ПРОФЕСІЇ

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
ПРОФЕСІЇ by Mind Map: ПРОФЕСІЇ

1. окуліст

2. сантехнік

3. Людина - Знакова система

3.1. Укономіси

4. Професійна орієнтація, профорієнтація — заходи, спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій з врахуванням потреб виробництва. Професійна орієнтація — це наукова дисципліна, яка допомагає людині обрати свою майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб і бажань. Також професійна орієнтація містить технологію розвитку у людини позитивного ставлення до праці.

4.1. Другий етап — діагностика. Для того, щоб обрати якусь конкретну професію, абітурієнт має визначити які у нього схильності, інтереси, чи усвідомлює він до кінця свій вибір.

4.2. Третій етап — консультування. Передбачається, що протягом консультацій кожен абітурієнт отримає індивідуальну консультативну допомогу у виборі професії з використанням професіограм і психограм. Також проводиться робота зі Схемою аналізу професій. У процесі консультації може здійснюватися (відбуватися) переорієнтація абітурієнтів на іншу професію (спеціальність), якщо обрана ним професія є неактуальною або не відповідає здібностям абітурієнта, однак кінцевий вибір залишається за ним.

4.3. Четвертий етап — трудові спроби. На цьому етапі майстри виробничого навчання або педагоги проводять практику з абітурієнтами, які первинно визначилися з професією (спеціальністю), в лабораторіях і навчально-виробничих майстернях закладів професійного навчання. Під час трудових спроб абітурієнти знайомляться з робочими місцями, їх технічним оснащенням; порівнюють свої очікування з реальними умовами трудової діяльності; оцінюють свої можливості в обраній професії.

4.4. П'ятий етап — співбесіда. Адміністрація та роботодавці спілкуються індивідуально з кожним абітурієнтом. Мета співбесіди — визначити, чи готовий працювати абітурієнт, і в разі його готовності запропонувати йому певну вакансію.

5. Людина - природа

5.1. лісник

5.2. геолог

5.3. синоптик

6. Людина - Техніка

6.1. програміст

6.2. водій

6.3. пілот

7. Людина - Художній образ

7.1. Дизайнер

7.2. художник

7.3. Гример

7.4. Стиліст

7.5. артист

7.6. актор

8. Людина - Людина

8.1. Учитель

8.1.1. математик

8.2. продавець

8.3. офіціант

8.4. боксер

8.5. Тренер

8.6. Лікар

8.6.1. лор

8.6.2. стоматолог

8.6.3. окуліст

8.7. вихователь

8.8. візажист

8.9. парикмахер