Munatoidud

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Munatoidud by Mind Map: Munatoidud

1. Keedetud

1.1. Vedel muna 2-3 minutit

1.1.1. Valmistamine: Toasoojad munad asetatakse ettevaatlikult keeva vette ja keedetakse vajalik aeg. Vesi peab katma vabalt mune.

1.1.1.1. Muna sisu kirjeldus: Valge on kergelt kalgendunud, kollane kalgendumata

1.1.1.1.1. Serveerimine: Suupistena

1.2. Poolvedel muna 5 minutit

1.2.1. Valmistamine: Vahetult enne serveerimist, kuna need kaotavad väga kiiresti oma ahvatleva välimuse.

1.2.1.1. Muna sisu kirjeldus: Munavalge on kalgendunud, rebu poolvedel

1.2.1.1.1. Serveerimine: Suupistena

1.3. Kõva muna 6-7 minutit

1.3.1. Valmistamine: Munade koor eraldub kergesti, kui munadel lasta keetmise järel veidi kuivada ja lasta siis külma vette.

1.3.1.1. Muna sisu kirjeldus: Munavalge on kalgendunud, rebus on kalgendumata täpike

1.3.1.1.1. Serveerimine: Suupistena, lisandina selgete suppide ja puljongite juurde, kastmetes, võileiva kattena, salatites

1.4. Võileiva muna 8 minutit

1.4.1. Muna sisu kirjeldus: Nii valge kui rebu on kalgendunud

1.4.1.1. Serveerimine: Võileivakattena

1.5. Salatimuna 10 minutit

1.5.1. Muna sisu kirjeldus: Nii valge kui rebu on kalgendunud

1.5.1.1. Serveerimine: Salatites ja täidetud munade valmistamiseks

2. Praetud

2.1. Munaroa nimetus/toorained Praetud härjasilmad on tervelt praetud munad

2.1.1. Valmistamine: Munad lüüakse lahti otse kuuma rasva sisse, et rebu terveks jääb ja praetakse kuni munavalge on piimjas- valge ja rebu kergelt hüübinud, lõpus maitsestatakse soola ja peenestatud musta pipraga (pipart riputatakse ainult munarebule). Soovikorral võib ka kahelt poolt praadida. Parem on praadimiseks kasutada pesadega panni.

2.1.1.1. Serveerimine: Lisandiks sobivad praetud peekon või mugulsibul, praetud kartulid, lihasaadused ja köögiviljad. Sobib serveerida ka praetud liharoogade juurde.

2.2. Munaroa nimetus/toorained Omletid valmistatakse omletisegust. Ühe muna kohta lisatakse 1-2sl (25-50g) vedelikku ja maitseks soola. Suurköökides saab kasutada omletipulbreid ja muid tööstuslikke munapooltooteid

2.2.1. Valmistamine: Munad segatakse lahti ja lisatakse vesi, rõõsk koor või piim. Omletisegu valatakse pannile kuuma vähese rasva sisse ja praetakse pliidil kaanega kaetud pannil või tihti suurköökides küpsetatakse praeahjus temperatuuril 180-200C kuni munasegu on hüübinud Segatud omlett ehk munapuder

2.2.1.1. Serveerimine: Võib valmistada ka mitmesuguste lisanditega. Sobib serveerida iseseisva suupistena või liha-ja kalaroogade, suppide ja selgete puljongite lisandina.