Визначні місця найбільших міст України

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Визначні місця найбільших міст України by Mind Map: Визначні місця найбільших міст України

1. Дніпропетровськ

1.1. Монастирський острів

1.1.1. Сьгодні острів входить у розважальну зону центрального парка імені Шевченка. Тут працюють атракціони, Дніпропетровський зоопарк, пляжі (на сході), канатна дорога, річковий причал, човникові станціїї, кав'ярні. На острів перекинутий пішохідний міст з правого берега Дніпра з південної частини парку Шевченка.

1.2. Парк Глоби

1.2.1. Парк — один з найстаріших у місті. Постійно діють атракціони, кільцева дитяча залізниця (травень-вересень), картинг-центр, розташований в західній частині парку.

1.3. Свято-троїцький кафедральний собор

1.3.1. Це головний храм міста. Свято-троїцький кафедральний розташований в центрі міста на місці першої міської церкви.

2. Київ

2.1. Києво-Печерська лавра

2.1.1. Одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури. Від часу свого заснування як печерного монастиря у 1051 р. Києво-Печерська обитель була центром православ'я у Київській Русі

2.2. Монумент Незалежності

2.2.1. Тріумфальна колона в Києві, присвячена незалежності України. Розташована у центрі міста на Майдані Незалежності. Стилістично являє собою суміш українського бароко та ампіру.

2.3. Володимирська гірка

2.3.1. Парк у Києві, закладений у середині XIX століття. Площа - 10,6 га. Парк розміщений на верхній та середній терасах Михайлівської гори.

3. Одеса

3.1. Одеський порт

3.1.1. Найбільший український морський порт і один із найбільших портів в басейні Чорного моря, з загальною річною пропускною здатністю до 40 млн тонн.

3.2. Пасаж

3.2.1. Історична будівля Одеси, в який розташовані готель і криті торговельні ряди. Пам'ятка історії та архітектури кінця XIX — початку ХХ століття.

3.3. Потьомкінські сходи

3.3.1. Відомі сходи в Одесі, що поєднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом. На сьогодні сходи складаються з 192 сходинок.

4. Львів

4.1. Площа Ринок

4.1.1. Центральний майдан у Львові, історичне серце сучасного міста, характерне явище для середньовічної архітектури європейських міст.

4.2. Ратуша

4.2.1. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Пам'ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, є найвищою в Україні.

4.3. Оперний театр

4.3.1. Розташований у центрі Львова на проспекті Свободи, 28. Названий на честь знаменитої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

5. Харків

5.1. Канатна дорога

5.1.1. Прокладена в повітрі від Центрального парку культури й відпочинку імені Горького до Ботанічного саду. Рухаючись таким транспортом, ви побачите багато краєвидів Харкова, зокрема й Саржин Яр – звідки видно Павлове Поле – один із стародавніх районів міста.

5.2. Сад імені Тараса Шевченка

5.2.1. Парк-природоохоронна пам'ятка у центрі міста Харкова, один з найстаріших у місті.

5.3. Парк імені Максима Горького

5.3.1. Зелене серце Харкова з більш ніж віковою історією. На території парку знаходяться кінотеатр «Парк», дитяча залізниця, підвісна канатна дорога, тенісні корти тощо.