Епоха фільмів про Гаррі Поттера

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Епоха фільмів про Гаррі Поттера by Mind Map: Епоха фільмів про Гаррі Поттера

1. "Гаррі Поттер і філософський камінь"

1.1. Рік: 2001 Режисер: Кріс Колумбус Тривалість: 152 хв. Кошторис: 130 млн. $

1.2. Цікаві факти

1.2.1. Сцена, що показує вбивство Волдемортом батьків Гаррі, була написана особисто Джоан Роулінг, оскільки тільки їй одній було відомо, що відбулося.

1.2.2. Замість сови Гаррі Поттера Гедвіги були задіяно відразу трьох сов Оок, Гизмо і Спраут.

1.2.3. Фільм відомий як «Гаррі Поттер і філософський камінь» у всьому світі, окрім США. В північноамериканському прокаті назва була змінена на «Гарі Поттер і чаклунський камінь». З цієї причини всі сцени, в яких згадується філософський камінь, були зняті двічі: в одному випадку актори вимовляють філософський камінь, а в іншому чаклунський камінь.

1.3. Трейлер

2. "Гаррі Поттер і таємна кімната"

2.1. Рік: 2002 Режисер: Кріс Колумбус Тривалість: 161 хв. Кошторис: 100 млн. $

2.2. Цікаві факти

2.2.1. Зйомки фільму почалися 19 листопада 2001 року, через три дні після виходу в прокат першого фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь». Завершився знімальний процес 26 липня 2002 року.

2.2.2. «липовою» назвою картини, яка використовувалася для того, щоб збити з толку фанатів і місцевих жителів, була «Інцидент на 57-й вулиці». Так називалася одна з популярних пісень Брюса Спрінгстіна, написана в 1973 році.

2.2.3. Спочатку роль Ґільдероя Локарта була запропонована Х'ю Гранту, який дав попередню згоду, але через час все ж таки відхилював пропозицію через зайнятість в інших проектах. Згодом актор не раз відкрито жалкував про своє рішення. Після його відмови роль могла також дістатися Алану Каммінгу.

2.2.4. Роль Тома Реддла у результаті одержав 23-річний Крістіан Коулсон, хоча на відкриті прослуховування на неї запрошувалися тільки хлопці у віці від 15 до 17 років.

2.2.5. Щоб одержати уявлення про те, наскільки неприємним і відштовхуючим повинен бути його персонаж, Джейсон Айзекс (Луціус Мелфой) переглянув сцени з участю Тома Фелтона (Драко Мелфой) в першому фільмі.

2.2.6. Дамблдор не посилав Фоукса врятувати Гаррі; Фоукс прилетів, щоб врятувати Гаррі, тому що той продемонстрував справжню вірність Дамблдору під час зіткнення з василіском.

2.2.7. За словами Деніела Редкліффа, «Гаррі Поттер і таємна кімната» - його найулюбленіша книга Поттеріани.

2.3. Трейлер

3. "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану"

3.1. Рік: 2004 Режисер: Альфонсо Куарон Тривалість: 136 хв. Кошторис: 130 млн. $

3.2. Цікаві факти

3.2.1. Режисером фільму міг стати Стівен Спілберг

3.2.2. Люпіна міг зіграти Юен Мак-Грегор.

3.2.3. Ема Томпсон погодилася виконати роль професорки Трелоні через свою чотирилітню дочку Гайї, фанатку «Гаррі Поттера».

3.2.4. В цьому фільмі Дадлі не вимовляє ні слова. Він тільки сміється при прогляданні телепередачі і видає два здивовані вигуки.

3.3. Трейлер

4. "Гаррі Поттер і келих вогню"

4.1. Рік: 2005 Режисер: Майк Ньювел Тривалість: 151 хв. Кошторис: 150 млн. $

4.2. Цікаві факти

4.2.1. На прослуховування на роль Чо Чанг, яке проходило 7 лютого 2004 року в Лондоні, прийшли біля 3000 дівчат.

4.2.2. В одній з сцен на цвинтарі на надгробках видніються імена членів знімальної групи фільму. Адвокати Warner Bros вирішили, що видумані імена можуть бути ідентичними іменам реальних людей.

4.2.3. Майк Ньювел перший британський режисер, який знімав фільм з серії про Гаррі Поттера.

4.2.4. Майк Ньювел став найдешевшим режисером в історії «поттеріани»: він погодився працювати за гонорар всього лише в 1 мільйон доларів. Для прикладу: гонорар Кріса Коламбуса за «Філософський камінь» склав 10 мільйонів + відсоток від загальних зборів.

4.3. Трейлер

5. "Гаррі Поттер і Орден Фенікса"

5.1. Рік: 2007 Режисер: Девід Йєтс Тривалість: 138 хв. Кошторис: 150 млн. $

5.2. Цікаві факти

5.2.1. У середині літа зйомки п'ятого фільму перервалися на місяць, тому що Деніелу Редкліфу і Еммі Вотсон потрібно було складати іспити. Така перерва обійдеться компанії Warner Brothers в кругленьку суму 4,8 мільйонів доларів.

5.2.2. 127-сторінковий сценарій до «Ордена Фенікса» був знайдений у вельми сумнівному місці на узбіччі дороги, Warner Brothers вже знають цього недбайливого співробітника.

5.2.3. Британський телеактор Тоні Модслі виконає роль велетня Гропа: його рухи стануть основою для комп'ютерної моделі казкової істоти. Він його і озвучив.

5.2.4. Вперше за шестирічну історію існування франчайза змінився не тільки режисер, але і сценарист: Стівен Кловз поступився місцем Майклу Голденбергу («Пітер Пен», «Контакт»). Утім, Кловз повернеться для написання сценарію до «Напівкровного принца».

5.2.5. Сцена поцілунку Гаррі Поттера і Чо Чанґ була знята лише з 24 дубля.

5.2.6. Деякі сцени в «Ордені Фенікса» були зняті в Скандинавії, оскільки в Шотландії було просто мало снігу.

5.2.7. Сама Джоан Роулінг рішуче вимагала, щоб ельфа-домовика Крічера залишили, оскільки це важливо для подальшого розвитку подій.

5.3. Трейлер

6. "Гаррі Поттер і напівкровний Принц"

6.1. Рік: 2009 Режисер: Девід Йєтс Тривалість: 153 хв. Кошторис: 250 млн. $

6.2. Цікаві факти

6.2.1. Після виходу цього фільму нараховується 6 акторів, які зіграли Волан-де-Морта.

6.2.2. Фільм присвячено Роберту Ноксу, котрий зіграв Маркуса Белбі у фільмі і якого було вбито в в травні 2008 року.

6.2.3. Попередньо роль Нарцисси Малфой належала Ніккі Рід. Однак її вважали занадто юною для цієї ролі. Утім, актриса відмовилася й сама, оскільки була зайнята зйомками "Сутінки. Сага. Новолуння"

6.3. Трейлер

7. "Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 1"

7.1. Рік: 2010 Режисер: Девід Йєтс Тривалість: 146 хв. Кошторис: 250 млн. $

7.2. Цікаві факти

7.2.1. У фільмі можна знайти чимало відсилань до радянського мистецтва. Художник-постановник Стюарт Крейг при створенні декорацій інтер'єрів надихався зразками радянської архітектури і скульптури сталінської епохи. За його словами, зовнішній вигляд головного холу Міністерства магії навіяний видами станцій Московського метро, ​​а саме - станцією «Площа Революції». Горельєф скульптури в холі Міністерства Магії - це перероблена робота Івана Шадра «Боротьба з землею». А на вершині монумента знаходиться не що інше, як злегка підправлений копія «Робочого і колгоспниці». Стюарт Крейг зізнався, що скульптура Віри Мухіної справила на нього незабутнє враження. Та й емблема Міністерства магії дуже схожа на емблему Московського метрополітену.

7.2.2. У кабінеті Долорес Амбридж лежать брошури по боротьбі з магловскькими виродками. Обкладинка однієї з них оформлена в стилі робіт Дмитра Орлова, а зовні персонаж дуже нагадує Максима Горького. Це не дивно, оскільки під час роботи над проектом в майстерні Крейга постійно перебували глиняна копія пам'ятника Максиму Горькому, бюсти Леніна і Сталіна. Стіни прикрашали радянські плакати 1930-1940-х років, а на столах були розкладені фотографії сталінських висоток і інших зразків монументального радянського будівництва.

7.2.3. Гаррі і Герміона танцюють в наметі під музику, що лунає з радіоприймача. Це пісня групи «Nick Cave and the Bad Seeds» - «O Children» (пісня з альбому Abattoir Blues / The Lyre of Orpheus 2004 року, хоча у фільмі йде 1998 рік).

7.3. Трейлер

8. "Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 2"

8.1. Рік: 2011 Режисер: Девід Йєтс Тривалість: 135 хв. Кошторис: 250 млн. $

8.2. Цікаві факти

8.2.1. "Гаррі Поттер і смертельні релікії: частина 2 »- єдиний фільм« Поттеріани », який зібрав більше мільярда доларів. Плюс до цього, фільм посів восьме місце серед найбільш касових фільмів світу.

8.2.2. Сцени, у яких було задіяно найбільшу кількість акторів і статистів - фінальна битва, де брали участь 400 смертежерів і єгерів, і сцени в Великому залі, де були присутні 400 дітей і викладачі.

8.2.3. Актор Том Фелтон, який грав роль Драко Мелфоя, наполіг на тому, щоб в епілозі роль його дружини Асторії Грінграсс дісталася його дівчині, Джейд Гордон.

8.2.4. Деніел Редкліфф отримав за цей фільм гонорар, рівний 20 млн $.

8.2.5. Для побудови оригінальної версії школи магії Хогвартс знадобилося близько 7 місяців роботи і 40 осіб. Протягом років макет змінювався в залежності від розвитку сюжету, і кожна трансформація займала 3-4 місяці, а в роботі були зайняті не менше 20 людей. Для мармурових сходів в Гоґвортс було написано 250 картин, а серед них є портрети продюсерів картин - Девіда Хеймана і Девіда Баррона

8.2.6. У фільмі не показаний Креб, так як замість нього діє Забіні, а гине Гойл. Актор Джеймі Уейлетта, який грав Креба, не зміг взяти участь в зйомках, так як був заарештований за участь у вуличних заворушеннях і вирощування вдома коноплі

8.2.7. За всі серії фільмів, Таємну кімнату (місце битви Гаррі з Василіск), показують всього два рази - в другій і цієї.

8.3. Трейлер