Формування пропозиції грошей

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Формування пропозиції грошей by Mind Map: Формування пропозиції грошей

1. M1 = mM6

1.1. М1 — пропозиція грошей у вигляді готівки поза банками та депозитів на поточних рахунках

1.2. m — коефіцієнт грошово-кредитного мультиплікатора

1.3. Мб — грошова база

2. Суть пропозиції грошей

2.1. економічні суб’єкти в будь-який момент мають у своєму розпорядженні певний запас грошей, які вони можуть за сприятливих обставин спрямувати в оборот.

3. Зміна під дією чинників

3.1. які впливають на обсяг грошової бази

3.1.1. операції на відкритому ринку; рефінансування комерційних банків; валютної інтервенції.

3.2. які впливають на значення мультиплікатораякі

3.2.1. - норми обов’язкових резервів; - облікової ставки; - типової ринкової процентної ставки; - процентної ставки за депозитами до запитання; - обсягу багатства економічних суб’єктів; - тінізації підприємницької діяльності; - стану довіри до банків, банківської паніки.

4. Макрорівень

4.1. фактична маса грошей в обороті є природною межею пропозиції грошей. Ніякі стимулюючі фактори, наприклад зростання процента, не можуть збільшити пропозицію грошей понад цю межу

4.2. якщо виникає потреба збільшити пропозицію понад цю межу, що можливо при зростанні сукупного попиту на гроші, то це можна зробити тільки додатковою емісією грошей в оборот.

4.3. емісія грошей розглядається як зростання пропозиції грошей на грошовому ринку, а вилучення грошей з обороту — як скорочення пропозиції грошей.

5. Мікрорівень

5.1. пропозиція грошей взаємодіє з попитом на гроші як його альтернатива

5.2. якщо фактичний запас грошей окремого індивіда перевищує його попит на гроші, а це можливо при зростанні альтернативної вартості зберігання грошей, то цей індивід пропонуватиме частину свого запасу грошей на ринок до продажу.

5.3. при перевищенні попиту над наявним запасом індивід буде купувати їх на ринку чи іншими способами задовольняти попит.

5.4. пропозиція і попит постійно чергуються — при зростанні рівня процента економічний суб’єкт виступатиме на ринку з пропозицією грошей, а при зниженні — з попитом на гроші.

6. Дефініція

6.1. це та кількість грошей, що знаходиться у розпорядженні економічних суб’єктів, яку вони можуть спрямувати в оборот за сприятливих умов.

7. Складають

7.1. готівка (паперові та металеві гроші)

7.2. поточні вклади юридичних та фізичних осіб

7.3. інші більш високоліквідні активи, крім готівки та поточних вкладів, такі, як строкові або депозитні вклади фізичних та юридичних осіб.

8. Основні фактори

8.1. кількість виготовлених протягом певного часу товарів і послуг

8.2. товарні ціни

8.3. швидкість обігу