Innotas Hierarchial Structure

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Innotas Hierarchial Structure by Mind Map: Innotas Hierarchial Structure

1. CHIEF ENGINEER Thomas Byron

1.1. CONSTRUCTION David Sadler

1.2. DESIGN Tim Lattner

1.3. EMERGENCY MANAGEMENT Gerald Rudd

1.4. MAINTENANCE Rudy Powell

1.5. MATERIALS Tim Ruelke

1.6. RESEARCH CENTER Darryll Dockstader

1.7. RIGHT OF WAY Jim Spalla

1.8. TRAFFIC & ENGINEERING Mark Wilson

1.9. PROGRAM MANAGEMENT Trey Tillander

1.10. CHIEF ENGINEER DEPARTMENT GROUP

1.10.1. CHIEF ENGINEER OFFICE GROUP

2. CHIEF OF STAFF Mike Dew

2.1. COMMUNICATIONS Dick Kane

2.1.1. COMMUNICATIONS OFFICE GROUP

2.2. HUMAN RESOURCES Irene Cabral

2.2.1. HUMAN RESOURCES OFFICE GROUP

2.3. LEGISLATIVE PROGRAMS Gerard O'Rourke

2.3.1. LEGISLATIVE PROGRAMS OFFICE GROUP

2.4. CHIEF OF STAFF DEPARTMENT GROUP

2.4.1. CHIEF OF STAFF OFFICE GROUP

3. FEDERAL PROGRAMS Douglas Callaway

3.1. FEDERAL PROGRAMS DEPARTMENT GROUP

3.1.1. FEDERAL PROGRAMS OFFICE GROUP

4. GENERAL COUNSEL Tom Thomas

4.1. GENERAL COUNSEL DEPARTMENT GROUP

4.1.1. GENERAL COUNSEL OFFICE GROUP

5. INSPECTOR GENERAL Bob Clift

5.1. INSPECTOR GENERAL DEPARTMENT GROUP

5.1.1. INSPECTOR GENERA;L OFFICE GROUP

6. TRANSPORTATION COMMISSION Bob Romig

6.1. TRANSPORTATION COMMISSION DEPARTMENT GROUP

6.1.1. TRANSPORTATION COMMISSION OFFICE GROUP

7. ENGINEERING & OPERATIONS Brian Blanchard

7.1. STATE SAFETY OFFICER Lora Hollingsworth

7.1.1. STATE SAFETY DEPARTMENT GROUP

7.1.1.1. STATE SAFETY OFFICE GROUP

7.2. DISTRICTS

7.2.1. DISTRICT ONE Bartow | Billy Hattaway

7.2.2. DISTRICT TWO Lake City | Greg Evans

7.2.3. DISTRICT THREE Chipley | Tommy Barfield

7.2.4. DISTRICT FOUR Ft. Lauderdale | Gerry O'Reilly

7.2.5. DISTRICT FIVE Deland | Noranne Downs

7.2.6. DISTRICT SIX Miami | Gus Pego

7.2.7. DISTRICT SEVEN Tampa | Paul Steinman

7.2.8. DISTRICT TURNPIKE Orlando | Diane Gutierrez-Scaccetti

7.2.9. DISTRICTS DEPARTMENT GROUP

7.2.9.1. DISTRICTS OFFICE GROUP

7.3. ENGINEERING & OPERATIONS DEPARTMENT GROUP

7.3.1. ENGINEERING & OPERATIONS OFFICE GROUP

8. FINANCE & ADMINISTRATION Rachel Cone

8.1. INFORMATION SYSTEMS CIO April Blackburn

8.1.1. ADAPTS Application Development & Application Production Support Sean Nyberg

8.1.2. CPM  Contracts & Project Management Donato Sangregario

8.1.3. MPS Multimedia & Portfolio Management Lynn Schwekendiek

8.1.4. SEA IT Strategic Enterprise Architechture & Infrastructure Glendora Fortune

8.1.5. SQM  Standards & Quality Management Bill Lucas

8.2. COMPTROLLER  Robin Naitove

8.3. TRANSPORTATION SUPPORT Harold Bass

8.4. PROGRAM & BUDGET  Lisa Saliba

8.5. PROCUREMENT OFFICE  Robert Emerson

8.6. FINANCE & ADMINISTRATION DEPARTMENT GROUP

8.6.1. FINANCE & ADMINISTRATION OFFICE GROUP

9. INTERMODAL SYSTEMS DEVELOPMENT Asst. Sec. Richard Biter

9.1. FREIGHT & LOGISTICS Brad Swanson

9.2. RAIL OFFICE Todd Greunemeier

9.3. TRANSIT OFFICE Ed Coven

9.4. AVIATION OFFICE Aaron Smith

9.5. SEAPORT OFFICE Robert Emerson

9.6. DEVELOPMENT ADMINISTRATOR Jim Wood

9.7. POLICY & PLANNING Carmen Monroy

9.8. SYSTEMS PLANNING OFFICE Huiwei Shen

9.9. TRANSPORTATION STATISTIC OFFICE Ed Hutchinson

9.10. ENVIRONMENTAL MANAGEMENT Kenneth Morefield

9.11. INTERMODAL SYSTEMS DEVELOPMENT DEPARTMENT GROUP

9.11.1. INTERMODAL SYSTEMS DEVELOPMENT OFFICE GROUP

10. RAIL ENTERPRISES Brian Blanchard (Interim)

11. SECRETARY Jim Boxold

12. New Topic

13. New Topic