Велика Британія

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Велика Британія by Mind Map: Велика Британія

1. Перші формування Британського експедиційного корпусу висадилися на початку серпня 1914 у французьких портах Руан, Булонь і Гавр і зосередилися в районах Ле-Като, Мобеж. До складу британських експедиційних військ входили 4 піхотних дивізії і 1 кавалерійська бригада загальною чисельністю 70 тис. чоловік і в такому складі 22 серпня почали бойові дії проти німецьких військ. У 1915 у великих боях на Західному фронті британські війська брали помірну участь. Велика Британія з ініціативи морського лорда В.Черчилля в березні 1915 року розпочала операції по захопленню Константинополя через Дарданелли. Початкові успіхи змінилися невдачами. Черчіллю, через провал операції, довелося вийти у відставку. Багатомісячні безплідні операції на півострові Галліполі завершилися повною невдачею до кінця 1915. Висадка в Салоніках і примушення Греції до вступу у війну на боці Антанти, також не дали особливих результатів.

2. Велика Британія в боях

3. НАСЛІДКИ

3.1. Великі території в Європі перетворилися на руїни, мільйони людей загинули або отримали поранення. Ті, що вижили все життя були змушені носити в собі важку емоційну травму. Велика Британія не стала виключенням. Однак з військової точки зору Велика Британія та її союзники здобули переконливу перемогу. Німецькі військові кораблі були заблоковані британським королівським флотом, поки серед німецьких матросів не почалися бунти. Німецька армія була переможена в результаті скоординованих ударів союзників, які зуміли пробити, здавалося б, невразливу оборону.Через брак продовольства та епідемії «іспанки», що вдарила по країні в 1918 році, зріс рівень смертності. Занепад промисливості,різке зменшення економіки і врешті решт криза.

4. Передумови

4.1. Поза сумнівів, на початок другої декади 20 століття Німеччина стала найпотужнішою континентальною державою, її економічна потужність у поєднанні з професіоналізмом імперської армії були величезними.Але, перемогти альянс, до якого входитиме Британська імперія з її колосальним та неперевершеним флотом, виявлялося занадто складно для Німеччини.До літа 1914 у світовій політиці накопичилося багато горючого матеріалу. В умовах безперервного загострення протиріч між імперіями виявилося безпосереднім приводом для початку світової війни.

5. Початок війни

5.1. 4 серпня 1914 року британський уряд, пославшись на грубе порушення нейтралітету Бельгії, оголосив війну Німецькій імперії.Після вступу у війну Британські експедиційні сили почали перекидання до Франції і незабаром вступили в перші зіткнення з німецькими військами.

6. ВІЙСЬКА

6.1. Велика Британія мала збройні сили, що нараховували лише 400 000 військових; ця цифра включала Регулярну армію і резервістів Територіальних сил Британії. Майже половина з цього складу проходила службу за межами Британських островів, в гарнізонах, розташованих по усіх частинах Британської імперії. Так, у серпні 1914 року 74 з 157 піхотних батальйонів і 12 з 31 кавалерійських полків дислокувалися поза межами метрополії.

7. Сучасна Велика Британія

7.1. Велика Британія – одна з найуспішніших країн 21 ст, держава на північному заході Європи, розташована на Британських островах,

7.2. Країна з високим потенціалом, добре розвиненою економікою, з великою кількістю природніх ресурсів то що.

7.3. Тетчеризм — політика консервативного правління Великої Британії на чолі з Маргарет Тетчер (1979–1990), що супроводжувалась приватизацією національних підприємств, монетаризмом у фінансово-економічній сфері, зменшенням фінансування освіти й охорони здоров'я.

7.4. Велика Британія є членом: Організації Об*єднаних Націй, Ліги Націй, Ради Європи то що.