעי.

7.2. גם עשן מכוניות והמזונות כיום פוגעים במערכת החיסון אך עדיין לא תמנע ממנו לצאת החוצה ולאכול

8. "האם חיסונים מחלישים את מערכת החיסון של התינוק?"

8.1. הנגיפים שבחומר החיסון אינם יכולים להחליש את מערכת החיסון של התינוק. –יתר על כן, הדבקה טבעית עם נגיפים מסויימים עשויה להחליש את מערכת החיסון. ילדים הנדבקים באופן טבעי במחלת אבעבועות רוח רגישים במיוחד להדבקות מזיהומים חיידקיים מסוימים כגון "החיידק הטורף". ילדים שנדבקו בחצבת נוטים לחלות בזיהומים חיידקיים בזרם הדם (אלח דם). החומרים שבחיסונים הינם שונים ואינם גורמים לחולשה החיסונית הזו כפי שגורמים הנגיפים טבעיים. הנגיפים החיים המוחלשים שמצויים בחיסונים כנגד אבעבועות רוח וחצבת שונים מאוד מנגיפי מחלות אלו, אשר כנגדם אנו מחסנים.

8.2. החיים כרוכים בסיכונים רבים- תאונות, פשע. חיסון הוא אחד הדברים הבטוחים

9. "מדוע אי אפשר לסמוך על כך שכל האחרים מתחסנים?"

9.1. לצערי ההישענות על "חסינות העדר" וההסתמכו על כך שילדך יהיה מוגן השיעור הגבוה של ילדים מחוסנים סביבו אינה ערובה לבריאותו. ראשית, יש צורך בכיסוי חיסון של כ – 90% למניעת התפרצויות ישנה נדידת אוכלוסיות וחשיפה לילידם שאינם מחוסנים . למשל ב 2002 הייתה התפרצות מחלת החצבת בדרום גרמניה.

9.2. אתה לא יכול לדעת מה ההורה שלידך עושה, ייתכן שההורה מצהיר שהילד בריא אבל הוא לא

10. "איזה מחלות ירדו באופן משמעותי בעקבות חיסונים?"

10.1. לדוגמה: ב- 1985 הוחל במתן חיסון לחזרת, ונצפתה ירידה בתחלואה. ב- 8 –1987 החיסון הופסק זמנית, וחלה עליה בתחלואה. ירידה נכרת בתחלואה בעקבות חידוש החיסון

10.2. הסיבה שלא שמעת ואתה לא מכיר את המחלות היא למעשה החיסונים!